Skocz do zawartości

Świeżak Musi Kupić Odież,kask Itp


eramus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czeka mnie zakup ubioru, kasku i całej reszty. Mogę prosić o rady odnośnie kombinezonu,butów,rękawic, jaki kask wybrać, na jakich markach się skupić? Z góry dziękuje i proszę o wyrozumiałość :smile:

Edytowane przez eramus (wyświetl historię edycji)

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się opowiada co jest lepsze, bo dla każdego to może być co innego. Cena też nie jest bez znaczenia. Każdy "normalny" kask jest bezpieczny, więc to jaki kupisz to już tylko kwestia gustu i zasobności portfela. Może opowiedz jak chcesz jeździć: sport, miasto, trasa, dalekie wyprawy, to ktoś Ci opowie co mu się najlepiej sprawdza w danej kategorii :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się opowiada co jest lepsze, bo dla każdego to może być co innego. Cena też nie jest bez znaczenia. Każdy "normalny" kask jest bezpieczny, więc to jaki kupisz to już tylko kwestia gustu i zasobności portfela. Może opowiedz jak chcesz jeździć: sport, miasto, trasa, dalekie wyprawy, to ktoś Ci opowie co mu się najlepiej sprawdza w danej kategorii :smile:

Miasto i krótkie trasy. Znajomy poleca kas sharka ale widze ze minimum 700zł trzeba liczyć na taki sprzęcik 

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nolan N85. + Wentylacja, widoczność, obsługa; -hałas . Ja o kasku myślałem jeszcze w takich kategoriach, żeby móc bez problemu wymieniać szybę, antifog i blendę (niekoniecznie na raz). Powoduje to ze masz zawsze "świeży" wizjer i się na denerwujesz. A antigog to nawet co roku można za 100PLN zmienić (bardzo się rysuje) i to tak nie boli jakby kupować nowy garnek. Więc jeżeli do takiego Sharka są łatwo dostępne części to może warto więcej wydać na poczet późniejszych "oszczędności".

 

PS. Jak odpowiadasz na post to nie cytuj całego poprzedniego posta - słabo się potem czyta forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reszta osprzętu? Obuwie, kombinezon ? Jest jakiś w Łodzi sklep który fachowo doradzi komuś kto zaczyna swoja przygodę z jednośladem ? 

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę klasykiem:

Odwiedź Kosmatego w sklepie a gwaratnuje, że wyjdziesz ubrany odpowiednio i zostanie jeszcze kasa na fryzjera.
http://motocykle-lodz.pl/forum/81-black-jack/

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo Kasię :smile:

 

http://motocykle-lodz.pl/forum/67-metro-racing/

 

też fachowo doradzi, niezadowolony nie wyjdziesz ;)

 

a co do "doradzania" Tobie ciężko coś doradzić nie wiedząc jakim budżetem dysponujesz.. :smile:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tobie ciężko coś doradzić nie wiedząc jakim budżetem dysponujesz..


Dokładnie tak.

Dlatego jedź do jakiegoś sklepu i zobaczysz jaki powinieneś mieć budżet :smile:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara się Kasie i Basie pozabijają o klienta...  :laugh2:

 

Doradzić Ci się najzwyczajniej nie da bo każdy kask, rękawiczki, kombi inaczej leży i jednemu pasuje Nolan na głowie u drugiego będzie za płytko czy za ciasno i będzie wyglądał jak chomik. Musisz jeździć po sklepach i przymierzać, niestety. I nie patrz na to że A'stars kosztuje osiem milionów i musi dobrze leżeć, kupa prawda, bo w kombi za 500zł może być tak, że będziesz lepiej się czuł.

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiadomo im taniej tym lepiej

 

też nie do końca, na ciuchach niewarto przesadnie oszczędzać  :whip:  :hammer:  :hammer:  to Twoja jedyna ochrona w razie W, pamiętaj o tym! a za 2k już w miarę sensowny komplet z niezłym kaskiem znajdziesz :smile:

 

z kasków - osobiście Airoh Movement - chwalę sobie, porównując z sharkiem s900c i agv k3 zdecydowanie lepiej mi się jeździ :smile:

kurtka Macna / FLM (mesh) zależnie od warunków i jeansy motocyklowe :smile: przy szlifie 90-100km/h wytrzymało wszystko i skończyłemz siniakiem i "3cim pośladkiem" od uderzenia w krawężnik :smile: 

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie do końca, na ciuchach niewarto przesadnie oszczędzać  :whip:  :hammer:  :hammer:  to Twoja jedyna ochrona w razie W, pamiętaj o tym! a za 2k już w miarę sensowny komplet z niezłym kaskiem znajdziesz :smile:

 

 

 Miałem na myśli, żeby nie przepłacać za coś co może jest nie potrzebne. Szukam stroju który w pełni będzie mnie chronił. Możesz coś więcej powiedzieć o tych jeansach motocyklowych ?

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np jeansy freestara mają certyfikowane protektory sas-tec na kolana-piszczele, biodra i kość ogonową no i oczwywiście wypinany kevlar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tekstylnego z wentylacją, 3 warstwowe - koszt ok 300-350 zł Jeansy na przyszły sezon sobie kupisz na ciepłe dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodasz link to takiego tekstylnego?w przyszlym sezonie dopiero zdobede uprawnienia na A :smile: (negocjacje z żoną )

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam swoje spostrzeżenia jako świeżaka, który chwilę temu miał ten sam problem.

 

1- Budżet, ustalasz go sam pamiętaj że to Twoje bezpieczeństwo więc na tym oszczędzaj najmniej a już najmniej na kasku. Oczywiście może się okazać że najdroższy nie będzie leżał na Twojej głowie.

2- Jeden sklep to zbyt mało w każdym będzie inny asortyment i to on właśnie w danym sklepie będzie najlepszy. Kilka sklepów i to po kilka razy !

3 - Lektura, forum, koledzy ich opinie (chociaż po rozmowach z moimi byłem głupszy niż przed)

4 - Fajnie byłoby aby strój pasował do rodzaju moto

5 - Nie ulegaj chwytom marketingowym (może braknąć Ci założonego budżetu)

6 – Nie żałuj czasu na przymiarki, to co pasuje na chwilę w sklepie po godzinnej jeździe na moto może doprowadzić się do szału (niestety czuję to dość boleśnie przy butach). Przymiarka kilku rozmiarów po kilka razy.

7 – Zawsze zadaj sobie pytanie czy to co chcesz kupić jest niezbędne i faktycznie ma wpływ na Twoje bezpieczeństwo ? Na gadżety przyjdzie czas

 

i na koniec załóż sobie jakiś margines na budżet i błędne decyzje :smile:

 

Powodzenia przy niegocjaciach z żoną (moje trwały 10 lat !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zona pojeździła ze mną jako plecak na skuterze i  muszę mieć budżet na 2 komplety stroju. Twierdzi, że super tylko teraz mamy ważniejsze wydatki niż mój kurs i motor :smile: ale po zimie ruszam z kursem. 

" Lepiej 30 minut później niż 30 lat za wcześnie " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powodzenia przy negocjaciach z żoną (moje trwały 10 lat !)


-Kochanie kupiłem motocykl.

Kilka dni bez fonii, ale już jest ok. Najlepiej na głęboką wodę od razu :smile:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-Kochanie kupiłem motocykl.

 

Kilka dni bez fonii, ale już jest ok. Najlepiej na głęboką wodę od razu :smile:

To wszystko zależy od poziomu tolerancji :smile: zbyt niski może być fatalny w skutkach :smile: Ja postawiłem na zmęczenie materiału, trochę pomógł mi mój 6 letni syn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...