Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kasku


Major

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! potrzebne mi wasze doświadczenie, gdyż do tej pory śmigałem w kaskach za mniejsze kwoty. Aktualnie mam do przeznaczenia +/- 2000zł na kask. W tej chwili mam shoei raid II i totalnie na nic nie narzekam, ale jest już stary i czas na zmiany.
Napaliłem się na shoei GT-air, ale ma tylko 3 gwiazdki w testach sharp. Generalnie shoei średnio w tych testach wypada :P No ale do rzeczy:
1. Jeździ ktoś w jakimś innym shoeiu i może się wypowiedzieć?
2. Posiada ktoś kask Bell? strasznie podoba mi się bell star (4ride.pl/kaski-motocyklowe/kaski-integralne/kask-integralny-bell-star-pace-black-white.html  ), ale nie mogę nic w internecie szczególnego wyczytać na jego temat.
3. Czy jeździ ktoś w kaskach HJC z wyższej półki i może potwierdzić, czy są faktycznie takie głośne jak mówią?
4. Czy faktycznie jeśli kask posiada blendę to jest bardziej turystyk i średnio nadaje się na motocykle sportowe? blenda ułatwia życie, jednak gdzie nie wejdę to czytam że są to kaski przeznaczone na turystykę niż na większe prędkości.
5. Jak u was z utrzymaniem czystości i świeżego koloru w białych kaskach?


Chodzi mi o opinie ludzi, którzy wcześniej posiadali inne kaski i mają jakiś większy lub mniejszy punkt odniesienia. Możecie generalnie polecić coś innego. Pozdrawiam! <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem shoei raid ii :smile: super kask i co najlepsze to wedlug mnie był on naprawdę cichy. Co do odpowiedzi na pytania:

1. Niestety nie, mierzylem kilka ale mi nie pasowały a zależało mi na blendzie i DD a shoei obecnie nic takiego w ofercie nie ma.

2. Nie

3. Moja żona jeździ w rpha10+ i narzeka że glosny

4. Wedlug mnie nie. Nie ma co szufladkowac ze ten kask jest na takie modele a tamten na inne. Jeździj w tym co Tobie wygodnie. Pisałeś gdzieś ze robisz duże trasy wiec tym bardziej kup kask turystyczny :smile: przecież nie będziesz walczył o setne sekundy na torze wiec extra aerodynamika nie jest Tobie potrzebna, najważniejsze żeby nie gwizdalo, nie huczalo i nie trzeslo kaskiem przy 220+ a to sa w stanie zapewnic kaski z blenda.

5. Nie ma białego wiec nie mam problemu :smile: wole kolorowe :).

Kupilem w tym sezonie Shark Spartan carbon - ma DR, blende, jest bardzo lekki. Co do głośności to wedlug mnie porównywalny do shoei, może troszkę glosniejszy. Blende za to ma mega, nismo opada i odcień też jest spoko. Przy 220+ w niektorych pozycjach potrafi gwizdac ale nie wiem dlaczego, to zależy od ustawienia głowy wiec moze u Ciebie nie byc tego problemu. Jesli chodzi o stabilnosc to jest lepiej niz w raidzie (raid mi troche latał przy dużych predkosciach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shark spartan jest świetny, praktycznie ideał tego co szukałem. Blenda, malowanie takie jakie chciałem, wszystko cudownie ale ..nie na moją głowę raczej. Poszedłem przymierzyć do sklepu i poduszeczki które są na wysokości szczęki są tak wyprofilowane, że się zwężają w dół. Jest tam łączenie szwów na zgięciu, które wrzyna mi się nie miło i czar prysł, bo skoro teraz uwiera to pewnie po godzinie jazdy by strasznie męczyło.
Dzięki za info, czekam na kolejne opinie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, wiem że było bardzo ciasno ale nic nie umierali. Chciałem sprawdzić czy po godzinie będzie ok i było wiec kupilem. Kask się rozbił troche i jest teraz naprawdę elegancko :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Major napisał:

5. Jak u was z utrzymaniem czystości i świeżego koloru w białych kaskach?

Ja mam biały GT-Air w połysku i żadnych problemów z utrzymaniem czystości.  Kolor, moim zdaniem, bez zmiany po kilku latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2017 o 18:10, Major napisał:


3. Czy jeździ ktoś w kaskach HJC z wyższej półki i może potwierdzić, czy są faktycznie takie głośne jak mówią

Chodzi mi o opinie ludzi, którzy wcześniej posiadali inne kaski i mają jakiś większy lub mniejszy punkt odniesienia. Możecie generalnie polecić coś innego. Pozdrawiam! <3

HJC RPHA 11 Venom - kask bajka. Przy większych prędkościach cisza ( zamknięte wloty powietrza). Kask nie lata nie drga itp oczywiście trzeba dobrać rozmiar pod siebie. Mam L i jest Ok zakupiłem miesiąc temu na stronie 4motos.pl za 2350pln. Przelatałem około 1000km i złego słowa nie mogę powiedzieć. Jak chcesz jakieś szczegółowe fotki kasku daj znać :smile:

Łutututututuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

owszem, trzeba tylko obserwować strony sklepów. nie wiem jak w innych ale np Metro na Wrocławskiej co sobote robi duże promo na jakąś część asortymentu. jest nawet temat na forum

Edytowane przez krzychoslav (wyświetl historię edycji)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2017 o 19:08, Pajmon napisał:

Trzeba tylko wcześniej znać cenę kasku, żeby nie naciąć się na pseudo promocje. Ogólnie koniec roku, po sezonie sprzyja zaopatrzeniu się w akcesoria. 

Zgodzę się z kolegą, że teraz jest spoko okres na zakup akcesoriów motocyklowych.

Jeżeli chodzi o kaski to czasami lepiej jest dorzucić tą stówkę czy dwie i mieć lepszej jakości, lżejszy. Akurat głowę trzeba chronić w pierwszej kolejności. A więc te wszystkie marketowe typu no-name, są jak dla mnie skreślone.

Na https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Kaski-motocyklowe-14087.html jeszcze patrz.

Edytowane przez Pitrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sporo jeżdżę na crossie ktm i mam podobny model, jak poniżej. Nie znam się na tych, o których piszesz ten zamówiłem przy okazji bez większego zastanowienia  w Enduro7, jak zamawiałem części do KTMki. Nie analizowałem za dużo, ale póki, co sprawdza się świetnie. Kask ważny, ale nie sprawdzisz jego jakości dopóki nie przyglebisz. Ja akurat nie jestem typem analityka. Cross, to inna kategoria i często są wywrotki, dlatego chyba powinien, podchodzić do tematu troszkę inaczej...

image.jpeg.5f21ef24aca0f37aeab4da71f25dfa4e.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za kask? Jaka cena? Coklowiek poza zdjęciem z internetu posiadasz?

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
23 minuty temu, daam napisał:

Takie obawy są dla mnie bardzo znajome. Zresztą myślę, ze jest wiele osób mogących powiedzieć dokładnie to samo. Biorąc to wszystko pod uwagę temat wątku wydaje mi się bardzo dziwny.

@daam nabijasz posty w każdym wątku a powitalnia była ? 

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2017 o 18:10, Major napisał:


3. Czy jeździ ktoś w kaskach HJC z wyższej półki i może potwierdzić, czy są faktycznie takie głośne jak mówią?
 

TAK. Ja posiadam HJC rpha 11. Jak dla mnie cichy i idealnie się dopasował nic się nie wyrobiło tylko nie bierz eridano bo kolor blaknie. Co do blendy to lepszy porządny wizjer niż blenda. Chodzi mi o to jak widzisz świat, jak ostro itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...