Skocz do zawartości

Ciekawe Artykuły


ridrick

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie czytaliście co pisze Motopublica na Swoim fanpage, to w skrócie zapoznajcie się z tym ciekawym systemem:

 

System Schuberth RiderEcall ratuje życie!

 

System RiderEcall powstał przy współpracy 3 firm: Schuberth, BOSCH, T-Mobile oraz fundacji Bjorn Steiger Stiftung. System został stworzony w celu natychmiastowej lokalizacji motocyklisty biorącego

udział w wypadku, aby niezwłocznie udzielić mu niezbędnej pomocy w najkrótszym możliwym czasie.

 

RiderEcall składa się z dwóch stacji, jednej montowanej na kasku, drugiej na motocyklu. Stacje połączone są ze sobą za pomocą fal radiowych. 4 czujniki systemu odpowiadają za kontrolę tego co dzieje się z motocyklem i kierowcą bądź pasażerem:

 

- czujnik przechyłu motocykla

 

- czujnik nagłej utraty prędkości motocykla

 

- czujnik odległości kasku i motocykla

 

- czujnik siły uderzenia kasku

 

W przypadku wystąpienia sygnałów alarmowych z minimum 2 czujników automatycznie zostaje wysłana informacja do centrum ratunkowego numeru 112. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć przypadkowego wezwania pomocy np. podczas przewrócenia motocykla na postoju lub upuszczenia kasku.

 

Po uruchomieniu alarmu następuje zgłoszenie operatora 112 za pomocą głośnika zamontowanego na stacji. Jeśli poszkodowany nie odpowiada na pytania operatora ten automatycznie wysyła pomoc na miejsce wypadku. Jeśli nie doznaliśmy obrażeń alarm możemy odwołać. Operator zgłasza się w ojczystym języku użytkownika systemu (dostępnych jest 17 języków, w tym język polski).

 

Informacja przesłana na nr 112 zawiera dodatkowo nasze pełne dane personalne, dokładne dane lokalizacyjne z nadajnika GPS znajdującego się w stacji systemu zamontowanej na motocyklu oraz na życzenie osoby rejestrującej system: historię przebytych chorób, grupę krwi, ewentualne uczulenia na leki, zażywane leki i inne przydatne informacje medyczne.

 

Dodatkowo system RiderEcall można uruchomić manualnie poprzez wciśniecie przycisku SOS na stacji. Z tej opcji można skorzystać w przypadku gdy sami potrzebujemy pomocy lub jesteśmy świadkami wypadku, a nie jesteśmy w stanie podać dokładnej lokalizacji lub nie mamy ze sobą telefonu.

 

Najważniejszą stroną systemu Schuberth RiderEcall jest natychmiastowa reakcja, tak ważna jeśli chodzi o ratowanie życia poszkodowanemu w wypadku. Bardzo istotne jest również to, że nie zawsze są świadkowie wypadku, którzy mogą wezwać pomoc.

 

System RiderEcall jest jednym z najnowocześniejszych systemów alarmowych w Europie. Będzie dostępny od 01.01.2013r. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Sukcesywnie będzie wprowadzany w kolejnych krajach europejskich, w tym w Polsce (przewidywany czas wdrożenia koniec roku 2013r.).

 

 

http-~~-//youtu.be/XIAvbpDWRyk

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Już prawie mam coś takiego w telefonie z androidem.

Jak ogarnę temat do końca to się podzielę. Ciekawe jakie mają wsparcie po stronie 112 bo aktualnie u nas jest problem z odbiorem informacji np w postaci sms, mms więc informację w zasadzie trzeba przekazać komunikatem głosowym.

Od siebie dorzuciłem coś do aplikacji :P

 

Jeszcze muszę porzucać trochę telefonami i rozbić jakieś motocykl :P

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się artykuł. Może czasem warto spojrzeć z innej strony.

 

http://www.wirtualnygarwolin.pl/archiwum-aktualnoci/2374-skruszony-motocyklista-bierze-psychotropy

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zwolennikiem kary pozbawienia wolności w takich przypadkach, również przetrzymywanie chłopaka w areszcie śledczym jeśli nie ma obawy matactwa jest bezsensowne. Nikt od tego lepszy nie będzie a jemu do końca życia pozostanie między uszami widok dziecka na przejściu.

Kara na okres próby, odebranie prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów na okres kilku lat jak najbardziej, prace społeczne również wskazane.

 

Piszę z pozycji motocyklistki i matki.

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jemu do końca życia pozostanie między uszami widok dziecka na przejściu.

Mógł o tym myśleć wcześniej. Jak dla mnie do zamkniecia na troche by sobie pomyślał i milion godzin prac publicznych.

 

Piszę z pozycji motocyklistki i matki.

Jako matka dziecka byś mu odpuściła ??

Ja osobiście bym chciał go zaj....

 

I jeszcze jeden motyw a mianowicie na sprawie pojawiły się wydruki jego tekstów z forum

Edytowane przez ridrick (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zwróciło by to życie mojemu dziecku czy w czymś mu pomogło?

Ja raczej wolałabym mieć pewność, że już nie wsiądzie i nie zrobi komuś krzywdy. Dlatego zakaz prowadzenia pojazdów i prace społeczne najlepiej w domu opieki przy wynoszeniu i myciu basenów tak żeby widział do czego doprowadza bezmyślność i głupota.

Uwierz Ridd to skutkuje, już widziałam takich twardzieli przy pracach społecznych w hospicjum, zakład karny to pikuś w porównaniu z tym co tam zobaczą i czego doświadczą.

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do przejrzenia listopadowego MOTOCYKLA i przeczytania artykułu o bezpiecznej jeździe w mieście. Niby wszystko już na ten temat wiadomo, niby każdy uważa, a jednak głupie wypadki wciąż się zdarzają, co pokazał mijający sezon. Zachęcam do lektury. Pewnie niedługo pojawi się także na http://www.motocykl-online.pl/

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do przejrzenia listopadowego MOTOCYKLA i przeczytania artykułu o bezpiecznej jeździe w mieście. Niby wszystko już na ten temat wiadomo, niby każdy uważa, a jednak głupie wypadki wciąż się zdarzają, co pokazał mijający sezon. Zachęcam do lektury. Pewnie niedługo pojawi się także na Motocykl

Dokładnie,warto przeczytać.Nie raz nam się wydaje że wiemy .

 

System Schuberth RiderEcall ratuje życie!

Super sprawa :smile: Edytowane przez yarahu_michu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://expressilustrowany.pl/kara-za-zle-parkowanie-naklejka-na-szybie-i-reflektorach,artykul.html?material_id=5088fc09fbaedd9e56000000

 

co myślicie żeby przyklejać takie naklejki za wykroczenia popełniane na nas motocyklistach?

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za i nawet jakby ktoś chciał się złożyć na takie naklejki to chętnie się dołożę.

http://allegro.pl/karny-kutas-200-szt-zle-parkowanie-czeki-gratis-i2731345839.html ktoś chce ? 4 osoby i każdy będzie miał po 50 karnych siuśków. koszt 8.25 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za i nawet jakby ktoś chciał się złożyć na takie naklejki to chętnie się dołożę.

http://allegro.pl/ka...2731345839.html ktoś chce ? 4 osoby i każdy będzie miał po 50 karnych siuśków. koszt 8.25 .

 

Ja bardzo chętnie bo takie coś się przyda :smile: ale chodziło mi bardziej o naklejkę bardziej w kontekście motocyklowym. coś w stylu " patrz w lusterka coś tam coś tam motocykle coś tam coś tam" :smile: może trzeba zrobić konkurs na taką naklejkę

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, czy to się nadaje do artykułów, ale wczoraj nieźle się zagotowałam oglądając "Wypadek przypadek" w TVN Turbo. Było kilka zdarzeń z udziałem motocyklistów. Komentarz lektora "Pewnie gdyby motocyklista jechał wolniej, nic by się nie stało". No peeeewnieee, ale to, że puszkarz skręcał w prawo z lewego pasa to już spoko.

To, że pismaki z Expressu czy innych "opiniotwórczych" gazet są tendencyjni i stereotypowi to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale tematyczny program motoryzacyjny?

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tematyczny program motoryzacyjny

.....w ogóle... to trudno nazwać taką ....niskobudżetową.... produkcje programem ....a już motoryzacyjnym....phi.... no chyba że pseudo..."Wypadek przypadek" i jemu podobne to kolokwialnie mówiąc wypadek przy pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....w ogóle... to trudno nazwać taką ....niskobudżetową.... produkcje programem ....a już motoryzacyjnym....phi.... no chyba że pseudo..."Wypadek przypadek" i jemu podobne to kolokwialnie mówiąc wypadek przy pracy

chodziło mi ogólnie o TVN Turbo. Ale muszę przyznać rację, że ten program stanowi taką trochę "zapchaj dziurę" w ramówce.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zanim ktoś będzie chciał zakupic swe pierwsze 2oo niech przeczyta uważnie :P :P

 

Świat według Wiewióra: Okazja - Felietony | Artykuły w MOTOGEN.PL

 

 

 

:biggrin: :D :biggrin:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie z nudów i powiem, że świetny sarkazm. Może ostudzi łby młodym motocyklistom :biggrin:

Wszystko jednak prawda, więc ludzie weźcie sobie do serca. A co do okazji, to zdarzają się ale niestety ciężko o nią więc jeśli myślicie, że na nią właśnie trafiliście polecam sprawdzić 3 x dokładniej niż normalnie.

Edytowane przez Aidekk (wyświetl historię edycji)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...