Skocz do zawartości

Mam Pytanie


Wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na dręczące mnie pytania?

1. Dlaczego kierowcy na  (na czerwonym / w korku) zatrzymują się 3m za poprzedzającym pojazdem ?

   i stoją tak do zmiany świateł albo wpadają na genialny pomysł i podjeżdżają po czasie do przodu.

   po czym robi tak reszta pojazdów za nim

2. Dlaczego używają spryskiwaczy w czasie jazdy?

    później całe to gówno leci na mnie z cugiem powietrza

    Nie mogą myć szyby na postoju?

Edytowane przez Wojtas (wyświetl historię edycji)

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp:

1 - Zachowują bezpieczną odległość :biggrin:- ja tam lubię takich co zatrzymują sie 5 m od świateł, można wtedy ładnie na pole position się ustawić nie wyginając się przy patrzeniu na sygnalizator.

2 - No po to są spryskiwacze :smile:, szyba się brudzi w czasie jazdy to i czyści się w czasie jazdy - gorzej właśnie jak który w korku (jak wszyscy stoją blisko siebie) zaczyna tego używać wtedy paprze szyby innym albo leje do środka przez otwarte okno. Inną kategorią są ludzie którzy usiłują czyścić szybę na autostradzie :smile:

Edytowane przez jaszczomb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Żebyś mógł pomiędzy nich wjechać motocyklem jak już skończysz się przeciskać pomiędzy... (tak sobie to tłumacz, będziesz zdrowszy  :laugh2:  )

2. Mogą myć na postoju ale wtedy stojąc obok motocyklem np. na skrzyżowaniu smęcił byś "czemu nie mogą myć podczas jazdy, tylko na postoju przecież wszystko leci na mnie prosto ze spryskiwacza..."  :biggrin:

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :decayed:

jest mi lżej

wyrzuciłem w końcu to z siebie

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kierowcy na (na czerwonym / w korku) zatrzymują się 3m za poprzedzającym pojazdem ?

 

Wyobraź sobie, że za tak stojącymi pojazdami pojawia się pojazd uprzywilejowany. Stojąc zderzak w zderzak nie mamy miejsca na wykonanie manewru żeby zrobić mu miejsce. Pozatym większa odległość powoduje, że jeśli nikt się nie zagapi to taka kolumna ruszy szybciej, a co za tym idzie więcej pojazdów przejedzie na jednym cyklu świateł. Edytowane przez arteklik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli nikt się nie zagapi to taka kolumna ruszy szybciej, a co za tym idzie więcej pojazdów przejedzie na jednym cyklu świateł

Tak? Jak to obliczyłeś?

Poza tym, czy myślisz że kierowcy się tak tym przejmują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

większa odległość powoduje,że jeśli nikt się nie zagapi to taka kolumna ruszy szybciej, a co za tym idzie więcej pojazdów przejedzie na jednym cyklu świateł.

Mam dokładnie odwrotne zdanie czym większe odległości między pojazdami tym większa zwłoka w oczekiwaniu na ruch pojazdu poprzedzającego i kolejne pojazdy startują z coraz większą zwłoką. Ponadto muszą pokonac coraz to większy odcinek do świateł (pojazd poprzedzający + odstęp) i w rezultacie zanim zdążą ruszyć zmieniają się światła.

Czym bardziej upakowana paczka tym więcej przejeżdża tylko trzeba startować niemalże jednocześnie z pojazdem poprzedzającym aby podczas ruszania utrzymywać jak najmniejszą odległość, a nie się rozciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? Jak to obliczyłeś?

Poza tym, czy myślisz że kierowcy się tak tym przejmują?

Wcale tego nie liczyłem. Przeczytałem to w jednej mądrej książce o korkach w Stanach :smile: zresztą moje obserwacje to potwierdzają. Napisałem też "jeśli" co oznaczać miało między innymi pewną kulturę jazdy kierowców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że za tak stojącymi pojazdami pojawia się pojazd uprzywilejowany. Stojąc zderzak w zderzak nie mamy miejsca na wykonanie manewru żeby zrobić mu miejsce. Pozatym większa odległość powoduje, że jeśli nikt się nie zagapi to taka kolumna ruszy szybciej, a co za tym idzie więcej pojazdów przejedzie na jednym cyklu świateł.

A nie prościej było by tak

z16186497Q,Na_waskich_i_zatloczonych_aut

i znalazło się miejsce dla karetki i dla motocyklisty :moto:

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę się z Tobą w bólu Wojtas chodzę z tymi samymi pytaniami do psychoterapeuty  ;) .

 

Dodałbym jeszcze:

 

3 Dlaczego wleką się na lewym pasie ?

4 Dlaczego w droższych samochodach nie działają kierunkowskazy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie bo zaraz by znalazło się kilka BMW i kilka Audi co im się spieszy bardziej.

Edytowane przez PIT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Następne co mnie dręczy :decayed:

Czy ktoś wie dlaczego nie mamy takiego cudeńka w naszym mieście ?

0004FUC4HFP962QN-C116-F4.jpg

Może by się koreczki zmniejszyły
:moto:

Edytowane przez Wojtas (wyświetl historię edycji)

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Dlaczego kierowcy na (na czerwonym / w korku) zatrzymują się 3m za poprzedzającym pojazdem ? i stoją tak do zmiany świateł albo wpadają na genialny pomysł i podjeżdżają po czasie do przodu. po czym robi tak reszta pojazdów za nim

Kiedy robiłem prawo  jazdy kat. B instruktor tłumaczył mi takie zachowanie w ten sposób: zatrzymujesz się kilka metrów za pojazdem poprzedzającym i dopóki jesteś ostatni, to tak stoisz. Jeśli inne auto zastąpiło Cię na ostatnim miejscu, możesz podjechać na mniejszą odległość do auta przed tobą. W przypadku zagapienia się kierowcy za tobą i stłuczki, uszkodzone będą 2 auta, a nie np. 4. Druga sprawa to pojawienie się np. karetki, stojąc zderzak w zderzak nie ma możliwości zjechania autem na bok.

 

Czy ktoś wie dlaczego nie mamy takiego cudeńka w naszym mieście ?

Po pierwsze überinteligentny system sterowania ruchem nie przewiduje możliwości odliczania :smile: po drugie stary system, pracujący przed oddaniem wuzetki również tego nie przewidywał. Wszelkie pretensje do jaśnie panującego Grzegorza N., który to odpowiada za ten cały Meksyk w centrum Polski. A po trzecie, to liczników nie będzie: http://autokult.pl/1477,sygnalizacja-swietlna-bez-licznikow-to-juz-przesadzone

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo podobno są niezgodne z prawem, takie tłumaczenia słyszałem :P 

 

ale podobnież ma się to zmienić i ma się to pojawić w miastach. są chyba w Płocku i fajnie to działa ;)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś wie dlaczego nie mamy takiego cudeńka w naszym mieście ?

I to jest pytanie do @Spons78. Na pewno lepsze niż proponowana przystań motocyklowa. Takie liczniki mają w Toruniu, Włocławku czy nawet w Piotrkowie. Powoduje to, że kierowcy nie zapier**lają żeby zdążyć na zielonym jeśli widzą, że jest parę sek. Takie liczniki promują statyczny styl jazdy i w wielu sytuacjach czynią ruch bardziej płynnym.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Piotrkowie już to zdjęli na największym skrzyżowaniu, nie mają też w planach montować na remontowanych.

Pytanie jaki jest tego powód: czy finansowy, czy się nie sprawdziło... a jeśli to drugie to chętnie wysłuchałbym dlaczego. Wg mnie te liczniki to kapitalny pomysł.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz odpowiedź: http://www.epiotrkow.pl/news/Dodatkowy-lewoskret-zamiast-czasomierzy,25016

 

Wg mnie te liczniki to kapitalny pomysł.
Ale według 'ekspertów' już nie - kierowcy nie są po to, żeby ich słuchać, ale żeby ich doić przy każdej możliwej okazji.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wielu to nie przekona ale w Łodzi znaczna część skrzyżowań zwłaszcza tych sporych jest od dawna wyposarzona w akomodacyjny system sterowania fazami świateł. To oznacza że każde "zielone" i każde "czerwone" może mieć inny interwał czasowy. System w trakcie podejmuje decyzję czy zielona nitka jest już wystarczająco opróżniona i czy na czerwonej nie robi się zbyt długi sznur pojazdów. Efektem tego po zamontowaniu takich liczników często występowała by sytuacja że odliczanie było by skokowe czyli wyświetla ci się 5 sek a zaraz przeskakuje na 15 sek lub odwrotnie. 

Oczywiście wiem że naszym czyli kierowców zdaniem to nie działa bo i tak musimy co kawałek stać na czerwonym a nie żadko na jednym zielonym się nie przejedzie ale tak jest i liczników przez to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektem tego po zamontowaniu takich liczników często występowała by sytuacja że odliczanie było by skokowe czyli wyświetla ci się 5 sek a zaraz przeskakuje na 15 sek lub odwrotnie.

To jest jedynie wyświetlacz... a sterowaniem można rozwiązać np przez wysłanie odpowiedniego sygnału. Nie musi być to wcale zawsze ta sama wartość. Może być to wartość wysłana od systemu. A to, że to kosztuje nie znaczy, że nie da się tego zrobić ;)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musiały by być 3 cyfrowe bo np. pod wiaduktem przy Kaliskiej czeka się ok 4:20.

Salat, do mnie trafia ten argument. Wiesz może kto (firma, urząd) pracuje przy tym systemie?


Aidekk, zastanawia mnie jeszcze kiedy taki system podejmuje decyzję o czasie trwania cyklu, czy w jego trakcje, czy może 1 raz na cykl. Jeśli to drugie, to można by wyświetlać czasy, które zostały już ustalone dla cyklu który się właśnie rozpoczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Salat, do mnie trafia ten argument. Wiesz może kto (firma, urząd) pracuje przy tym systemie?

Z tego co wiem to ZDiT ale @Spons78 ma precyzyjniejszą wiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Sprint, która postawila ten "system utrudniania ruchu" już dawno przyznała się, że sytuacji przy Kaliskiej nie jest w stanie ogarnąć.

Za dużo ciągów komunikacyjnych.

Myślę, że wszystkie osoby, które brały jakikolwiek udział w projektowaniu skrzyżowania Jana Pawła II/Bandurskiego/Mickiewicza powinny polecieć na zbity i miec zakaz pełnienia jakiejkolwiek funkcji publicznej.

Trasa wz miała byc z priorytetem dla komunikacji miejskiej, a tymczasem autobus czeka 6 minut na opuszczenie przystanku Wlokniarzy/Mickiewicza. Do tego nie mieszczą się obok siebie tramwaje i autobusu, choć poruszają się po osobnych pasach ruchu.

Zrobili przystanek bez pętli indukcyjnej i stały cykl świateł.

A ta akomodacja sygnalizacji to totalny mit.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie wiadomo,  o co co chodzi, to chodzi o pieniądze

i o układy :drunk:

By żyło się lepiej.

motor.gif"Jadąc motocyklem ile się da, w ciągu 5 minut przeżywasz więcej niż inni przez całe życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...