Skocz do zawartości

Niedzielna Szkoła - Czyli Jak Zejść Na Kolano By Nie Skończyło Się Raną!


karpiu

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazana jest też powierzchnia styku opon z asfaltem co uzmysławia jak ważne są dobre opony.

 

Opony są dostosowane do konstrukcji motocykla więc nie do końca dobre opony w Fazerze pozwolą złożyć się tak jak takie same w CBR. Nawet jak jakimś cudem założysz takie same gumy do jednego i drugiego to konstrukcja motocykla (podnóżki) Ci nie pozwoli się złożyć.

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile wierzyc tej apce (pirelli) ktora pokazuje katy polozenia itp, ale przy ok 55 st juz byly podnozki ;) fazerem wlasnie

 

Wysłane przez gołębia pocztowego

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile:

 

 

 

 

 

... czy ktoś jeździł z Panem Mrówczyńskim?

http://mmracing.pl/

(nie reklamuję tylko pytam o opinie)

 

 

 

Ja byłem na jednym szkoleniu w czerwcu w mmracing  i jescze chociaż raz chcę się załapać w tym sezonie. Bardzo fajne podejście, nieduże grupy, duży nacisk położony na porządek jazdy, jak ktoś zaczyna odwalać jakieś dziwne akcje i "ścigać" się w grupie podstawowej a pierwszy raz w życiu wyjechał na tor, praktycznie od razu jest ściągany, dostaje mały "opr" , zostaje jeszcze raz wytłumaczone o co w tym wszystkim chodzi i dopiero grupa wraca na tor. Jest 2, może niecałe 3 godziny teorii, później jazdy, 2,3 sesje i znowu powrót do namiotu na wytłumaczenie co jest źle co dobrze i znowu jazda, można rzeczywiście się wyjeżdzić bo przez to, że nie są duże grupy praktycznie co kilkanaście minut można wjeżdzać na tor. Bardzo fajna koleżeńska atmosfera, bez żadnego zadęcia, zarówno Marcin Mrówczyński jak i Radek Hutnik bardzo w porządku, można podejść podpytać się od jakiś podstawowych pytań jak laik po bardziej zaawansowane bo nieraz przyjeżdzają tez zawodnicy startujący w mistrzostwach polski i dla laika nawet popatrzeć w przerwie jak jeżdzą jest przyjemnością ;) . Nie ma czegoś takiego, że Marcin czy Radek są niedostępni tylko rzeczywiście można podejść pogadać, poprosić i jednego i drugiego do własnego motocykla by np pokazał pozycje itp.

"Dobre dla tych co tra na sile myslac "jestem gosc" i dla tych co mysla "on to jest gosc bo jedzie na sliderach co zakret" - opinia dość pochopna i wyciągnięta chyba po obejrzeniu filmiku reklamowego gdzie akurat widać jak schodzi na kolano i łokieć, ale jak sam Mrówa mówił komplet slajderów wystarcza mu na sezon, półtora a wcale mało nie jeździ;) więc ani nie "lansi" się schodzeniem na kolano i łokieć co zakręt ani nie każe podziwiać ani nie wbija do głowy by co chwilę wystawiać kolana i łokcie.

Ogólnie polecam, sam chętnie jeździł bym do nich co miesiąc w przyszłym sezonie, gdyż można wykupić wszystkie szkolenia w sezonie i wtedy cena jest bardzo atrakcyjna. Fajne jest to, że nie ma jakiegoś mega tłoku w grupach i jak już człowiek się trochę rozjeździ i coś tam się nauczy to można trochę "przycisnąć" i popróbować pojeździć i poużywać technik których człowiek się wcześniej nauczył, bez strachu, że ktoś wjedzie we mnie bądź ja w kogoś. Tor też, przynajmniej dla mnie bardzo fajny, byłem narazie raptem kilka razy na radomiu no i na tym kisielinie, i kisielin mi bardziej podpasował. Więc jak najbardziej polecam, spotkałem jakiegoś gościa w motorwings który też u nich był i chwilę gadaliśmy i też mu się podobało, więc nie jest to jednostkowa opinia. Pozatym jak się tam pojedzie to jest tam kilka osób które przyjeżdzają tam cyklicznie od jakiegoś czasu, więc też o czymś to świadczy. No i cena nie poraża a bym powiedział, że jest naprawdę przystępna w porównaniu z innymi szkoleniami. Szkoda tylko, że z Łodzi mamy dość daleko, choć dobra droga, bo sam chętnie bym do nich jeździł chociaż 4 razy w sezonie. Warto pojechać i spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Muszę zobaczyć grafik i się zapisać. Latałeś tam na kołach czy laweta?

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Muszę zobaczyć grafik i się zapisać. Latałeś tam na kołach czy laweta?

W czerwcu jak byłem to dzień wcześniej poleciałem na kołach, znalazłem sobie nocleg za chyba 35 albo 40 zł ale bardzo fajne warunki, hotel pracowniczy ale czyimś prywatnym domu, żadna obskura no i motocykl można było wprowadzić na posesję bo tez na tym mi zależało, od rana pojechałem na tor i stamtąd jakoś po 17 się skończyło i wrociłem na kołach. Teraz miałem jechać 15 sierpnia też ale już z przyczepką bo miałem jeszcze zaliczyć 2 dwa "wakacji" ale niestety kilka dni przed wyjazdem mój samochód odmówił posłuszeństwa i przełożyłem na wrzesień, i jeszcze zobaczę, albo będę jechał na kołach jak wtedy z noclegiem i powrót na kołach, albo wezmę przyczepkę motocyklową i pojadę by na noc przespać się w samochodzie i od rana jeździć albo wyjadę koło 4 rano ale już też z przyczepką. Jeszcze zobaczę jaka będzie pogoda. Jak rozmawiałem wtedy 1 raz z Marcinem on mówił, że można tez przyjechać na kołach, wziąć namiot i przespać się na terenie toru. Więc dowolna każda opcja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poniedziałek to trochę lipa :sad2:

chociaż kilka razy myślałem że warto tam podjechać, chociaż brak ceny mnie zniechęcał - z góry założyłem że będzie dużo droższe, 250 zł to cena bardzo przystępna jak za tor + szkolenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do zobaczenia też się zapisałem chociaż może się zdarzyć, że jednak będę musiał zmienić plany. Jednak bądźmy dobrej myśli.

Mateusz odezwę się na PW jakoś w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się nad tym Radomiem

Jak coś to inny weekend ja się piszę. 

Wyjezdzamy o 12 z bp rzgowska kolumny. musisz wyslac zgloszenie ja stronie autodrom jastrzab na popoludniowe sesje od 14.30 (koszt 150 pln)

Na kołach lecicie? 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, fajnie było :biggrin: 

 

Dzięki za wypad Piotrek (i nieobecny Przemek :biggrin:

 

tor jastrząb mi się najbardziej podoba (mając do wyboru Bydgoszcz, Radom, jastrząB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz opcję jazdy na kołach w obie strony z torowaniem ? 
 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...