Skocz do zawartości

Pc41 Tłumik Seria Na Ixill Double


pietrass

Rekomendowane odpowiedzi

J.w przymierzam się do zmiany wydechu  z serii na Ixill Double, co myślicie? W tym przypadku jest tzw plug & play?(kat zostaje), czy trzeba coś zmieniać w ecu?

pozdr LWG

Edytowane przez pietrass (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z znajomym, który siedzi w tuningu ale aut, i mówił mi, że każda modyfikacja dolotu/wydechu powinna być zweryfikowana sondą AFR. Niby taką możliwość miałbym, ale gdybam sobie że jeśli ten ixill nie spowoduje zmiany ciśnienia w wydechu to nie trzeba nic ruszać w ecu... ale to tylko moje przemyślenie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się dowiesz, że skład mieszanki nie jest idealny (tak zapewne będzie) to co dalej? Czy jesteś gotowy ponieść koszty kilkukrotnie przekraczające wartość końcówki wydechu żeby było idealnie?

Zmieniaj kocówkę i ciesz się dźwiękiem. Różnicy w osiągach nie poczujesz, a i silnik jakoś to wytrzyma :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że tak się wtrącę ale czy przypadkiem w motocyklach z ecu (na wtrysku) komp sam nie dostosowuje mieszanki ?

Zmiana samej końcówki nie ma wpływu praktycznie na nic, cała kompresja gazów następuje na początku układu. Także śmiało zakładaj i nie bój nic, jak być cały układ wymieniał na sportowy to inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje. Prędzej przy wymianie dolotu i wydechu wypadałoby coś dostroić, bo ciśnienie w układzie zmienia się na wejściu i na wyjściu... Tak to bym się nie przejmował.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sonda w wydechu jest, ale nie wiem czy szerokopasmowa czy nie. Podobno jak szerokopasmowa to lepiej bo po sprawdzeniu spalin może dokonać drobnych korekt w ilości podawanego paliwa.

Kosmaty, może źle rozumuję ale ostatni wydech to nie tylko końcówka, więc jakiś wpływ na ciśnienie spalin ma. Tylko pytanie jaki i czy noże to mieć istotny wpływ na proces spalania -_-

Edytowane przez pietrass (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No sonda w wydechu jest, ale nie wiem czy szerokopasmowa czy nie

ciekawe ?

 

Podjedź do jakiegoś mechanika MOTOCYKLOWEGO to Ci wszystko wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarzewska 38

Slawek. i tak jak pisał kosmaty komputer sam się przestawi.

Zakladl mi do Tiger955 koszt ok 400 zł

Z dorobieniem Nowego do lotu.

Najlepiej zadzwoń 668689399

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...