Skocz do zawartości

H4 Led


leniuchmichał

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na zamontowaniem czegoś mocniejszego niż standardowa H4

Jest tego duży wybór, czy ktoś może cos polecić

Z tytułu budowy wybrałem sobie cos takiego zależy mi aby pokrywa gumowa dobrze pasowała cena tez sugeruje dobra jakość

H4 LED

 

 

SSN Szybko Spranie Niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jaszczomb napisał:

zdajesz sobie oczywiście sprawę z tego że te żarówki nawet nie leżały koło homologacji (co zresztą jest zaznaczone w aukcji)

No niestety ideału nie ma w tym temacie, aukcji nie trzymajmy się kurczowo jest to przykład.

Dlatego pytam czy ktoś ma wiedze i jest wstanie cos polecić.  

Edytowane przez leniuchmichał (wyświetl historię edycji)

SSN Szybko Spranie Niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że żadna z takich żarówek nie będzie miała homologacji bo nie do tego przystosowany jest reflektor, chyba chodzi o strumień światła itp. To trochę tak jak z zestawami pseudoksenonowymi do samochodów które swego czasu były popularne na alledrogo. Niemniej, wydaje mi się, że jakby kupić porządną żarówkę tego typu to efekt może być niezły. Poszukaj w internecie jest trochę artykułów na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne tylko H7. Polecam! Fajna barwa, dobre światło i dobrze oświetla. Dzień do nocy w porównaniu do zwykłej. Homologacja? Dajcie spokój 😁 za kominy na przelocie też można dowód stracić a i tak prawie każdy ma😀😀😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zaczynam drążyć temat i nawet AutoŚwiat ma jakieś testy na YouTube i wygląda to nieźle. światło ma dobra linie i jasność jest nieporównywalna.

@Lesiu94 A jak z żywotnością bo tego się najbardziej obawiam ??

 

 

 

 

 

SSN Szybko Spranie Niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ci nie powiem, bo jeździła u mnie chyba ze 2 miesiące i sprzedałem moto. Ale wcześniej jeździły u kolegi w osobówce i to właśnie od niego je wziąłem, a druga do tej pory jest u niego w moto. Nie sądzę, żeby one szybko się paliły😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bocian@13 napisał:

A kojarzysz jakie to były konkretnie żarówki ?

Kupował je w Pasażu na Włókniarzy. Wysepka "Żarówka". Z takim niebieskim wentylatorkiem. Dokładnie ci nie powiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czy ktos kiedys testowal te LEDowe zarowki? w necie jak czytam to jedni pisza, ze nie wazne czy za 20 czy 200zl bedzie dobra, inni, ze jak nie bedzie droga to nie bedzie dobra i tak naprawde ile postow tyle teorii. chcialem i do moto i do auta zalozyc LEDy, ale chcialbym zeby to swiecilo :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po pierwszych testach. Drążąc temat okazało się, że kolega z paracy ma w szufladzie zestaw H7 coś tam do jego auta nie pasowało a do mojego tak :smile: . Zestaw dosyć tani +/- 100 zł za komplet. 

Poniżej plusy i minusy testowanego zestawu

+ mega fajny wygląd lampy 

+ światła wyróżniają się i dobrze je widać z daleka

+ mały pobór prądu 

+ jeszcze raz to napiszę ale wygląd lampy ze światłem jest mega.

+ znaki drogowe lepiej odbijają światło

- rozmyta linia świateł - może wina taniego zestawu, ale podjeżdzając do ściany linia była mocno rozmyta.

- słaba widoczność na mokrej drodze. Ledy a szczególnie tanie maja bardzo wąski zakres barwy co powoduje ze w niektórych warunkach będą słabiej oświetlać drogę. Tu może wspomoże mnie grafik lub fizyk i to lepiej wytłumaczy.

Ogólnie to poza wyglądem a jest niezły :smile:  to jakiegoś wielkiego szału nie ma.  Wracając z pracy spotkałem na trasie identyczne auto na zwykłej H7. Po zrównaniu się i porównaniu świateł wielkiego łał nie było. 

Przypominam, że testowałem tani zestaw, i nie sprawdziłem jak zachowuje się światło w deszczu i przy kroplach na reflektorze lub brudnych reflektorach.

Finał jest taki, że wyżej opisany zestaw już zdemontowałem i jutro go.oddaję. 

Trzeba by przetestować coś lepszego. :smile:

 

 

 

 

SSN Szybko Spranie Niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lesiu94 napisał:

Masz jakieś foto co to był za zestaw?

Te z pasażu kosztują ok. 200zł za komplet o ile pamiętam😉

H7 LED  -  dokładnie taki sam

Gdyby ktoś coś znalazł nowego i przetestował to podzielcie się informacją :smile:

SSN Szybko Spranie Niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też mnie ten temat cały czas korci :smile: ja jeszcze nie kupiłem

@Lesiu94 daj znać czy dokonałeś zakupu :smile: 

SSN Szybko Spranie Niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2018 o 08:31, leniuchmichał napisał:

H7 LED  -  dokładnie taki sam

Gdyby ktoś coś znalazł nowego i przetestował to podzielcie się informacją :smile:

Nigdy nigdy nigdy takiej !!!

Musisz szukac zarowek o konstrukcji maksymalnie zblizonej do oryginalu

Czyli rozmiar i polozenie struktur identyczne z zarnikami

Zadnych kwadracikow czy koleczek.

Zarowka musi wygladac tak

https://pl.aliexpress.com/item/HLXG-50-W-Mini-LED-CANBUS-H4-ar-wki-Reflektor-w-Do-Samochod-w-wysokiej-Mijania/32831256736.html?spm=a2g17.search0104.3.114.7faf30a4ZNzzGB&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10307_10301_5722316_10313_10059_10534_100031_10103_441_10624_442_10623_10622_10621_10620_10142%2Csearchweb201603_25%2CppcSwitch_7&algo_expid=65eb3850-8842-48f4-b8be-eb89da6075a5-19&algo_pvid=65eb3850-8842-48f4-b8be-eb89da6075a5&priceBeautifyAB=0

tak

https://pl.aliexpress.com/item/NIGHTEYE-H4-9003-HB2-CSP-LED-Car-Headlight-Conversion-Kit-Hi-Lo-Beam-50W-8000LM-6500K/32808452918.html?spm=a2g17.search0104.3.136.7faf30a4ZNzzGB&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10307_10301_5722316_10313_10059_10534_100031_10103_441_10624_442_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_25,ppcSwitch_7&algo_expid=65eb3850-8842-48f4-b8be-eb89da6075a5-22&algo_pvid=65eb3850-8842-48f4-b8be-eb89da6075a5&priceBeautifyAB=0

Lub tak

http://allegro.pl/zarowki-led-h4-12000lm-philips-12-24v-homologacja-i7161737571.html

Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi

Osobiscie posiadam H15 i H7 tego producenta i jest naprawde niezle

https://pl.aliexpress.com/item/NOWOCZESNY-SAMOCH-D-Prowadzi-Reflektor-80-W-H1-H3-H4-H7-H11-H15-LM-C8-9005/32849920093.html?spm=a2g17.search0104.3.2.5a1d52590drbGc&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10304_10307_10301_5722316_10313_10059_10534_100031_10103_441_10624_442_10623_10622_10621_10620_10142%2Csearchweb201603_25%2CppcSwitch_7&algo_expid=87de8077-1766-4e62-baa2-6da23737cb1b-0&algo_pvid=87de8077-1766-4e62-baa2-6da23737cb1b&priceBeautifyAB=0

 

Po drugie, mozecie olac cieplym moczem porannym

wszystkie bajki o mocy podawane przez sprzedawcow.

Takie zarowki pobieraja 20-25W

Po trzecie, bardzo dobrym wynikiem jest osiagniecie 100lm z 1 wata

wiec te setki tysiecy lumenow podawane w opisach to wiecie co z nimi mozna sobie zrobic :smile:

Po czwarte jezeli ktos naprawde ma ochote choc troche zglebic temat to polecam na poczatek testy tego pana

https://www.youtube.com/channel/UCVOiJIYQyCbXwkrKYXw8Thg

Po piate, na chwile obecna najfajniejszym rozwiazaniem mimo wszystko jest soczewka bi-ksenon lub bi-led

Niestety nie do kazdej lampy sie zmiesci.

 

 

 

 

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bulba napisał:

 

Po czwarte jezeli ktos naprawde ma ochote choc troche zglebic temat to polecam na poczatek testy tego pana

https://www.youtube.com/channel/UCVOiJIYQyCbXwkrKYXw8Thg

no fajnie, a masz wersję english :biggrin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bulba napisał:

 

@Bulba  To skoro masz i używasz, to poproszę o info jak się zachowują takie Super Ledy w różnych warunkach atmosferycznych. Jak wiadomo Led daje dosyć wąski zakres światła

i obawiam się, że podczas małego deszczu lub przy kroplach albo zakurzonym/brudnym reflektorze będzie mega masakra.

 

Osobiście jestem coraz bliżej zakupu tego wynalazku KLIK "podobno" oparty na diodach PHILIPSa . Ale jeszcze zima i jakoś nie mogę zabrać się za sfinalizowanie tematu.

SSN Szybko Spranie Niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnoscia.

To o czym piszesz to nie zakres swiatla lecz wspolczynnik oddawania barw CRI/RA

Im tansze diody tym jest gorzej. Efekt jest znakomicie widoczny kiedy np. w domu

zmienisz sobie oswietlenie na najtansze LEDy (powiedzmy jakies TESKOwskie scierwo po 4 PLN :smile:)

Cialo masz jak trup, zywnosc wyglada jak zepsuta itd.

To co nas na drodze najbardziej interesuje to temperatura mierzona w Kelwinach

W nocy na mokrym najlepiej sprawauje sie 4300K im wiecej tym jest juz gorzej

5000-5500K to absolutne maksimum. wiecej do jazdy w nocy po mokrym sie nie nadaje.

Oczywiscie na sniegu i jasnym betonie obwodnic efekt jest spektakularny ale nic ponadto.

Co do podanej aukcji nie bede sie wypowiadal bo jak ogladam / czytam takie rzeczy to mnie krew zalewa

A w moim wieku szkoda mi serca :biggrin:

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do ledów to dołożę swoje 5 gorszy ,bo ten temat przerabiałem. 

Kolega wyczaił te ledy ,gdy jeszcze nie były tak popularne , testował ponoć git, sam też widziałem ,że daje to radę. Stwierdziłem iż zamówię taki zestaw do samochodu matuli ,gdyż oryginalne lampy + zwykłe żarówki to po prostu tragedia i stypa pomimo nowych lamp - po prostu moc światła jest taka mała ,że lampka rowerowa dalej świeci. Niestety okazało się trochę inne mocowanie w samochodzie w mamy ,ale to nie problem ,bo miałem gdzie to zamontować.

Założyłem Ledy do jednego z moich ciągników siodłowych , bo tam problem ze słabym oświetleniem również występował no i wstrząsy jakie tam również się pojawiają z między innym kierunków jakie te samochody eksplorują powodowały notoryczne palenie/rozlatywanie się zwykłych żarówek , wymiana 2 razy w miesiącu była po prostu normą. Montaż prosty typowo jak na nasze czasy - plug in  , więc spoko. Przyszło czas na pierwszą trasę i obserwacje jak to się ma do rzeczy. Od razu powiem wrażenie mega - oświetlenie drogi po prostu jakby przed nami droga była usłana latarniami z ledami. Zacząłem obserwować reakcję ludzi mijających mnie po drodze, na dużo osób nie wykazywało żadnych spostrzeżeń ,ale po jakimś czasie ludzie z naprzeciwka zaczęli mi "mrugać". Co się okazało ? Sprawa bardzo prosta , pojazd w sumie nowy ,bo 2015 rok ,więc tragedii nie ma. Przyczyną mrugania było po prostu nieodpowiednia regulacji lampy - z czego to wynika ? A z tego iż lampy na oryginalnych żarówkach miały na tyle słabe światło iż nikt nawet nie zdołał dostrzec ,że lampy są po prostu rozregulowane - pojazd nigdy nie miał wymienianych lamp , tak po prostu Mercedes je wypuszcza,ale inna sprawa (nawet zbieżności nowy ciągnik za pół bańki nie ma ) . Problem z reflektorami wyszedł dopiero właśnie gdy mocniejszy strumień światła zawitał do lamp. Szybka regulacja (fakt ,że ręcznie ,bez urządzenia ,bo jeszcze wtedy nie było możliwość ) pomogła i nagle problem mrugania z naprzeciwka minął , sam nawet wykonałem taki test - wsiadłem do osobówki i przejechałem z naprzeciwka i szafa gra. To właśnie wskazuje na to ,że niechęć niektórych ludzi do takiego typu rozwiązań jak Ledy się pojawia na wskutek po prostu źle ustawionych lamp ,ale niestety większość osób nawet tego nie dostrzega ,a inni po prostu olewają i na zwykłych żarówkach nadal tak jeżdżą.... 

Fakt ,że montaż takiego zestawu do lampy gdzie jest soczewka będzie najlepszym rozwiązaniem ,bo po prostu soczewka to światło skupi ,ale jak widać w zwykłym samochodzie jeśli wszystko jest sprawne to nie będzie z tym problemu . 

Co do homologacji ,bo niektórych widzę to rozbraja - fakt te Ledy z Chin jej nie posiadają ,ale tylko dlatego ,że oni to wprowadzili i idzie to na ilość.... Jednak myślę ,że za rok - góra dwa  Ledy będą już na porządku dziennym i większość je będzie posiadała ,bo zaraz producenci zobaczą ,że jest z tego kasa ( w sumie już widzą ) i wypuszczą to samo tylko z homologacją oraz adekwatną ceną . 

Ponoć Ledy firmowe ,które dopiero powoli się pojawiają  posiadają lepszą linię odcięcia promienia światła ,ale kosztują 10 razy więcej - nie żartuję zestaw chyba Philipsa (lecę z pamięci ) kosztuje w granicy 700 zł ,a z Aliexpres nawet za 30zł juz znajdzie się w promocji. Jednak myślę ,ze za rok takie firmowe Ledy będą już w cenie "normalniej"

Chyba wszystko co chciałem napisać , chyba że o czymś zapomniałem to dopiszę to później 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem u siebie zwykłą HS1 35W/35W. Światła po zmroku tyle co kot napłakał. Założyłem zamiast zwykłej żarówy coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/12v-HS1-H4-Led-Motorcycle-Moped-Scooter-Light-Bulb-Led-HS1-h4-Led-Motorbike-Motorcycle-Headlight/32820990528.html

Niby tylko 6W ale zacząłem widzeć więcej. Drugi plus jest taki że mnie też lepiej widać. Światło białe zimne. Dla mnie to lepsze rozwiązanie niż zwykła żarówka.

Pomyślałem jednak, że chciałbym widzieć jeszcze więcej i czekam na dostawę H4 LED takiej https://pl.aliexpress.com/item/Super-Bright-LED-Reflektory-Samochodowe-H7-H3-H4-H8-H9-H11-9005-9006-ar-wka-ar/32832534852.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@yoshi jeszcze nie :smile: . jakoś temat umarł, Yamaha już lata poskładana. A wpadł mi w ręce inny projekt i jak już skończę to wrócę do tematu

SSN Szybko Spranie Niebezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...