Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie motocykla czy przygotowaniu do sezonu :)


Kastomek

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nikt tu się nie musi tłumaczyć, bo wracając do tematu po prostu jest to ogłoszenie. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę, że zainteresowanie jest dość spore. Cieszę się, że już udało mi się komuś pomóc. Myślę, że @Łuki @FOTOTOM@Wojna374 @Megii kilku innych użytkowników forum już może coś więcej o mnie powiedzieć. Dzięki za zaufanie i liczę na krótką opinię o naszych manewrach. @Megi już serdecznie dziękuję za dobre słowo. Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Kastomek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę serdecznie polecić kupowanie maszyny z Tomkiem. Co prawda nie ja kupowałem motocykl ale byłem towarzysko przy całej podróży i transakcji. Duża wiedza, dokładna i trafna weryfikacja motocykla oraz pomoc przy negocjacjach naprawdę usprawniły cały proces nabywania sprzętu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do tego oczywiście prawo, twoja sprawa. Tylko w tym wątku Twój post to lekka żenada, bo można to porównać do wywieszenia mojego ogłoszenia na drzwiach Twojego serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech tygodni dzięki pomocy Tomka jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy FZ6S Fazer :D

Nie dość, że sprawdził motocykl przed zakupem, to jeszcze wynegocjował dobrą cenę. 

Ewentualne naprawy serwisowe również planuję wykonywać u Tomka. 

 

Szczerze polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2018 o 14:46, Kastomek napisał:

Masz do tego oczywiście prawo, twoja sprawa. Tylko w tym wątku Twój post to lekka żenada, bo można to porównać do wywieszenia mojego ogłoszenia na drzwiach Twojego serwisu. 

Cieszę się że oferujesz takie usługi. Chwała Ci za to. Życzę jak najwięcej klientów  ja po prostu napisałem że mogę pojechać jako chłodna głową jakby ktoś chciał. Takie hobby,  z Bogiem. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja jak będę kupował to wezmę Was obu :D Jak zaczniecie się chamrać przy sprzedawcy to może za połowę ceny puści żebyście tylko przestali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek przygotowywał mojego Transalpa do sezonu. Zobaczymy, czy da radę, tam gdzie jadę :P 

PS. Polecam!

A każdy plan można zmienić
Lecz wolę życie bez planu
Jak tylko odkurzę mieszkanie
Zdobędę mury Libanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam każdemu skorzystanie z pomocy Tomka.Sam niedawno poszukiwałem motocykla wybór padł na Honde cbf1000 sc64 koniecznie biała perła i na tym forum natrafiłem na post Tomka który oferuje pomoc,doradztwo przy zakupie motocykla.Zadzwoniłem  powiedziałem czego szukam oraz podesłałem kilka ogłoszeń którymi byłem zainteresowany,razem wytypowaliśmy kilka motocykli i pojechaliśmy je obejrzeć.Podczas oględzin już pierwszego motocykla byłem pod wrażeniem jego wiedzy , profesjonalizmu i zaangażowania oględziny kilku kolejnych motocykli tylko to potwierdziły.W końcu trafiła się nam piękna i zadbana Hania😄Przy zakupie kolejnego motocykla na pewno skorzystam z pomocy Tomka.Z czystym sumieniem polecam.  Wielkie dzięki Tomek.😃

IMG_20180602_101601420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mojego KTM Duke jak ustawił to super się latało.
A jak będę zmieniał moto pod koniec sezonu to się zapewne odezwę do Tomasza.
LWG87f716b7bfae9fb3cedc786084cc3398.jpg

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

mam na imię Adrian. Jestem zupełnie nowy na forum, to mój pierwszy post.

Tomek oglądał dla mnie 3 motocykle, z czego dwa z nich oglądałem razem z nim na miejscu.

W pierwszym przypadku kiedy Tomek był sam, przedstawił mi stan techniczny zgodnie z moją prośbą, aby na tym się skupić (względy estetyczne mniej mnie interesowały). Pojechał, przygotował mi dokładną dokumentację fotograficzną i wynegocjował niższą cenę za którę miałem kupić motocykl, wydał rekomendację - moto bez zastrzeżeń, fabryczny lakier, opisał mi stan elementów eksploatacyjnych (napęd, opony, stan zawieszenia, co potencjalnie trzeba wymienić zrobić, a co nie)

Z pierwszego moto sam zrezygnowałem, przemyślałem sprawę i jednak mierzyłem w co innego. Po drugie moto pojechaliśmy razem (Ninja 300). Pojechaliśmy, obejrzeliśmy moto i długo nie zajęło, aby Tomek postawił diagnozę: moto CAŁE malowane, każdy element; napęd do wymiany; opony do wymiany; wlany śmieciowy olej; pocące się lagi; chiński Akrapovic. Uratował mi skórę, zrezygnowałem z zakupu. Nie szukałem igły i na oryginalnym Akrapie aż tak mi nie zależało, ale cena za to moto była nieadekwatna do jego stanu i faktu, że żaden plastik nie był w fabryczym lakierze.

Trzecie moto: dokładna diagnoza Tomka - "bardzo dobry egzemplarz, łożysko główki ramy, skrzynia, zawieszenie igła, ale musisz wymienić opony, serwis zaworów,  z grubsza kosztuje to X. Jeśli Ci to odpowiada i podoba Ci się ten model, weź ten egzemplarz". Oczywiście wynegocjowal również niższą cenę. Domknęliśmy transakcje i szczęśliwie wróciliśmy z nowym nabytkiem - KTM RC 390.

Polecam Tomka za:

- wiedzę mechaniczną

- wiedzę "lakierniczą"

- umiejętności negocjacji

- super rozmowy w podróży, otwartość, kulturę osobistą, szersze spojrzenie na motocyklizm (ktoś może powiedzieć, że nie ma to znaczenia, ale dla mnie ma gigantyczne znaczenie, jak mam zaufać człowiekowi, z którym nie mogę się dogadać?)

Pozdrowienia dla całej społeczności FŁM, Adrian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie zakupiłem Moto dzięki pomocy Tomka . Polecam wszystkim tego Pana :) i mam nadzieję że będziemy dalej współpracować . Jeśli  ktoś potrzebuje fachowego doradztwa to kontaktuj się się z Tomkiem . 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,
Za namową Megi skorzystałem z usług Tomka i powiem Wam że czasem dobrze kobiety posłuchać 😘.
Podpisuję się pod zaletami napisanymi przez przedmówców :)
Tomek wykazał się ogromną wiedzą i profesjonalizmem, jest bardzo skrupulatny i drobiazgowy (np. konia z rzędem temu co zwróciłby uwagę przy zakupie że linka sprzęgła wymaga wymiany bo zaczęła się przecierać przy silniku - było to uwalone czarnym smarem/pyłem) . To co z mojego punktu widzenia jest bardzo istotne Tomek jest niesamowicie elastyczny jeśli chodzi o terminy i jeśli trzeba można wyjechać do klienta nawet o 4:30 rano - co uczyniliśmy wczoraj a co zaowocowało zakupem pięknego trampka w prawie idealnym stanie  83d14ee9477a92ce4059f220a756. Przy okazji dodam iż motocykle są przez niego sprawdzane nie tylko pod kątem technicznym a również finansowym (czy nie są obciążeniem kredytu itp) i sprawdzana historia serwisowa (czy brał udział w akcjach serwisowych organizowanych przez producenta czy może powinien się zjawić w ASO) biorąc pod uwagę jak pracuje i co otrzymujemy w zamian to jest to bdb stosunek ceny do jakości i zdecydowanie polecam skorzystać z jego usług. Wiem również iż mój sprzęt również będzie serwisowany u niego 🍻
Prywatnie to również ciekawy facet z którym nie braknie tematów do rozmowy i bardzo dobry motocyklista który może wrócić zakupionym motocyklem jeśli nie chcemy jechać z przyczepką (my wracaliśmy praktycznie z przedgórza Bieszczad). 
Tomku - jeśli to czytasz - jeszcze raz dziękuję 🍻

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal1995majkel@gmail.com

Witam, właśnie z pomocą Tomka kupiłem mój 1 motocykl jakim jest Aprilia RS 50.
Pełen profesjonalizm, miła atmosfera podczas jazdy i możliwość dojazdu na dłuższe dystanse, gdzie nie spodziewałem się takiej opcji.

Nie owija w bawełnę ze stanem moto, bardzo dokładnie i skrupulatnie bada każdy detal i wylicza ewentualne koszty naprawy jak i negocjacje co do obniżenia ceny, wie kiedy odpuść zakup a kiedy go dokonać.

Kontakt podczas szukania ofert i doradzanie bardzo pomogły.

Przy zakupie czegoś mocniejszego również będę kierował się do niego :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2018 o 11:03, Geralt napisał:

Witam,
Za namową Megi skorzystałem z usług Tomka i powiem Wam że czasem dobrze kobiety posłuchać 😘.

:whip:;):whistling:

Piękny, niech się dobrze sprawuje, miłego testowania. 
 

Ja za to melduję powrót z głębokich wschodnich rubieży, gdzie szuter, ciosanie tylnym kołem kubików z drewna i gra na akordeonie smutnych pieśni było chlebem powszednim, lecz dzięki serwisowi u Tomka:

"...Bosman tylko zapiął płaszcz i zaklął wsio haraszo..."  :decayed:

A każdy plan można zmienić
Lecz wolę życie bez planu
Jak tylko odkurzę mieszkanie
Zdobędę mury Libanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Cześć wszystkim 😁mam na imię Michał z pomocą Tomka stałem się nowym posiadaczem Hondy CBR 600 F4I.
Motocykl mi się marzył od dłuższego czasu i w końcu powiedziałem sobie:” Dość czekania… KUPUJE. „

Myślałem, że to będzie proste i łatwe chodź prawda okazała się inna. Kilku godzinne przeglądanie ofert i patrzenie na motocykle ( nie wiedząc nawet na co zwracać uwagę) .
Później doszedł problem: o co się pytać? nawet jak zadzwonię do sprzedawcy… nie mam bladego pojęcia jakie zadawać pytania. Kolejny problem zauważyłem, że nawet jak pojadę obejrzeć motocykl to co sprawdzę ??? …NIC (tylko tyle ze ładnie się prezentuje lub też nie)

Próbując zdobyć trochę wiedzy na temat zakupu motocykla przypadkiem trafiłem na ofertę Tomka i zupełnie tego nie żałuję.

Tomek przejrzał i obdzwonił dla mnie bodajże 18 ofert, które mu wcześniej podesłałem. Wybrał najlepiej rokujące motocykle i do mnie należał wybór po który chce jechać. Po rozmowie z Tomkiem do czego i jak chce używać motocykla wybór padł na Hondę CBR. Tomek zadzwonił i ugadał się na oglądanie Hondy. Do mnie należało tylko stawienie się na miejscu. 

Na miejscu motocykl został sprawdzony przez Tomka (jazda testowa ,rozebranie z owiewek, sprawdzenie historii motocykla po VIN oraz bardzo dokładne obejrzenie motocykla ). Na boku dowiedziałem się o stanie motocykla .Po wysłuchaniu Tomka nie zastanawiałem się długo podjąłem decyzję ze chce go kupić , chodź sprzedawca nie chętnie chciał spuścić z ceny to udało wynegocjować kwotę którą byłem skłony zapłacić. 

Szczerze polecam Tomka , nie będę wspominał i wymieniał jaką posiada wiedzę i umiejętności bo było już to wspomniane wcześniej przez innych, a ja tylko to potwierdzam. Co do samej osoby jaką jest Tomek również podzielam tą opinie. Jak możną zauważyć z mojej historii pomoc nie ogranicza się tylko na sprawdzeniu stanu motocykla na miejscu. Ja tylko wysłałem oferty na maila/wybrałem po którego jedziemy/stawiłem się na miejscu/zapłaciłem i podpisałem umowę resztę załatwił Tomek, ps. mało tego bo ja nie wiedziałem jak to Tomek wprowadził i zabezpieczył motocykl pasami na przyczepce.

Jeszcze raz Ci dziękuję za pomoc 😁
 

received_2139303843016839.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z pomocy Tomka przy zakupie maszyny i jestem ogromnie zadowolony.

Przesłałem swoje typy, umówiliśmy się co do kosztów i już na drugi dzień Tomek wziął na siebie poumawianie ze sprzedającymi. Z każdego z obejrzanych telefonicznie zdawał mi szczegółowy raport wskazując co z nimi jest nie tak bo oczywiście te wszystkie "idealne stany" okazywały się chrupami. Jeden z nich okazał się egzeplarzem godnym uwagi więc na nim się skoncentrowaliśmy. Tomek wyłapał takie drobne rzeczy jak małe przebarwienia w odcieniu lakieru. Mechanicznie, ponieważ jestem laikiem, to nie przytoczę wszystkich wiadomości, którymi mnie zasypywał bo nie pamiętam ale zwracał uwagę na ogrom detali. Dostałem z kilkanaście zdjęć z komentarzami. Dobra.... będzie tego lukrowania. Reasumując - człek godny naprawdę polecenia jeśli szukacie kogoś kto Wam pomoże przy kupnie motocykla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Mojego KTM Duke jak ustawił to super się latało.
A jak będę zmieniał moto pod koniec sezonu to się zapewne odezwę do Tomasza.
LWG87f716b7bfae9fb3cedc786084cc3398.jpg&key=1490dcebdad9df752599c2e8e6495e88ad420959ae5158e7c9f36763801af0ba

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


I tak też się stało.

Przyszedł czas zmienić moto i z Tomaszem pojechaliśmy po nowy sprzęcik.


Raz jeszcze dzięki Tomasz za pomoc przy zakupie.3b72fa1696282002544d209ddecd4359.jpg0e84451d2ac13e8e2e98615906e51abf.jpgc259199e8a9492bab63e23da2ae100e6.jpg

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.02.2018 o 12:44, Kastomek napisał:

Postanowiłem napisać ten temat, bo widzę, ze coraz więcej osób jest zainteresowanych taką pomocą, a chciałyby mieć wkład w wykonywane prace przy swoim sprzęcie.

...

Kontakt do mnie 536 286 807

Pozdrawiam

Tomku, czy ogłoszenie jest nadal aktualne? Bo mam upatrzone dwie sztuki od jednego, (niby) polecanego i znanego sprzedawcy w Łodzi, ale bez fachowej pomocy się nie obejdzie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dzwoń do Tomka bezpośrednio pod ten numer co masz. Zapewne znajdzie chwilę.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

172824.png

Zawsze bezpiecznie. Zawsze z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie w ten piękny weekend,
idąc za głosem wielu z was , a także dostałem namiar na Tomka w serwisie gdzie pracował i gdzie serwisowałem swoje moto, czyli w MOTOPUBLICA. Uznałem, że Tomek jest słusznie chwalony i zdecydowałem się do niego odezwać. Początkowo zrobiłem to przez forum nie mając jeszcze polecenia z MOTOBIBLICA, ale jak usłyszałem o nim same dobre słowa w serwisie to postanowiłem zadzwonić.

Pierwszy telefon wykonałem do niego 28 lutego i w rozmowie wypytał mnie o preferencje co do poszukiwanego moto. Zamieniliśmy kilka zdań i powiedział, żebym mu wysłał oferty które już znalazłem na maila. Zaznaczam że jestem totalnym laikiem więc wysłałem mu wszystkie jakie mi się podobały. Miał mi od razu po rozmowie podesłać swojego maila w sms-ie, ale tego nie zrobił, zrzuciłem to na barki tego że chce otworzyć własny warsztat (tak wyczytałem z forum). 

Nie chcąc być nachalnym dałem mu kilka dni. 2 marca napisałem do niego sms, że miał mi podesłać swojego maila, żebym mógł mu podesłać oferty. Od razu odpisał mi na tego maila i miałem już gdzie wysłać te wszystkie oferty. Od razu zabrałem się za to i wysłałem oferty. I czekałem na jakieś info z jego strony. 

7 marca uznałem, że podpytam czy coś już patrzył czy mam dalej cierpliwie czekać. Wysłałem sms, żeby nie męczyć go telefonami. Niestety nie dostałem, żadnej odpowiedzi, dlatego uznałem, że jednak zadzwonię i zapytam. Zadzwoniłem 9 marca i pytam czy już coś z tych ofert oglądał, a on do mnie, że nic nie dostał. No cóż uznałem, że tak się zdarza i wysłałem mu ponownie na ten sam adres przekazując stara wiadomość i Tomek powiedział, że teraz dostał bez problemu. Akurat go złapałem jak jechał po moto, więc zapewnił mnie że jak będzie miał jeszcze siłę to tego samego dnia zerknie, a na 100% do 12 w niedzielę (10 marca) da znać co wytypował. 

Niestety nie dostałem, żadnej informacji zwrotnej od niego, ale podczas sobotniej rozmowy powiedział mi, że jak jeszcze coś znajdę to, żebym mu podesłał. Tak też zrobiłem i dosłałem mu kilka ofert na maila (11 marca). Chwilę później dostaję maila od niego, że obdzwoni wszystko i po pracy do mnie zadzwoni z wieściami. Niestety już nie zadzwonił, ale uznałem, że chce wszystko porządnie obdzwonić, dlatego nie dzwoniłem do niego.

13 marca wysłałem mu maila z pytaniem czy coś jest wartego uwagi. Podobno Tomek nie mógł się do mnie dodzwonić i wysłał mi maila, żebym się z nim skontaktował. Tak też od razu zrobiłem. Opisał mi to co udało mu się ustalić i powiedział, że tylko jedno moto jest warte uwagi. Powiedział, które, a ja dla upewnienia wysłałem mu wiadomość na forum czy to rzeczywiście ta oferta z dopiskiem ze zadzwonię następnego dnia, żebyśmy się umówili na oględziny. Przeczytał i nic nie odpisał.

14 marca po pracy dzwoniłem do niego żeby ustalić szczegóły, ale niestety nie odbierał telefonu. Przypuszczając, że ma dużo na głowie odpuściłem i napisałem mu sms, żeby w wolnej chwili oddzwonił. Niestety nie oddzwonił.

15 marca dalej czekałem na telefon od niego. Zadzwoniłem ok. 13, ale nie odbierał. Wysłałem mu maila, żeby się ze mną skontaktował i podałem mu numer. Ok. 19 uznałem, że spróbuję jeszcze raz bo miał problemy wcześniej, żeby się do mnie dodzwonić. Ku mojemu zdziwieniu jak Tomek odebrał telefon to nie wiedział kim jestem, więc z tego wniosek, że nie zapisał sobie mojego numeru. Musiałem mu przybliżyć kim jestem. Jak już to ustaliliśmy kim jestem to zapytałem się jak u niego z czasem w weekend bo to najlepszy czas na oględziny bo zdecydowałem się na to moto które wytypował. W rozmowie poinformował, że trochę rodzinnych spraw i jak to się nie przeciągnie to będziemy mogli jechać w niedzielę ale da mi w sobotę (16 marca znać jak sytuacja wygląda). Nie trudno się domyślić że nie odezwał się, ale uznałem, że go sprawy prywatne pochłonęły. Także wspomniał, że jak nie weekend to w tygodniu po pracy bo on do obejrzenia moto potrzebuje jedynie dobrej latarki. 

17 marca podesłałem mu moto które było w tym samym mieście bo jak już mieli byśmy jechać to warto zobaczyć może jeszcze jakieś inne moto. Tak żeby trasa nie była bezowocna. Oczywiści znowu nie było odzewu od Tomka, ale spokojnie czekałem.

25 marca do tego czasu nie było żadnej próby kontaktu ze strony Tomka, dlatego napisałem mu sms. Napisałem mu, że miał mi dać znać i że nie dzwoniłem, żeby nie zawracać mu głowy. Dodatkowo napisałem, że jak nie ma czasu i ochoty pomóc to niech powie wprost, ale do dnia dzisiejszego nic nie odpisał.

Podsumowując rozumiem, że ktoś ma dużo na głowie i wiele rzeczy wypada mu z pamięci, ale rozmawianie przez telefon i ciągłe zapewnianie, deklarowanie się co do kontaktu daje poczucie, że ma czas i chęć pomóc. Zrozumiałbym gdyby powiedział mi wprost, że ma teraz młyn bo otworzył warsztat i muszę być cierpliwy, bądź że mam go męczyć telefonami bo mu wypada z pamięci, albo nawet że nie da rady mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...