Skocz do zawartości

Niedzielna Szkoła - Czyli Jak Zejść Na Kolano By Nie Skończyło Się Raną!


karpiu

Rekomendowane odpowiedzi

ale jestes pewny ze on sie odbedzie?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestes pewny ze on sie odbedzie?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Czemu ma się nie odbyć?

Nie dostałem informacji, że się nie odbędzie więc sobie tym nie zaprzątam głowy ☺

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie odbędzie to zwrócą kasę.

Nie przejmuje się tym, bo to żadna tragedia.

 

Źle to ująłem. Może się oczywiście trackday nie odbyć z powodu zamieszania wokół toru, ale nie spędza mi to snu z powiek.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tu i tu, bo Paramoto jest 21 kwietnia 😀

 

Żona się wscieknie chyba jak jej powiem, że kolejny weekend upalać zamierzam.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze speed day w Poznaniu można dołożyć   :smile: od Kwietnia rusza

Wiem, ale to jest w ciągu tygodnia i nie bardzo lubię tak. Będzie dobra pogoda to się pojedzie pewnie i tak.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Jest to prawda, że z jazdy do hamowania w pewnym momencie hamulec juz jest a gaz nadal lekko otwart.-zakladka

Chodzi tu o stabilizacje zawieszenia.

Nie wiem czy zarzucanie tylu jest tu skutkiem ubocznym czy "bonusem".

Sporty są na tyle lekkie, że zauwazylem, że tył przy ostrym hamowaniu czasem pojdzie w bok lekko sam w zależności, którym posladkiem akurat siedzisz.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze to zobaczyc w takim razie :biggrin:

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarzlem dziś jak psiku**s, w Bydgoszczy na Kulikowisku z OSK Turbo.

Jadąc tam chcialem jak najszybciej dojechac, bo rano było ze 2-3°C przez co w dorodze 2 razy tankowalem.

Na torze zimno i opony ciągle chłodne, ale dzieki temu skupilem się na technice zamiast na szybkości. Wiele rzeczy odkrytych na nowo, teraz juz z jakimś doświadczeniem były dużo łatwiejsze do wykonania.

Powrót na lawecie więc zrobilem ok 400km dzisiaj i nie czuje się zmęczony. Zamarzniętym, ale nie zmęczony, mięśnie nie bolą więc swiadczy to o tym, że nie ma spinania się na motocykly, zapierania o kierownice itp -to dobrze, bo nie walczę już z maszyną a współpracujemy.

Za tydzień Radom.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tor-lodz.pl/aktualnosci/tor-lodz-calkowicie-legalny

 

1 kwietnia piewsze jazdy wolne dla moto. Akurat mam Radom w grafiku, ale to generalnie dobre wieści.

 

http://www.tor-lodz.pl/wydarzenia

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlecimy moze w piątek popołudniu w pare moto pogadac o temacie?

 

Myślę, że jakaś wizytówka forum (tu zapytanie do adminow, członków stowarzyszenia) i jedziemy z inicjatywą/zapytaniem.

 

Co Wy na to?

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakaś wizytówka forum (tu zapytanie do adminow, członków stowarzyszenia) i jedziemy z inicjatywą/zapytaniem.

 

Były rozmowy z właścicielem na inne tematy (również motocyklowo podobne) i raz był zainteresowany, drugi raz już nie itd. Ogólnie tak sądzę, że ma troszkę wyjebane bo na brak zainteresowania nie może narzekać... Ten rok tak na serio będzie jego pierwszym w sezonie i zobaczymy czy będzie na fali czy nie. Jeżeli nie, to można spokojnie walić do niego w next i negocjować... chociaż tak jak pisałem wcześniej, będzie miał dużo chętnych, środek polski, idealny dojazd i nowy tor zrobią swoje.

Edytowane przez rooland (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby uzupełnił kalendarz o wolne jazdy dla moto w tygodniu, bo nie ma to jak po pracy wpaść na 2h i zrobić trening :biggrin:
To mu zasugeruję w piątek jak podjadę :riding:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie ma kontakt z pracownikami Toru Łódź także jeśli chodzi o jakieś organizacyjne inicjatywy to oczywiście możemy spytać.

Ostatnio media obfitowały w informacje na temat nieuregulowanych spraw formalnych związanych z budową toru. 

Niestety taka sytuacja niesie za sobą ryzyko odpowiedzialności w przypadku wywrotki, więc to dość złożona sprawa.

 

Uogólniając wygląda to tak, że jeśli kilku pasjonatów się złoży i wynajmie sobie jakiś obiekt (tak jak zrobiliśmy to w zeszłym roku w Bydgoszczy) to możemy sobie tam śmigać po swojemu (pomijam kwestię legalności użytkowania obiektu).

Jeśli jednak miała by to być impreza robiona przez jakąś organizację np. SŁM tak jak zrobiło to w zeszłym roku Kulikowisko.pl to już sam organizator ponosi odpowiedzialność za to co się dzieje (powinien być ratownik, oświadczenia i ubezpieczenie). Jednak każdy ubezpieczyciel podważy warunki umowy w przypadku zdarzenia w miejscu nie dopuszczonym do użytkowania i wtedy odpowiedzialność organizator musi ponosić sam.

 

 

 

Ogólnie tak sądzę, że ma troszkę wyjebane bo na brak zainteresowania nie może narzekać...

Nie zgodzę się w Motomikołajach nas wsparli.

 

Niech się te sprawy formalne wyjaśnią to wtedy będzie można coś oficjalnie organizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niech się te sprawy formalne wyjaśnią to wtedy będzie można coś oficjalnie organizować.

 

http://www.tor-lodz.pl/aktualnosci/tor-lodz-calkowicie-legalny

 

Piszą, że już osiągnięte.

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak, chronologicznie to mi się nie zgadza bo info o problemach toru pojawiały się jeszcze w tym roku, ale postaram się to sprawdzić i wtedy napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak, chronologicznie to mi się nie zgadza bo info o problemach toru pojawiały się jeszcze w tym roku, ale postaram się to sprawdzić i wtedy napiszę.

Dzięki PIT i generalnie stowarzyszniu za zaangażowanie i jakby nie patrzył dbanie o bezpieczeństwo nasze.

 

I%20say%20bravo_zpsfsmwqhrv.gif

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, po to jesteśmy... między innymi

 

A tak na szybko wczoraj zostało wydane pozwolenie na użytkowanie obiektu, dziś je tor odebrał i formalnie biegną teraz 2tyg czasu na ewentualne zaskarżenia decyzji do sądu administracyjnego

Czyli będzie prawomocna za 2tyg jeśli nikt jej nie zaskarży.

 

Jest jeszcze jedno "ale" - jak sprawdzę to znów napiszę, żeby nie tworzyć spekulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już formalności załatwione jest ok!

Właśnie wróciłem z toru

Spuznilem się trochę bo menadżer już wyszedł ,ale gadulec z ochroniarzem uważam za też ważny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie bym się wybrał w sobotę o ile nie sprzedam moto 😂 Szkoda tylko ,ze trochę późno się zaczyna ... 179 zł tez w sumie zastanawiam się czy nie z deczka za dużo. Ktoś chętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważajcie na Radomiu bo praktycznie co roku na świeżo otwartym po sezonie torze dochodzi do gleb a to przez to że białe linie przy prostej nie są jeszcze nagumowane przez kartingi i są mega śliskie/zdradliwe .... a moto macie fajne więc omijajcie te białe namalowanego ściechy  :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompa tez. Trzeba obciąć i wejść przez stronę główną do bloga a potem ostatni wpis z 27.03

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...