Skocz do zawartości

Ducati 848 Kraków - Nie Polecam


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię tego momentu kiedy muszę szukać nowego motocykla, ale zostałem do tego niejako zmuszony po rozbitej Daytonie. Zabrałem się więc za poszukiwania wszelkiej maści sportów, sporto-turystyków, nakedów i innych. Najbardziej zainteresował mnie Ducati 848, ale że jest ich stosunkowo mało w Polsce, od razu wziąłem się za te najdroższe z myślą, że Polak mądry po szkodzie i zawsze szuka najtańszego :smile:
 
Wybrałem zatem kierunek > Kraków w ubiegłą sobotę. Zapowiadała się cudowna pogoda (i taka też była), więc graty do auta i w drogę. Na całe szczęście w piątek wieczorem dowiedziałem się, że jest możliwość zostania u znajomych w Krakowie na weekend, więc jadąc po motocykl myślami byłem już w ogródku na Starym Mieście i trzymałem zimne piwko nawet po nieudanym zakupie. Tak też się stało, godzina 10:00 melduje się na oględzinach Ducati z moim kolegą, a tu jeden wielki zonk.
 
- Malowane owiewki (o jednej wiedziałem wcześniej przez telefon)
- Malowany zbiornik paliwa i to mega nieudolnie, co tak na prawdę najbardziej mnie zniechęciło ze względu na odpadającą w rogach i zaokrągleniach "szpachle"
- Zbiornik paliwa porysowany jak skurwesyn, a na zdjęciach widać że był polerowany
- Przedni carbonowy błotnik z lewej strony porysowany, jak po glebie
- Tylna carbonowa osłona kolektora porysowana, jak po glebie
- Osłona stacyjki kluczyka wyblaknięta, jakby czyszczona nieodpowiednią chemią (straciła kolor, wygląda mega ohydnie)
- Odlew przy główce ramy pozostawia wiele do życzenia, nie chcę rzucać słów na wiatr, ale dla mnie była spawana. Odlewy z dwóch stron są zupełnie inne, jakby spawana była rama przez dwie inne osoby (fabrykę + Pana Zdzisia)
- Ograniczniki skrętu naruszone (niby całe, bo są tam śruby - nie tak jak w japońcach), ale jednak mocno zużyte i zjechane bo widać na farbie, jak mocno uderzały
- Tylny schowek zmasakrowany, jakby wyjęty z motocykla zupełnie innego. Tak porysowany, tak zaniedbany, jakby paczka gwoździ była tam wożona od lat, a że w kolorze czerwonym to wszystko widać. Po 15 letnich motocyklach takiego zużycia nie widziałem. Może po glebie dostały się tam kamienie, nie mam pojęcia i nie będę zgadywał :smile:
- Tylna felga wygląda jak porysowana śrubokrętem - dosłownie co 5 cm głęboka wżera. Sprzedawca tłumaczy to kamieniami, które napotkał za granicą podróżując tym Ducatem. Dla mnie to te kamienie musiałyby spod tira wypadać wprost na tylne koło.

 
Hitem jest trytytka na tylnym kole w zastępie za oryginalną zawleczkę. Nie wiem jak można "zabezpieczyć" koło na plastikową opaskę, ale już szkoda było komentować :biggrin:

 

Podsumowując: Nie napalałem się, byłem cierpliwy i nie pojechałem z myślą, że na 100% kupię. Jednakże moim oczom na prawdę ukazał się mega zaniedbany sprzęt, absolutnie nie warty swoich pieniędzy. Zdjęcia umieszczone w ogłoszeniu są nieaktualne, prosto po wyjechaniu z polerki, a na dzień dzisiejszy nie widać śladu po renowacji. Zbyt dużo podejrzeń się nasuwa, że Ducati miało niezłego dzwona, ze względu na nieprofesjonalne malowanie, odbarwienia, zaprawki na baku czy nieprecyzyjne spawy na ramie i przy ogranicznikach skrętu. Nie od dziś wiadomo, że 3/4 sprzętów na Polskim rynku jest po przejściach mniejszych lub większych, ale mogłoby się wydawać, że przy takim sprzęcie właściciel nie żałuje kasy i porządnie zabiera się za odnowienie. Niestety nie w tym przypadku, ale z racji tego, że nigdy nie miałem Ducati pozostańmy przy haśle, że ch*ja się znam i tak ma być, a moje podejrzenia i przebarwienia lakieru to tylko domysły  :decayed:

 

Wrzucam ten egzemplarz na FŁM ze względu na silne pozycjonowanie, być może przyszły chętny nabywca pojedzie z ostudzoną głową i przyjrzy się dokładnie tym elementom, które wskazałem. Zaoferowałem zakup tego modelu za kilka patyków mniej, ale sprzedawca zjechał mi całe 500 zł :biggrin:
 
 
flm_1473862105__ducati848_mina.png
 
flm_1473862125__ducati848_mina2.png

 

VIN: 

thumb_flm_1473866846__dowod_rej.jpeg

 

Tak moto wyglądało po 19 tyś przebiegu przy sprowadzeniu do Polski:

thumb_flm_1473866982__4644254883_4.jpg

 

thumb_flm_1473867009__4644254883_6.jpg

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem bierz Karpia ze sobą to sprzedawca od razu powie co i jak było. Nawet nie będziesz musiał kucać ani okularów przeciwsłonecznych zdejmować :biggrin:

A serio to smutne znalezisko. Powodzenia w poszukiwaniach.
PS. 23-24 w Liberty są drzwi otwarte Ducati. Może podbij i coś wiedzy zaczerpniesz na co patrzyć dodatkowo w tych Ferrari.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zadyma to memory find - karpiu - i wszystko jasne :-)

 

No i żeby nie było, że jestem karkiem bez serca i uczuć - bardzo mi przykro, że wyprawa po moto się nie udała :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzyj tutaj:

 

Spojrzałem i znalazłem ogłoszenie w Niemczech (Dortmund) identyczne jak te w naszych Markach pod Warszawą  :decayed: Zdjęcia identyczne, przebiegi na nich także, tylko lokalizacja oddalona o 1000 km od siebie, inny kontakt do sprzedawców oraz różnica w cenie blisko 8000 PLN  :blink: Gość z OLX'a powiedział, że ogłoszenie nie aktualne, więc już poszła na handel za granicę albo ktoś tu cwaniaczy bo ogłoszenie w Polsce wisi już spory czas.

 

flm_1473933797__ducati848_grey1.png

 

flm_1473933823__ducati848_grey2.png

 

 

 

Ceny mniejsze i przebiegi nie przekraczające 10 tys. Tylko przeglądaj w wersji niemieckiej lub włoskiej bo wyskakuje co innego.

 

Chyba po wymianie silnika, bo ja w ogóle nie jeżdżę na moto w tygodniu, a w ciągu sezonu robię niecałe 10.000 km... także po 6 latach nierealne.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem daj cynk że jedziesz na oględziny wtedy odkurzę mój zestaw negocjacyjny


 


flm_1473936645__bron.jpg


 


Ewentualnie zestaw kłamczuszka


 


flm_1473936417__images.jpg


 


Jebać wyrok w zawiasach  koledze trzeba pomóc :biggrin:


Edytowane przez tomahouk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha ale traf.

 

 

 

Chyba po wymianie silnika, bo ja w ogóle nie jeżdżę na moto w tygodniu, a w ciągu sezonu robię niecałe 10.000 km... także po 6 latach nierealne.

 

Ja pracowałem w biurze w Belfaście i mój kolega (lat 28) miał 4 samochody. Jeden używał na codzień a reszta stała w garażu. Mnie chciał sprzedać jeden,żebym miał dwa. Bla , bla, bla ...ale jak miał mieć historię serwisową jak on go nie używał, a na tor to się wybieraliśmy chyba z pół roku. Także zobacz kto to jest. Brytole podobnie jak germańce mają super zadbane samochody czy motocykle, wielokrotnie jest ekstra doposażony. Warto u dilera, ale musisz znać język i nawet trzeba się targować, bo w cenie jest wiele dodatków. Jak bierzesz na wywóz to cena może zejść o 10 do 15 % i vat - warto zapytać czy jest taka opcja.

 

Ale masz oko hahahaha.

Edytowane przez Krzysiek rst1000 (wyświetl historię edycji)

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiedziales, ze po motocykl jedzie sie ze szwagrem ???

 

 

Edytowane przez Bulba (wyświetl historię edycji)

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...