Skocz do zawartości

Telewizor Ok 50"


Piuriel

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,
Muszę wymienić TV, ponieważ ledy się powypalaly po ok 5latach.

Panowie i Panie czy ktoś ma jakąś wiedzę i coś doradzi?

Moje wymagania to SUHD, sesnowny dzwięk (chociaż soundbar pewnie dokupię) i przekątna bliżej 50". Teraz mam 47"

Kwota?
Bez przesady po poprostu :smile:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zeby to pograło to szukaj czegoś z sharpa, japońska robota i to gra, wszelkie szajsungi mają problem z matrycami i przepalającymi się bezpiecznikami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był ze 2 miesiące temu program na discovery jak to samsung celowo umieszcza newralgiczne bezpieczniki i tranzystory przy samym radiatorze zeby w krótkim czasie szlak go trafił i ludzie kupują nowy, polecam poszukać tego materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zeby to pograło to szukaj czegoś z sharpa, japońska robota i to gra, wszelkie szajsungi mają problem z matrycami i przepalającymi się bezpiecznikami,

Japońska robota spod Torunia :smile:

http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/telewizory/telewizor-poradnik-zakupowy/gdzie-powstaja-telewizory-na-polski-rynek.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizor ma ladnie swiecic a nie grac, zeby gralo trzeba amplituner suboofer i porzadne glosniki i koniec i kropka. Zawsze bedzie brakowac dzwieku z glosnikow tv a nawet tych z dobrych soundbar

o to dokłądnie mi chodziło :smile: następnym razem użyję  "ma pięknie wyświetlać obraz" :P

ale na częściach japońskich ;) i o to chodzi, to tak samo jak niby alpinestars a juz dawno nie robione we włoszech tylko wietnam, taiwan i chiny, tak samo jak HJC nie ma nic z usa wspólnego bo robiony w korei i tak mógłbym wymieniać bez końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No samsung mi się wypalił własnie.. Kupiłem topowy model 5 lat temu i jakoś teraz smutno wystawić na śmietnik tv, który kosztował ~5kzł -_-
Co do dźwięku to tak jak pisałem -dojdzie soundbar.

Jakieś konkretne modele (linki) mogę prosić ?

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Okres ze Chiny kojarza sie z tandeta juz minely

a tu sie z tobą zgodzę, już od dawna jak ktoś mi mówił "ale to z chin" to mówiłem że co z tego i żeby się rozejrzał po chałupie że 80 % rzeczy w domu ma jakiś element z chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się objawia wypalony telewizor, jak Wy to zauważacie ?

mój ma 10 lat i się w niego jeszcze gapię, nie widzę tego wypalenia czy jak ? (pewnie musiałbym obok nowy postawić)

albo sprzedaj mi ten "wypalony" w dobrej cenie i tak nie zobaczę różnicy :smile:

 

też się zastanawiam nad kupnem i mam pytanie: co to jest SUHD ? coś więcej niż UHD (4k) ?

trudno mi znaleźć zastosowanie dla telewizora o rozdzielczości większej niż FHD (oprócz sporadycznego oglądania zdjęć, tak z raz na rok)

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się objawia wypalony telewizor, jak Wy to zauważacie ?

U mnie paski czarne idą od góry na szerokość pixela.

Taki czarny jakby deszcz.

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy od 130 zł + zmiana odtwarzacza,

w necie czy platormach telewizyjnych z tego co czytam, to melodia przyszłości

http://www.rtvmaniak.pl/8435006/gdzie-mozemy-ogladac-filmy-i-programy-4k/

artykuł z marca 2016, ale dużo się nie zmieniło, marne seriale i "niemiecki kanał zakupowy" ( :smile:)

cytat z forum pclab: "Ciągle jest mało contentu sad.gif Format Full HD jakoś się szybciej wdrożył."

 

zastanawiam się po prostu czy zostać przy lepszym FHD i nie inwestować w 4K

Edytowane przez Arpe (wyświetl historię edycji)

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy telewizor ma opisana zywotnosc w godzinach. Sprawdzcie w swoich to sie przekonacie ze tv Led jest krotkozywotny:(.

 

  Jak to moge sprawdzić ?

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słuszna alternatywa w LCD które wypadają blado w porównaniu z plazma będzie Sony z matryca triluminos. Nowe szkiełka Sony xe93 xe94 w tym roku maja dostać ta matryce. Na dzień dzisiejszy kupisz serie W900 z ta matryca która bije na cycki innych producentów jeśli chodzi o kontrast i kolory. Można także wyłożyć więcej $ i popatrzeć na organiczne diody i ich światło w szkiełkach LG oled.

 

 

Sent from my iPhone; spelling might vary because I have fat fingers.

A do audio polecam głośniki KEF , a piec taki aby miał moc poruszać membraną i ładnie zagrać + kable minimum 25% wartości zestawu (głośniki + piec)

 

 

Sent from my iPhone; spelling might vary because I have fat fingers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem sobie samsugna 55' ks7000 4k hdr i inne gówna. Obraz mega. Zakupiony przez neta z odbiorem osobistym w saturnie i mam 30 dni na oddanie go bez podania przyczyny. W tym momencie minęło już półtora tygodnia i jestem mega zadowolony i na tą chwile go polecam chociaz na poczatku produkcji czyli rok temu miał problemu z odklejającą się obudową z tyłu, pixelami itd. U mnie na tą chwile nic takiego nie ma. Czy zostawie go sobie ? To zobaczymy za 2/3 tygodnie czy wezme na testy jakiś inny. Model KS7000 w swoich granicach cenowych nie maja konkurencji. Lg o podobnej specyfikacji kosztuje 1.5 klocka więcej. Reszta konkurencji tak samo. Teraz to wszystko leci po jakimś czasie, bez znaczaenia czy to samsung, sharp, lg, panasonic. Ważne zeby aktualnie Ci się podobał i był z nowej serii co gwarantuje Ci że przez kilka lat będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach można kupować tylko Sony albo Samsung. Niczego innego nie wolno się dotykać. Sony raczej Ci się nie popsuje, a samsung na pewno się popsuje po 3-4 latach, ale przynajmniej są do niego części. Ale zanim będziesz kupować nowy tv, odezwij się jak chcesz na priv, może się coś zaradzić z Twoim.

" The helmet hides feelings that cannot be understood " - A. Senna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu najlepszy na rynku  był Panasonic. Mam 2 latat chodzi cały czas albo tv albo jakas gierka i miod malina

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lg o podobnej specyfikacji kosztuje 1.5 klocka więce

no i tu jest właśnie problem, ludzie kupują samsunga bo sie zachwycają już czasami sztucznie podkręcanymi parametrami tak jak właśnie np. suhd a uhd i tym że na półkach stoi tego multum w najniższych cenach, no ale ta najniższa cena to nie dla tego że jest tego najwiecej tylko dla tego że mierne części są użyte do tego, można to porównać do skutera piaggio a jakiegoś chińczyka, jedno i drugie ma 2 koła i kierownice i oba pewnie polecą z podobną prędkością, ale chińczyk pierdolnie po pół roku i nic do niego nie dokupisz a piaggio przelata 100kk bez piernięcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słuszna alternatywa w LCD które wypadają blado w porównaniu z plazma będzie Sony z matryca triluminos. Nowe szkiełka Sony xe93 xe94 w tym roku maja dostać ta matryce. Na dzień dzisiejszy kupisz serie W900 z ta matryca która bije na cycki innych producentów jeśli chodzi o kontrast i kolory. Można także wyłożyć więcej $ i popatrzeć na organiczne diody i ich światło w szkiełkach LG oled.

 

 

Sent from my iPhone; spelling might vary because I have fat fingers.

A do audio polecam głośniki KEF , a piec taki aby miał moc poruszać membraną i ładnie zagrać + kable minimum 25% wartości zestawu (głośniki + piec)

 

 

Sent from my iPhone; spelling might vary because I have fat fingers.

Bez takich udziwnień. Nie jestem audiofilem :biggrin: Nie będę kładl kabli ani kupował kina domowego.

Dobrze świecący tv + soundbar mnie urzadza.

 

 

Panowie jakieś linki do konkretnych modeli poproszę.

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z jakiegoś powodu juz ich nie robią. Np. Bo pobierały niesamowite ilości prądu, ale przy okazji nie trzeba było grzać mieszkania. A obraz był na nich conajmniej tragiczny.

" The helmet hides feelings that cannot be understood " - A. Senna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sharp-lc-55xuf8772es

 

Jakieś opinie lub info wyczytane ze specyfikacji? Dla mnie to bełkot o dynamicznych kontrastach więc jak ktoś ogarnia to proszę o tlumaczenie :biggrin:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz szajsunga sprawdź, czy da się wyregulować kolory. Mi bardzo przeszkadza w ich matrycach przekoloryzowany czerwony.

Zwróć też uwagę na dostępność wejść i wyjść hdmi itd., tak żebyś na przykład wieszając na ścianie miał do tego łatwy dostęp. W wielu tv umieszczają to bliżej środka i później trudno tam dosięgnąć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmaty nie można tak porównywać bo również dobrze można powiedzieć że Twoje R1 jest śmieciem bo podobna nie wiem MVagusta czy Ducati która tez poleci tyle co Twój kosztuje dużo więcej a czy jest lepsza i czy się szybciej nie popsuje ? hmm 

 

Można sztucznie windować cenę i mówić że drogi bo dobry. To nie te czasy niestety gdzie była różnica między polonezem a mercedesem nieśmiertelną beczką. Teraz liczą się patenty, możliwości produkcyjne itd. Trzeba mieć szczęście i tyle. 

 

Piuriel

Odświeżanie 60hz - słabo. 

 

I nie wyobrażam sobie kupić telewizora i potem go nie kalibrować. Tylko siedzieć na ustawieniach fabrycznych które dużo niszczą.

Edytowane przez rooland (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz szajsunga sprawdź, czy da się wyregulować kolory. Mi bardzo przeszkadza w ich matrycach przekoloryzowany czerwony.

Zwróć też uwagę na dostępność wejść i wyjść hdmi itd., tak żebyś na przykład wieszając na ścianie miał do tego łatwy dostęp. W wielu tv umieszczają to bliżej środka i później trudno tam dosięgnąć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie kupię samsunga. Już miałem :smile:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam plazmę już dobre 10 lat, owszem w porównaniu do dzisiejszych obrazów to sie nie umywa ale w tamtych czasach to był mega obraz, do tej pory nic się nie wypaliło i gra jak grał :smile: no i faktycznie mały kaloryfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym nie zgodze ze byl tragiczny, byl naturalny jak w kinie, specjalisci wola plazmy, proponuje poczytac opinie specow od sprzetow.... niestety led wyparly plazmy :sad2:

Tak, tylko w kinie nie oglądasz z 2m tylko trochę dalej. A plazma z takiej odległości obi pikseloze jak w starym analogu. Akurat znam opinie specjalistów i wszyscy są przeciwko. :smile: Ale odbiegamy od tematu głównego.

" The helmet hides feelings that cannot be understood " - A. Senna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...