Skocz do zawartości

Dron?! Kto, coś?!


Frager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :riding:
Czy jest na forum osoba która ogarnia tematykę dronów?! 
Ale o co chodzi... przymierzam się do zakupu drona do amatorskiego latania. Przede wszystkim zależy mi na gabarytach i wadze, możliwości spakowania w plecak, pojechania na jakąś fajną miejscówkę i np. za pomocą opcji " follow me " nagrywania swojego ciapkowania. Do tego raz na jakiś czas nagrywki z wakacji, podróży więc generalnie chodzi o to aby można było spakować w plecak szybko, łatwo i wygodnie wypakować i zacząć filmować. Fajnie jakby była możliwość np. podpięcia do gimballa Gopro 5 i wtedy mamy możliwość filmowania w 4K, jeśli taka opcja wgl istnieje :biggrin: Budżet... 1600zł, z tego względu w grę wchodzą jak najbardziej sprzęty używane. Ze wstępnego śledztwa w temacie idealny wydaje się DJI Phantom 3 Advanced - kamera 2.7K, spory zasięg itp. jednak... jego gabaryty :sad2:
Średnio sobie wyobrażam jeżdżenie w terenie z dużym plecakiem i wożenie tego " ciarastwa ", co chwilę rozpakowywanie itp. udało mi się wyszukać najmniejszy produkt DJI czyli DJI Spark jednak z tego co się zdążyłem zorientować ma on gorsze parametry ;d Słabsza kamera, 2 osiowy gimball, krócej trzymają baterię itp. jednak jest niewątpliwie ogromna zaleta... jest on praktycznie wielkości Samsunga S8 w co aż trudno uwierzyć :biggrin: Z tego co udało mi się zorientować Sparkiem można też latać bez pozwolenia w mieście. 
Czy jest może na forum osoba która ogarnia trochę temat ? Czy ktoś z Was miał kiedyś te gadżety w rękach i bawił się tym trochę ? A może jest osoba która zamarzyła sobie takie  ujęcia i też przerabiała ten temat ? :biggrin: 

 

you will never know me, you can only follow me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ujęcie to z helikoptera. Przy takiej prędkości, dron wyładuje się w kilka minut a jak doskonale wiesz czym mniejszy tym mniejsze baterie i wiadomo. Ostatnio w pracy kupiliśmy drona takiego bardziej pro to postaram się go zabrać "na testy" na jakąś żwirkę ;) - 5 sztuk baterii plus kamera 4k 60fps robi robotę :smile: 

 

A tak z innej beczki... widząc i doświadczając srogie gleby bałbym się wozić drona w plecaku :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to z helikoptera :P
Ale taki phantom do 60km/h da radę, aż taka mała prędkość to nie jest. 3 baterie to minimum :P A jak się nazywa ten bardziej pro ? :biggrin: Bierz, zajarałem się tematem i coś muszę wybrać.
Patrząc na Twoją ostatnią glebę to fakt... myślę, że gdybyś miał drona w plecaku to niewiele by z Niego zostało :P Ale tak jak wspomniałem ma służyć nie tylko do moto ale i do innych amatorskich ujęć.

you will never know me, you can only follow me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy https://aeromind.pl/product-pol-1764-Yuneec-Typhoon-H520-z-kamera-E90.html i do tego jeszcze kamerę termowizyjną, 5 baterii i kilka innych gadżetów :biggrin: Teraz jeszcze idzie mechanizm który pozwoli na działanie non stop bez użycia baterii na wysokości 40 metrów :biggrin:

Phantoma miałem w rękach... to jest zabawka do filmowania wesel czy romantycznych wypadów :smile: Po drugie jak jedno śmigiełko padnie to on też leci na ziemię, dlatego lepiej 6ścio śmigłowe kupować bo tam możesz przynajmniej popełnić jakiś błąd :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie, nie pogadasz :P

Jak wspomniałem, budżet jest skromny więc i skromnego, amatorskiego sprzętu szukam. Wszystko ma być dokumentowane w ramach pamiątki, wspomnień a nie być wykorzystywane w celach zarobkowych. 

Może ktoś jeszcze miał do czynienia z tym " ustrojstwem " ? :biggrin: 

O! 
Takie amatorskie nagrywki mam na myśli! :biggrin:

 

Edytowane przez Frager (wyświetl historię edycji)

you will never know me, you can only follow me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu...! Doleciał :biggrin: 
Padło na... DJI Spark-a! Tak na prawdę zadecydowała o tym cena, udało się znaleźć nowego w cenie używki :smile:
Największe jak do tej pory zaskoczenie to... wymiary, mniejsze niż moja dłoń i sterowanie Sparka za pomocą gestów ręką. Na razie poznaje sprzęt i jego możliwość, ogarnę trochę latanie, sprzęt w plecak i na moto! 

28535113_782070281994526_841077289_n.jpg

you will never know me, you can only follow me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.03.2018 o 12:44, Frager napisał:

W końcu...! Doleciał :biggrin: 
Padło na... DJI Spark-a! Tak na prawdę zadecydowała o tym cena, udało się znaleźć nowego w cenie używki :smile:
Największe jak do tej pory zaskoczenie to... wymiary, mniejsze niż moja dłoń i sterowanie Sparka za pomocą gestów ręką. Na razie poznaje sprzęt i jego możliwość, ogarnę trochę latanie, sprzęt w plecak i na moto! 

28535113_782070281994526_841077289_n.jpg

Oczywiście wstaw linka na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Frager, jak oceniasz filmy nagrywane ze sparka? tez zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu, ale chodzi mi tez po głowie mavic air - https://ars-online.pl/dji-mavic-air-arctic-white.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kamil25 napisał:

@Frager, jak oceniasz filmy nagrywane ze sparka? tez zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu, ale chodzi mi tez po głowie mavic air - https://ars-online.pl/dji-mavic-air-arctic-white.html

Dla mnie są w 100% wystarczające.
Między Sparkiem a Mavickiem różnic jest sporo, ja nie brałem pod uwagę Mavica raz ze względu na cenę a dwa ze względu na gabaryty. Uważam, że Spark jest najlepszym obecnie dostępnym na rynku dronem w przedziale 1500zł +/- jeśli chodzi o amatorskie latanie. 
Najgorsze tylko, że nie miałem jeszcze okazji do testowania Sparka z moto bo... sprzedałem moto 😜 Za to zrobił robotę na majówkowym wyjeździe. 
Jakość niestety zdecydowanie gorsza niż oryginalne zdjęcie zgrane z karty. 
Było blisko ;) 

Bez tytułu.jpg

you will never know me, you can only follow me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...