Skocz do zawartości

Skóra Po Deszczu - Co Dalej?


nogger

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem się dziś na moto bajzel i wracałem w największy deszcz :] Przemokłem całkowicie, jeansy wyschną ale co ze skórzaną kurtką i rękawicami? Mam je po prostu wysuszyć i się nie przejmować? Czy po wyschnięciu potraktować je jakimiś środkiem? Rękawice już się robią sztywne...Jak Wy dbacie o swój skórzany ubiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyschnie powinieneś ja nasmarować woskiem do skór .Na bajzlu można kupić środki do pielęgnacji środek do mycia i wosk.Jak ci raz namokła to sie obejdzie ale za którymś razem musisz nawoskować bo zacznie pękać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wolno suszyć sposobami typu - suszara , albo koło grzejnika - powinna sama wyschnąć, no a potem warto natłuścić - tak słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie olejek dla dzieci , i smaruj skóre co jakis czas , mi skóra wytrzymuje w ulewie na jakies 150 kilo

CBR RR 900- CBR XX 1100 - ZZR 1400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta oliwka to w ramach konserwacji takze sie sprawdza? Czy tylko jako warstwa przeciwdeszczowa? Mi chodzi tylko o to jak sie konserwuje skore bo po dzisiejszej jezdzie to juz sie rozgladam za jakims kombinezonem foliowym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak taką oliwką ją potraktuje to czy zbytnio kurzu nie będzie łapała??

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta oliwka to w ramach konserwacji takze sie sprawdza? Czy tylko jako warstwa przeciwdeszczowa? Mi chodzi tylko o to jak sie konserwuje skore bo po dzisiejszej jezdzie to juz sie rozgladam za jakims kombinezonem foliowym:)

Nie licz na to że jakikolwiek ciuch na moto wytrzyma w ulewe dłużej ni 30 minut.Kup sobie kombinezon taki jak był ostatnio w lidlu lub coś w tym stylu.Może być jednoczęściowy lub dwuczęściowy jak dłuższa ulewa to do tego nakładki na buty tego samego typu i rękawice.Tylko to ma jedną wade nie przepuszcza deszczu ale też powietrza.I jak sie w zapakujesz w ciepły dzień to jesteś mokry od potu a nie od deszczu. http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/giggle.gif

A czy jak taką oliwką ją potraktuje to czy zbytnio kurzu nie będzie łapała??

Tylko wosk specjalny do skór.Posmaruj auto woskiem a oliwką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągasz buciki i wylewasz "wodę" jak z kalosza hehe, albo tańsza alternatywa - worki od dziadka po nawozie z 3 szt. powinny wystarczyć http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/giggle.gif

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to że jakikolwiek ciuch na moto wytrzyma w ulewe dłużej ni 30 minut.Kup sobie kombinezon taki jak był ostatnio w lidlu lub coś w tym stylu.Może być jednoczęściowy lub dwuczęściowy jak dłuższa ulewa to do tego nakładki na buty tego samego typu i rękawice.Tylko to ma jedną wade nie przepuszcza deszczu ale też powietrza.I jak sie w zapakujesz w ciepły dzień to jesteś mokry od potu a nie od deszczu. http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/giggle.gifTylko wosk specjalny do skór.Posmaruj auto woskiem a oliwką

Wosk nawilża zabezpiecza przed przemakaniem i nie przyjmuje kurzuTaki to urok na moto albo to pokochasz albo se odpuść :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Można kupić olejek Bambino dla dzieci i sobie nasmarować mocno skórę, potem jak wyschnie przepolerować żeby się nie lepiła od tłuszczu.2.Można kupić w Daichmanie takie specjalne spraje do skór (coś koło 15zł). Jeden jest impregnat a drugi konserwant. Z doświadczenia wiem że szybko wyparowuje :(3.Można (było) na bajzlu kupić taki specjalny smalec z wosku pszczelego do smarowania i impregnowania. Mała konserwa kosztuje coś koło 20 zł ale bardzie się opłaca kupić dużą za 50 bo jest kilka razy większa niż ta mała. Do tego dają gąbkę do smarowania. I powiem że to jest drogie ale niezłe.A jak skóra namoknie to ją wieszam w domu (nie na słońcu na balkonie i nie na kaloryferze) i sama schnie. Jak ją systematycznie konserwujesz tymi smarami co wyżej opisałem to nie trzeba nic robić...

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po bardzo konkretnym przemoczeniu, okolo tysiaca kilometrow w dwa dni non stop ulewa, kombinezon sechł tydzień i miejscami spleśniał http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/disgusted.gif generalnie smarowałem go, czyściłem z 10 razy a i tak dalej podśmierduje http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif Teraz mamn drugi i jak będę gdzieś dalej się wybierał to tylko z 'kaczką' aczkolwiek jak ostatnio takową oglądałem to jest to spory bagaż http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...