Skocz do zawartości

Niedzielna Szkoła - Czyli Jak Zejść Na Kolano By Nie Skończyło Się Raną!


karpiu

Rekomendowane odpowiedzi

Rece/dlonie przy hamowaniu musza byc zupelnie swobodne, takze praktycznie nie obciazam w ogole manetek. Czesto hamuje jeszcze w zakrecie przy rownoczesnym przeciwskrecie i wtedy stosuje technike jednej reki i prawie zerowego naporu na manetke nie bioraca udzialu w przeciwskrecie. Dwoma palcami jest ok ale ja robie to czasami na 2 czasami na 4 jak mi wygodniej w danym momencie a gaz idzie plynnie od poczatku do konca winkla

nie mowie ze nie ale robie to czesciej na 4 poza tym mam male dlonie i krotkie palce i tak dla mnie jest ok nawet przy ustawionej klamce maksymalnie do manetki

 

Dokładnie tak jak mówi Mateusz, lekko ręce na kierownicy i 2 palce na hamulcu. Czasami się łapię na tym że jestem tak napięty, jakbym cały motocykl chciał podnieść do góry. Ale to stres, myślę jedno a robię drugie.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zakręt to nawet nie trzeba było d*pą ruszać. Za duża prędkość przy braku umiejętności, panika czyli klamka hamulca a wiadomo że to prostuje moto, fiksacja wzroku na poboczu i papa. Dobrze że tylko tak się skończyło, bo jakby poszedł w prawo to tam ładne kamienie czekały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano fakt to zaden zakret byl!

 

Patrzą na gościa jadącego przed nim z tą samą prędkością, na podobnym wiekowym turystyku, który nawet nie drgnął tyłkiem tylko się bardziej pochylił a przede wszystkim na wyjściu z zakrętu nie wcisnął hamulca tym samym jednym pochyłem pokonał cały zakręt.. więc można wnioskować że przy takich prędkościach jakimi jechali dało się to bez trudu przejechać tylko brakło umiejętności i pojawił się strach (oczywiście jakby jechali dużo więcej to już trzeba by inaczej podchodzić pod ten zakręt i już nie byłby taki hop siup - chodzi mi o tą sytuację i tą predkość ). On bezsensu spanikował i nacisnął hamulec. Jakby tego nie zrobił, dalej by kręcili piękny nudny filmik :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

Ktoś jedzie się rozruszać 25 marca na Bydgoszcz z OSK Turbo poza mną?

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musisz zdążyć dotrzeć piec w sumie.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poza tym 25 Marzec to jeszcze moze lezec snieg bo na wiosne sie predko nie zanosi niestety


Wierzę, że będzie już dobra pogoda do jazdy.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://speed-day.pl/

 

Kiedy jedziemy na pierwszy trening na SD? :biggrin:

Edit.

Właśnie ogarnąłem, że SD są w poniedziałki lub wtorki..
California SBK też w tygodniu.

Co to ma znaczyć!
Nie mam planów na kwiecień :sad2:

Panie i Panowie jakieś propozycje?

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, ale w poniedziałki i wtorki..

Nic weekendowego

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Californie odpuszczam. Na targrach w wawie byli ze swoim symulatorem na teleskopach.
Pogadałem z paroma osobami i zwyczajnie w moim mniemaniu szkoda kasy.
Owszem są dobrzy i uczą dobrze. Jak większość szkół gdzie uczą zawodnicy lub byli zawodnicy.
Porównać można to do robienia zakupów przez akwizytora.
-Ta ściereczka wytrze za***iście za 3400zł Panie kochany i w gratisie tylko teraz, specjalnie dla Pana perfumy dla żony o wartości 300zł dorzucę za darmo.

 

-Ta sama ściereczka na orlenie za 25zł :biggrin:

 

Efekt ten sam, cena różna.

Lecę tutaj http://www.3mmracingacademy.plPoziom I oraz II to ledwo cena poziomu I w California SBK.

Muszę oczywiście dodać, że to tylko mój plan i zdanie i jak najbardziej uważam, że CSBK są jedną z najlepszych szkół, ale ja wybieram inną.

2017-05-07

  Zaawansowane techniki jazdy motocyklem
3MM Racing Academy
Poziom 1
  Bydgoszcz (sala wykładowa przy torze)
9:30
  Tor Bydgoszcz
12:30-17:30 490 Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to w Łodzi coś będzie jednak ? Po tym artykule z turbo brak homologacji nie pozwala im organizować szkoleń ? ....

 

 

Sent from my iPhone; spelling might vary because I have fat fingers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wysłałem zgłoszenie na 21 Kwietnia Paramoto

Taki e-mail przeszedł.

 

"oraz bardzo ważne jest aby motocykl nie posiadał głośnego wydechu lub miał zamocowany dbkiller."

 

Hahaha

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że będziecie, bo we wrześniu były tylko trzy osoby z łodzi. A dzień później jest Triumph, też już dostałem potwierdzenie i dodatkowo można jeździć własnym motocyklem. Szykuje się dobry weekend :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby pogoda była jeszcze ładna to napijemy się jeszcze na ławce w parku po wszystkim :biggrin:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...