Skocz do zawartości

BMW R1100R


Radsoon

Rekomendowane odpowiedzi

"Jak by jakiś "obcy" leszcz, ale z forum...? " - eeeee serio, zapisanie się na forum gwarancją odleszczenia ??

Co do zaistniałej sytuacji zacytuję mojego wykładowcę "NA WSZYSTKO KUR*A NALEŻY MIEĆ UMOWĘ, ALBO ZAPISANE NA JEBA*EJ SERWETCE USTALENIA, 2 EGZEMPLARZE I 2 PODPISY Z DATĄ"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie w kwesti części do BMW :

-  w boxer parts za drobiazgi liczą sobie czasem dwa razy tyle niż w ASO - może dlatego , że trzeba czekać dwa razy dłużej (już nigdy niczego u nich nie zamówię)

- warto sprawdzać zawsze kilka żródeł ale póki co najlepsze doświadczenia mam z internetowym sklepem ASO Smorawiński z Poznania - żadnych przedpłat, części zawsze na czas a w dodatku taniej niż gdzie indziej - ostatnio zamawiałem linkę gazu - zapłaciłem 93 zł plus przesyłka (była po 3 dniach u mnie) inne żródła podawały cenę w okolicach 150 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witaj RADSOON czy myślałeś o wypadzie na paradę niepodległości do Warszawy 11-11-2018r. Jak pogoda będzie w miarę,bo na cuda nie liczę ,planujemy z kolegą który również pomyka BMW  wybrać się na paradę, przejazd parady motocykli jest planowany z Sulejówka al.Piłsudskiego o godz.13:30.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Aktualnie motocykl jest uziemiony brakiem pogody na jazdy, ale planuje zrobić kilka rzeczy i stąd pytanie do Was, na jaki kolor psiknac felgi? Może odświeżyć by wyglądały ladniej, a może jakiś inny - oczojebny bądź stonowany kolor? Zdjęcie do podglądu na samym dole !

Nie mam weny twórczej co do tego, głównie Moto służy do jazdy wokół komina, do pracy, czasem gdzieś dalej.

 

Żeby nie było nudno w zimowe wieczory w planach:

- wymiana opon przód + tyl, jakie polecacie ?

- malowanie pokryw zaworów,

- założenie nowych osłon cylindrów

- montaż stelaża pod kufer centralny oraz płyty pod kufer centralny

- zakup kufra GIVI V56 MAXIA

- odświeżenie plastików

 

Wracając do sprawy z @Chmielu wszystko zalatwione, chłopak wywiązał się z danego słowa :)

 

IMG_20181107_161654.jpg

Edytowane przez Radsoon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kapci, proszę Kolegi, to do czasów obecnego GSa, we wszystkich Yamaszkach i ostatnim dużym DLu miałem Metzellery. Do mojej emeryckiej jazdy - niezniszczalne. Na mokrym nie było żadnych niespodzianek. Przy zakupie uważaj na datę produkcji.

Co do kufra - Maxię miałem w TDMce i teraz w GSie. Po drodzę jakieś 46l Kappy (do Suzuki) i powiem Ci, że brakowało mi tych Maxxi rozmiarów, tak więc Givi Maxxia polecam, najlepiej z dodatkowym oświetleniem STOP. Zakupy robiłem w Moto-Tour, ceny bardzo OK, obsługa sklepu pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sylwester spędzony na wycieczce do miejscowości Koło obejrzeć ori boczne kufry w okazyjnej cenie - 500 zł, rozczarowanie spore. Klejone, popękane, cholernie obdrapane.

Po powrocie szybka rozbiórka BMW - zdjęte koła do malowania, pokrywy zaworów i plastiki również do malowania.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę udanej Sylwestrowej zabawy :)

Do zobaczenia w 2019 roku !

 

IMG_20181231_150933.jpg

IMG_20181231_153139.jpg

Edytowane przez Radsoon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć ! 
Powoli składamy eRkę ! 
Odebrano i założono oddane do malowania :
✓ koła 
✓ pokrywy zaworów 
✓ pokrywę rozrusznika 
✓ obciążniki kierownicy
✓ odświeżone śruby mocowania tarcz przednich - oraz mocowania pokryw zaworów poszły w ocynk !

Od siebie pomalowałem obudowę filtra powietrza tylny błotnik, plastikowe osłony baku u dołu oraz plastiki osłaniające kable do świecy - czas zrobił swoje i elementy zrobiły się szarawe, wymagały odświeżenia - wypróbowałem tutaj plasti dip - gumę w sprayu - zobaczymy ile wytrzyma ! Znalazłem też winowajcę palącego się ciągle światła stopu, w czujniku od przedniego hamulca na kierownicy znalazłem muchę... Zmiażdżyła się od użycia klamki, jej resztki wcisnęły się w czujnik i tak zostało, wystarczyło przeczyścić i działa jak powinno.

Na koła wpadły nowe gumy, zdecydowałem się na Metzelery Roadtec. 
Przeczyszczone zaciski, smarnięte lekko prowadnice sreberkiem :)

Jak tylko pogody pozwolą to wyjeżdżam i jadę na serwis olejowy.

Moje zadowolenie podsyca fakt, że eRka była rozebrana praktycznie do gołej ramy pierwszy raz od zakupu, bez wyjmowania boxera i nie było żadnego grama korozji na żadnym elemencie ani podejrzanego spawu !

Odpaliła bez zająknięcia od odstawienia na zimę jakoś na początku listopada.

Jeszcze tylko wymiana żarówek od podświetlenia zegarów na LED i nic tylko jazda ze składaniem eRki, więcej zdjęć jak poskładam w następnym tygodniu wszystko do kupy.

A u Was działo się coś ciekawego w garażach? 

Pozdrawiam Wszystkich !

IMG_20190313_073727.jpg

IMG_20190309_170726.jpg

Edytowane przez Radsoon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Radsoon napisał:

Jak tylko pogody pozwolą to wyjeżdżam i jadę na serwis olejowy.

Czy wymiana oleju w tym motocyklu to jakaś większa filozofia? Pytam bo sporo zrobiłeś sam, odkręciłęś/przykręciłeś itd, a olej chcesz zmieniać w serwisie?

Fajne aktualizacje i fotki! Niech Cię moto cieszy przez wszystki sezony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No cześć !

Oficjalnie sezon zaczęty na Atlas Arenie podczas Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego 2019.

Co prawda pogoda niezbyt dopisała - jakieś +4°C, śnieg, deszcz... Żurek na szczęście rozgrzał, potem jeszcze kawa z mlekiem ;)

Więc, to będzie mój pierwszy, pełny sezon od A do Z !

Zaczynam go z przebiegiem 84.309 km i pełnym bakiem Pb98 :D

A Wy byliście dziś na rozpoczęciu sezonu? 

Pozdrawiam !

IMG_20190413_132729_494.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupując eRkę dostałem od sprzedającego tylko 1 kluczyk, na allegro są po 30 zł czarne - ja znalazłem czerwone na AliExpress. Dwie sztuki za 10.51 zł, jakość jeśli o materiał chodzi dobra, twardy plastik - jedynie odlew logo BMW taki nijaki - na zdjęciu czarny kluczyk - mój, 2x czerwone zakupione z AliExpress .
Co by miał ktoś podgląd kupując jakiś kluczyk od Chińczyków. 
Szczerze - już wolałbym zapłacić 30 zł i mieć ten odlew zajebistej jakości niż ten co kupiłem .

IMG_20190509_221546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To plastikowe? Lekkie? Czy służą też do wyważania koła? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dość niedawno wpadł kufer od GIVI - V56NNT 56 litrów.

Chyba jeden z największych co jako tako pasują mi do eRki, z bocznej perspektywy za cholerę nie widzę tego, ale od tylu, bądź pod skosem z przodu wygląda dość ładnie.

Jeszcze poluje na boczne Ori od BMW, ale ciężko temat, a nie chodzi o to by przepłacać też.

W bliższym czasie dokupię oparcie oraz światła stopu ;)

IMG_20190716_065613.jpg

IMG_20190716_065621.jpg

IMG_20190716_065613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo robi się turystyk 😉 Używam tego samego kufra (nawet ten sam kolor). Sprawdza się bardzo, zarówno do pracy jak i w dalsze wypady. Jakoś nie mogę namierzyć ani oparcia ani światła stopu. Kufer jednak ogranicza widoczność tylnej lampy, zwłaszcza kierowcom wyższych pojazdów. Czy dałbyś znać jak będziesz to kupował? Chętnie podłączę się pod zakup i dorzucę do kosztów przesyłki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
10 godzin temu, Em Darek napisał:

Cześć, też szukam kufra centralnego do mojej BMW R1100R Radeon jaki stelaż zastosowales? Znalazłeś to oparcie??

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Stelaż jest akcesoryjny bo ori jest w cholerę drogi, a po drugie wizualnie nie pasuje i nie pasowałby też kufer do tego.

Oparcie nie jest problemem jak i światło stopu, narazie tego nie potrzebuje bo sam jeżdżę.

Stelaż GIVI, od R850r też pasuje, masz tu linka 

https://www.4ride.pl/stelaz-kufra-centralnego-givi-bmw-r-850-r-95-02-r1100-r-95-01.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio zagosciłem na Track Day by FŁM #3 Edycja - 12.IX.2019 w czwartek na Torze Łódź.

Był to mój pierwszy wjazd na tor, emocje jak dla nowicjusza spore, jechałem w grupie początkujących. 

Kilka fot z toru, opony zamknięte, też było kilka rad od Mateusza co śmiga na Ducati Pinigale V4S  i drugi oraz trzeci wjazd wychodził mi o wiele lepiej i śmielej.

Nie mogę się doczekać kolejnej edycji, a Wy byliście?

FB_IMG_1568691183799.jpg

FB_IMG_1568603208639.jpg

IMG_20190912_181838.jpg

IMG_20190912_181828.jpg

IMG_20190912_132004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...