Skocz do zawartości

Niedzielna Szkoła - Czyli Jak Zejść Na Kolano By Nie Skończyło Się Raną!


karpiu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak by ktoś chciał pożyczyć to zapraszam:

1.Przyspieszenie

2.Przyspieszenie 2

3.Pełna Kontrola

4.Motobiografia Guy Martin

5.Terenowa jazda motocyklem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

Hehehehehe, żeby to wszystko z książek odpowiednio wykorzystać to potrzeba nieco pobudzenia i energii. Jakoś trzeba sobie radzić, wódka to słaby pomysł, no na pewno nie w tym przypadku. Czy to co TDG śpiewa to poezja ?????, może proza, proza życia   ... kopa daje.

 

12057221_896381453777746_122630879_n.png   12057221_896381453777746_122630879_n.png

Edytowane przez Krzysiek rst1000 (wyświetl historię edycji)

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, korzystając z okazji zaopatrzyłem się zestaw podstawowy ;) Jak przeczytam mogę komuś pożyczyć.

thumb_flm_1482936986__2016-12-28_155338.

 

To ja poproszę ;-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko co możliwe było źle.
Fiksacja wzroku na nadciągającym strzale.
Przeciwskręt odruchowo kontrował przeciwną ręką z paniki i nie mógł skręcić przez to no i wbity hebel.

Panika generalnie załatwiła tematy :/

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko po co ten z ciężarówki trąbił :biggrin:

przcież to jeszcze bardziej dekoncentruje ... tak samo jak niektórzy włączają długie światła na naszych drogach, kiedy jedziesz z naprzeciwka :biggrin:

 

ja się cieszę że moja fiksasja wzroku skończyła się tylko na konarze, więc udało się bez szwanku przejechać, ale miałem nauczkę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji, tam nie było miejsca na zastanowienie. Chyba tylko wyuczone, wpojone na szkoleniach odruchy by mogły go uratować..

Fatalna sprawa.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

 

 

wrzucam temat do analizy:

 

Jak dla mnie to brak koncentracji. Patrzyłem na licznik, chyba pokazuje w milach? Dobrze myślę?

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko po filmiku analizować stan psychiczny. Panika/brak koncentracji złożyły się na popełnione błędy i jazda zakończyła się fatalnie i o tych błędach chwilowo mówimy, żeby ktoś kiedyś jadąc nie myślał o tym, że musi być skoncentrowany i nie panikować a o tym co ma robić.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

No dobrze ale miał na liczniku 40 czy 50 , zakręt niezbyt ostry, wolno. Były nierówności na drodze i podrzuciło motor ale to nie powód aby jechać prosto. Chyba że licznik w milach i zapatrzył się na te muldy.

 

Poczytałęm książkę którą polecałeś i to ciekawa lektura. Regulacja zawieszenia jest wytłumaczona w nieco rozbudowany sposób. Ja robię to inaczej tj. ustawiam zgodnie z fabryką na stiff. Ugięcie motocykla po dosiadzie nie powinno być większe niż 3 cm - mierzymy na tylnym siedzeniu. No trzeba się przejechać czy jest sztywny i ewentualnie skorygować dwa pyknięcia w lewo lub prawo. Przednie zawieszenie to trzeba pokazać na żywo, raz odbicie.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz większe doświadczenie. Mi wpadło parę punktów nowych do puli z czego się cieszę.

Mnie o wierze w przyczepność wpadło w oko. Generalnie, żeby ufać sprzętów i skupić się na technice i sobie.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne przydatne info dla ciekawych kosztów.

Fajnie jak ktoś ze swojej strony bardziej doświadczony coś doda od siebie :smile:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na torze Łódź przytarłem slider na bucie. Mój błąd, bo kolana nie wystawiłem tym razem. Pochylenie nagle spadło gwałtownie, bo odjąłem gazu zmęczony ( chyba przedostatnia tura dnia) i moto opadł. Było na tyle nisko, że przednie koło zaczęło kontrować w przeciwną stronę.

Tu jednak zawsze trzeba mieć pełną sprawność umysłu i pełne skupienie a ja wtedy zmęczony już myślałem kiedy koniec sesji.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie szkolic ciagle i ciagle cwiczyc wiec 2017 z toru sie chyba nie ruszamrozbijam namiot na torze i cwicze, cwicze i cwicze

 

Poćwicz kiedyś z jakimś trenerem bo widzę, że do tej pory nikt Ci nie powiedział że nie hamuje się czterema palcami. Hamując w ten sposób nigdy nie przejdziesz płynnie na gaz i nie trzymasz kiery. Chyba że kciukiem samym dajesz rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam regulowane klamki i prawą mam ustawioną właśnie na 2 palce. Jest idealnie.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wtedy stosuje technike jednej reki i prawie zerowego naporu na manetke nie bioraca udzialu w przeciwskrecie.


A ja się siłowałem ze sobą samym kurde. Dobrze chociaż, że jestem teraz świadomy błędów jakie robiłem. Pokładam spore nadzieje w zbliżającym się sezonie :smile:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak pompę ustawić żeby dźwignia była pod dwa palce, wtedy nic nie utnie:) ja hamuje jednym palcem i w zupełności wystarcza

 

Maćku a jak tam Twój sprzęt? Sprzedałeś czy może jednak nie i uda się wyskoczyć w tym sezonie na małe przepychanie się w zakrętach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktm zostaje na ten sezon:) może znów razem pośmigamy

 

f*ck yeah ! :biggrin:

Jeżeli nie sprzedam swojego to w tym roku nie mam aż takich inwestycji zajmujących czas ;) 

A w tym roku też startujesz w mistrzostwach ? Czy pasujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...