Skocz do zawartości

Rękawice "zimowe"


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy możecie polecić jakieś rękawice w rozsądnej kasie na zimne dni. Tak, do 5 stopni C, żeby komfort był. Niżej już nie jeżdżę. Wiem, że hot gripy i te rękawiczki od BMW są najlepsze, ale na razie muszę sprawę załatwić w sposób "budżetowy"

Live slow!!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej temperaturze to najskuteczniejsze i budżetowe są handbary. W niższej lub na dłuższych trasach dobrze mieć handbary + grzane manetki. Samych rękawic dużo nie testowałem, ale te co sprawdzałam to były albo za zime albo tak grube że obsługa gaz/hamulec/sprzęgło była mało komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jak rękawica jest za gruba to poza ograniczeniem ruchów może uciskać palce, co powoduje pogorszenie krążenia krwi. Będzie Ci wtedy zimniej w ręce niż w cieńszych, ale luźniejszych rękawicach. Jak dla mnie Hot Grip Oxford + normalne rękawice skórzane z lekkim ociepleniem dadzą radę przy takich temperaturach :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo krytykować, bo samemu jeździłem w takich temperaturach, ale z takiej jazdy poprostu nie ma frajdy. Opona jak z plastiku, przechył 20 stopni i gleba bo nie ma możliwości lepienia sie z asfaltem. No i wspomniane zimno ;) Rozumiem ze czasem trzeba bo praca itp. Dlatego ja stosowałem pod rękawiczki skórzane dwie a nawet trzy pary rękawiczek nitrylowych. Chodziło o to zeby nie przepuszczały wiatru i powietrza.

Super sprawa jak sie jedzie, ale jak stoimy, to sie poci a jak sie poci to tracimy ciepło :smile:

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo krytykować, bo samemu jeździłem w takich temperaturach, ale z takiej jazdy poprostu nie ma frajdy

Dla mnie motocykl to przede wszystki środek transportu - ma w pierwszej kolejności zawieść mój tyłek do pracy, dopiero później jest przyjemność z jazdy, która i tak jest większa w takich warunkach niż gnicie puszką w korku :decayed:, a jak już laćki w moto nie trzymają wogóle to się przerzucam na rower. W sumie jakby można było w naszym kraju montować opony z kolcami, to bym chyba jeździł cały rok.

Edytowane przez jaszczomb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie rękawiczki cienkie windstoperowe. Np od Under Armour, Polo, Brubeck. Na to zwykłe skórzane długie rękawice i ogień.

Podgrzewane manetki super sprawa, sam nad nimi myślę. Prócz funkcji grzania poprawiają również krążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy możecie polecić jakieś rękawice w rozsądnej kasie na zimne dni. Tak, do 5 stopni C, żeby komfort był. Niżej już nie jeżdżę. Wiem, że hot gripy i te rękawiczki od BMW są najlepsze, ale na razie muszę sprawę załatwić w sposób "budżetowy"

 

ze dwa/trzy lata temu kupiłem sobie takie Tschule, kosztowały bez kitu grosze, może ze stówę.Grube w uj, wg mnie to można je wziąć na snowboard/narty. Nie jeździłem w mega deszczu na nich, ale nie przesiąkały. Jeden minus - są grube i uchwyt jak w letnich jest niemożliwy. Nie mam grzanych manetek ani handbarów, dają radę bez problemu, testowane grudzień/styczeń, w marcu juz mi za gorąco i je chowam.

 

rekawice-tschul-zimowe-tekstylno-skorzan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja polecam cienkie rękawiczki docieplające np. z Decathlonu pod te które już mamy. Są takie np. dla narciarzy czy rowerzystów.

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...