Skocz do zawartości

Ktm Super Duke 1290r. 2.0


tymsoon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Długo zastanawiałem się jaki ma być mój kolejny motocykl, zakochany w Kawaski przez z750, miałem na oku nowe Z1000, przez krótki okres czasu brałem pod uwagę  Yamahę mt10, ale ze względu na brak możliwości przejechania się tym sprzętem odpuściłem temat. Jeździłem, myślałem, gdybałem, aż w końcu przejechałem się Super duke'm kolegi... Pierwsze słowa jakie padły z moich ust po przejażdżce to chyba rozwiązanie skrótu nazwy marki.. czyli : K**waTwojaMać ! I własnie dlatego zdecydowałem się na kupno tego dzikusa ( naprawdę ciężko inaczej nazwać ten motocykl )..

 Moto zakupione w maju 2018r w  Duust.co warszawa. Polecam wszystkim, szybka realizacja, super kontakt 100% zadowolenia !

Do tej pory zrobiłem ponad 5500 km, jak producent nakazał niecałe pierwsze 1000 km w miarę spokojnie ale bez przesadnej czułości, szybki serwis a następnie kilka modyfikacji. Z racji, że oryginalny wydech nadawał się tylko i wyłącznie do wyje**nia 😁 szperając i pytając po zagranicznych forach zdecydowałem się na kupno krótkiej końcówki z PRO RACE.. Dźwięk nie z tej ziemi !!!!😍 Powiedziałbym nawet, że jest aż trochę za głośno 😅 Zmieniłem lusterka, bo te oryginalne nie dość, że od 100 km/h trzęsą się i nic nie widać, to i  jakoś nie pasują do tego motocykla, jest jakoś mało agresywny..  Kolejna podstawowa zmiana to wyeliminowanie tego brzydkiego tylnego błotnika.. Tu kolejny raz przydały się fora z USA, gdzie jest bardzo dużo fajnych patentów na zainstalowanie tablicy i kierunków. Aktualne kierunki nie zdają jednak egzaminu i czekam na inne, które się już zamówione, mam nadzieję , że w następnym tygodniu dopnę wszystkie szczegóły na TIP TOP ! 

2 miechy i 5500 km to może nie dużo, ale dość czasu by poznać się z tym wariatem.. katapulta z każdego biegu, mózg się cofa przy przyspieszaniu.. Jak już wszędzie zapewne widzieliście moto nazwane wheelie machine, stety / niestety ale jest to prawda, od 1 do 4 bieg z gazu  😲  co prawda przy 4 biegu walczy się już z dość mocnym  wiatrem a do tego trzeba lekko szarpnąć kierownicą ale.... Naked'em bez owiewek 170 km/h i bez strzału można oświetlać ptakom drogę, nikt mi nie powie, że te moto jest normalne 🙄  No i tutaj  pojawia się z tym  mały problem, bo kiedy chcę się pościgać, muszę ciągle używać tylnego hebla, co by nie wystrzelić w powietrze 😂 Niektórzy może powiedzą, że przecież systemy są od tego, owszem są.. ale nie pozwalają wtedy używać max mocy( a przy dragu, przydało by się :D ), a po drugie fajne jest czasem wyjście z zakrętu na gumie 🤩   Jest też kilka wad.. po 1. przyciski od kompa i kierunków.. Serio ?? Jakość moim zdaniem w żadnym stopniu nie adekwatna do ceny motocykla... To wszystko jest jakieś takie CHIŃSKIE, mogli by się trochę lepiej postarać, po 2.  wspominane wcześniej lusterka, które trzęsą się już przy 100 km/h. Z tego co pamiętam to wg. mnie tylko tyle wad. 🙂

Zmiany będę opisywał na bieżąco, 

Poniżej wrzucam fotki, pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję do zobaczenia !! 

0-02-05-3e58b833917bd20b4e65d6ace0c010f7a2275838c87dab8efe7f525f4a154612_b3946a27.thumb.jpg.c1c56b98e12e798c4ea6848304ddeb73.jpg0-02-05-90027972ef479baa2b23d3ee114dd4e6a48f273f0951175f1c5f4659fc783564_df04ba04.thumb.jpg.be5628b0c19914d77631dbcebc352f68.jpg0-02-05-fd59f64ffb2118e4e895edfbd73820d9e0b63d7441ad8b130aa2b9bcb3261fdc_cc8f2911.thumb.jpg.b1162dd105cf6f3bbc378953758a5100.jpg0-02-05-80bac87af85103c2e79c8f62f7dacb9ba40e3829d3d23593de7d30cf6e41da30_598f230e.thumb.jpg.962d4f01df67d1d86309afa1b106e0c1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sztukę. Dobry sprzęt.
Gratki zakupu i dużo zabawy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super, a z tego co piszesz, jeździ jeszcze lepiej ;). Wypada więc pogratulować tego "owada" i życzyć "full satisfaction".

 

 

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nas już 3 chyba z Dukem R 2.0.

Może jakiś spot?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, gastrulację! Świetne moto i słyszę coraz więcej pozytywnych o nim opinii.
Co do systemów, to bez przesady. Właśnie do najbardziej efektywnego (nie mylić z efektownym) ścigania są one stosowane. Poza tym, masz jakieś stopniowanie? Jak chcę, żeby mi się lekko odrywało koło, to ustawiam kontrolę na 1 i dzida :D
No ale takie tam moje gadania, każdy chce się czuć inaczej i ma swoje preferencje co do maszyny.
Powodzenia i czekam na foto z modyfikacjami!

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna bestia.
Mojego małego Duka też niedługo zmieniam na coś mocniejszego.
LWG

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w sobotę wybrałem się z przyjacielem do Jastrzębia na szkolenie. Polecam każdemu, kto jeszcze nie był na tym lub podobnym szkoleniu ! Instruktorzy 1wsza klasa, super obsługa, fajnie miło, nabrałem ochoty na częstsze wypady 🤩 Filuję teraz na jakieś wolne jazdy, mam nadzieje, że coś się trafi z dobrą pogodą. W moto narazie nic się nie zmieniło ale wrzucam filmik z dźwiękiem tego wariata. Niestety mamy nagrany tylko jeden zakręt, bo nie chcieliśmy tracić cennego czasu na nagrywanie :D Ktoś zna może podobne miejsca jak autodrom Jastrząb ? Z podobną ( nie krótszą ) nitką ?

 

Edytowane przez tymsoon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre foty. Kurczę na jastrzębiu nie byłem jeszcze. Jeździłeś może po torze Łódź?

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, 29 września jedziemy raz jeszcze, już mnie nosi :D co do toru w Łodzi nie byłem jeszcze,  warto się wybrać ?  może jakieś wskazówki ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...