Skocz do zawartości

Powiększenie Wyostrzenie Filmu Z Monitoringu


szerszung

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czy istnieje jakiś "fajny" program, którym mógłbym powiększyć wyostrzyć nagrany film z monitoringu?
Dzisiaj facet wpasował mi się w stojący samochód pod domem i chciałbym (jeśli to w ogóle możliwe) sprawdzić kto to mógł być.
Z góry dziękuję za radę :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmaty, co można zrobić? Wydawało mi się, że coś takiego nie jest możliwe, ale twój wpis sprawił, że zwątpiłem?

Jedyną znaną mi do tej pory metodą na podniesienie rozdzielczości obrazu jest interpolacja, polegająca na dodaniu uśrednionych barwą pikseli pomiędzy już istniejącymi, ale to tylko zmiękcza linie, zdecydowanie niczego nie wyostrzając.

Rozwiń proszę, bo mnie zaciekawiłeś. Chodzi o kompresję, czy jeszcze coś innego?

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie powie, bo za taką wiedzę się płaci.

Jednak sam jestem ciekawy efektu.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym wam powiedzieć ale potem musiałbym was powybijać a po co :smile: .....................jeszcze 2-3 miechy i sezon sie zaczyna :P

nic nie obiecuje ale profesjonalne programy do edycji video to potężne narzędzia które dają kupe możliwości, bede miał materiał to bede wiedział, może się okaże że cały obraz z monitoringu ma 4 pixele rozdziałki :biggrin: no to sorry memory ale poddaje sie :P:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziękuję za chęć niesienia pomocy i odpowiedź w temacie.
Drogą dedukcji zobaczyłem wszystkie charakterystyczne punkty samochodu sprawcy ( a było ich trochę) i wybrałem się na "na polowanie" ...
Najczęściej przez moją drogę skracają sobie drogę osoby tzw. "tubylcy" i jakie było moje zdziwienie, gdy już na 4 drodze obok domu znalazłem sprawczynię ...
Telefon na policję obejrzeli dowody i pojechali do Pani która chyba ma małe problemy z "beretem".
Stwierdziła, że się zatrzymała dzwoniła, później widziała mnie na podwórku i pytała czy wszystko ze mną w porządku a na końcu była wersja dla Policji, że prawie udzielała mi pierwszej pomocy ... :smile:
Później był tekst typu po co ja się bawię tymi zabawkami (kamery/laptop) po czym włączyłem filmik a i tak szła w zaparte, że dzwoniła do domu ...

Generalnie może i bym odpuścił ale gdyby zadzwoniła i powiedziała stało się/przykro mi, a faktycznie dzisiaj była szklanka.

Nie zachowała się jak człowiek więc dostała na święta 500+ :smile:
Tak czy inaczej pozwolę sobie wysłać później ten filmik z ciekawości co z tego wyjdzie i czy może jakoś te piksele w ustawieniach zmienić/zwiększyć?
Jak będziesz kiedyś miał czas Kosmaty to będę wdzięczny za sprawdzenie czy coś się da z tym zrobić  :cheers: 
Muszę trochę poczytać na ten temat ...
Jeszcze raz dziękuję za chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 20.12.2016 o 15:20, kosmaty napisał:

mógłbym wam powiedzieć ale potem musiałbym was powybijać a po co :smile: .....................jeszcze 2-3 miechy i sezon sie zaczyna :P

nic nie obiecuje ale profesjonalne programy do edycji video to potężne narzędzia które dają kupe możliwości, bede miał materiał to bede wiedział, może się okaże że cały obraz z monitoringu ma 4 pixele rozdziałki :biggrin: no to sorry memory ale poddaje sie :P:biggrin:

czy dało by radę zobaczyć czy uda się uzyskać jakiś obraz z kamerki samochodowej ale niestety złej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2020 o 10:07, Mariola2122 napisał:

czy dało by radę zobaczyć czy uda się uzyskać jakiś obraz z kamerki samochodowej ale niestety złej jakości?

A może @Mariola2122 zajrzysz najpierw do powitalni? Tak będzie kulturalniej niż włazić "z butami" i pytać od razu o pomoc ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
sylwiasloniecka

Witam. 
Ostatnio jestem nękana przez stalkera… niestety nie wiem kim jest ta osoba… ostatnio nagrałam jak wrzuca mi list do skrzynki przed domem.. niestety film jest tak słabej jakości ze nie mogę nawet odróżnić płci delikwenta. Pytanie do Was czy dałoby się cis z tym zrobić ? Film nagrany jest w nocy…dziękuje za wszelkie informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Sylwia z Danii pyta o robotę w sumie IT na forum Łódzkich Motocyklistów? @sylwiasloniecka Ani w powitalni się nie przywitałaś ani nic. Wyobraź sobie, że pukam Ci do mieszkania i pytam o ilość cukru w oranżadzie Helena. Obcy koleś :)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie uczestników forum. 

Podpinam się pod temat ponieważ od dłuższego czasu poszukuje profesjonalisty który pomoże mi bardziej szczegółowo określić sprawcę zniszczenia mojego mienia. Mam filmik z nagraniem ale sprawca oraz auto którym przyjechal est mało widoczne. Niestety policja umozyla śledztwo i chyba nie za bardzo ich ten film interesował. Natomiast mi bardzo zależy żeby ukarać tego gnojka który mi porysowala auto. 

Być może jest tutaj ktoś kto mi pomoże, będę wdzięczna za pomoc i na pewno się odwdzięczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2022 o 22:24, anett250 napisał:

Witam serdecznie uczestników forum. 

Podpinam się pod temat ponieważ od dłuższego czasu poszukuje profesjonalisty który pomoże mi bardziej szczegółowo określić sprawcę zniszczenia mojego mienia. Mam filmik z nagraniem ale sprawca oraz auto którym przyjechal est mało widoczne. Niestety policja umozyla śledztwo i chyba nie za bardzo ich ten film interesował. Natomiast mi bardzo zależy żeby ukarać tego gnojka który mi porysowala auto. 

Być może jest tutaj ktoś kto mi pomoże, będę wdzięczna za pomoc i na pewno się odwdzięczę. 

Hej,
Mamy na to dobre rozwiązanie już. Jaki widzisz temat już parę lat temu poruszany:
Jak to dobrze zrobić

 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, anett250 napisał:

Jeśli chodzi Ci o powitalnie to już to zrobilam

Wrzuć film w oryginale na google drive i wyślij mi link w pw. Zobaczę czy coś się uda wyłuskać. Możesz również tu wrzucić link w spoilerze.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Mam problem, ponieważ w niedziele pewna kobieta uderzyła w mój samochód pozostawiając dwa wgniecenia i uciekła. 

Otrzymałem nagranie na którym widać samochód kobiety i jej manewry, jednak tablice rejestracyjne są tak oświetlone, że nie mogę odczytać nic więcej niż środek (prawdopodobnie w środku ma 85). Czy jest może ktoś w stanie pomóc w odczytaniu rejestracji? czy w ogóle da się skoro jest zbyt naświetlona?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż to policji - oni mają trochę większe możliwości - u mnie tak odczytali numery samochodu faceta, który mi w płot wjechał i uciekł.

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lancet napisał:

Pokaż to policji - oni mają trochę większe możliwości - u mnie tak odczytali numery samochodu faceta, który mi w płot wjechał i uciekł.

Na policję mam się stawić 20.02 i wtedy pokazać ewentualne dowody, myślałem że może uda się coś do tego czas ustalić samemu, bo wiaodmo jak to bywa na policji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż im to co masz, "moi" też dostali filmik z kamerki przed domem, ale coś z niego wyciągnęli.

Edit - może nawet lepiej, żeby nie próbować samemu. żeby nie było, że coś próbowałeś zakombinować

Edytowane przez Lancet (wyświetl historię edycji)

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszem i wobec wszystkich tu zgromadzonych . Mam też mały ...A raczej spory problem z rejestratorem samochodowym. Mam niby nagranie tyle że blach to nie da się prawdopodobnie odczytać. (Ja nie umie bynajmniej sobie z tym poradzić) A lusterko przestało istnieć. Czy jest może możliwość jakiegoś wyostrzenia filmu w stop klatce . (Mam wrażenie że jak film idzie to jest ostrzejszy niż w pauzie). Jeśli to możliwe to proszę o pomoc. Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ktoś pomoże, ale przedstaw się najpierw w "Powitalni", żeby wszelkim zasadom forum stało się zadość. Zapraszamy!

"Be yourself, no matter what they say!"

Sting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...