Skocz do zawartości

Skórzane Kombinezony - Porównanie


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie muszę kupić jakiś cienki tekstyl. Kombi mam raczej wybrane tylko pytanie jak w perforowanym kombi wygląda ochrona klatki piersiowej... 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze pod dopasowane kombi, które ma dobrze przylegać do ciała cieżko jest jeszcze założyć coś ciepłego.

Każdy produkt dzieli sie na kategorie/przeznaczenie. Dlatego mamy kurtki tekstylne, skórzane, kombinezony jedno i dwu częściowe.

Wynika to z tego ze jak coś jest do wszystkiego to jest do d*py, dlatego w zależności od warunków sa do nich odpowiednie stroje.

Ja polecam kombinezon z dobrym przewiewem. Uważam tak, bo moim zdaniem kombinezon powinno sie używać do sportowej jazdy a jeździć sportowo mozna w ciepłe dni, gdy asfalt gorący i dobrze klei a nie gdy pada deszcze i perforacje przeciekają.

Jak już chcica na jazdę ciśnie, a jest wczesna wiosna lub pozna jesień, to niestety trzeba by sie uzbroić w kurtkę tekstylna z podpinką.

 

Tu już nie chodzi nawet o deszcze, wiadomo każdego może złapać.

Bardziej chodzi mi właśnie o pory wiosenno, jesienne, gdy już celcjusze nie podchodzą pod 30, co oby mnie nie wytrzęsło za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracamy do tematu.
Nie znalazłem kurcze przewagi Alpiny na Tschulem czy SECA wartej dopłaty prawie 3kzł. Może jestem nie świadomy czegoś, ale jedyne co wyłapałem to jakość skóry w Alpi jest za***ista w macanku i wizualnie. Protektory to jeden ch** wydaje mi się. 
Jeżeli nikt mnie nie wyprowadzi z błędu to chyba pójdę po coś wartego ceny czyli nie po Alpi. 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ixona addict, super miękka skura, w nowym kombi mogłem szpagat robić :P jak bym umiał oczywiście :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piuriel te 3k dopłaty to za firme, jakość skóry, nici i protektory, które moim zdaniem w AStarsie są zwyczajnie do d*py ( jak za ten hajs). Zobacz sobie jakie ochraniacze ma Dainese, Berik i porównaj to do tanich kombiaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piuriel te 3k dopłaty to za firme, jakość skóry, nici i protektory, które moim zdaniem w AStarsie są zwyczajnie do d*py ( jak za ten hajs). Zobacz sobie jakie ochraniacze ma Dainese, Berik i porównaj to do tanich kombiaków.

Nie bardzo widzę róznicę. Możesz mnie oświecić? 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak macałem alpine to ochraniacze były dużo cieńsze niż w dainesie. Oprócz dainese mam jeszcze kombi z ochraniaczami sas-tec, które są dużo mniej rozbudowane i podejrzewam że jak je≠ w tym kombi to zaboli. W dainesie ląduje na asfalcie jak w basenie z gąbkami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off top z mojej strony. Ulzylo mi jak pochwaliles Dainese. Może teraz wiem czemu zapłaciłem 700zl za kurtkę letnia. Mam na plecach Manis. Jest mega lekki, w porównaniu do Sastec który kumpel ma w Modece juz technologicznie wydaje się że to dzień do nocy.

 

all right partner, keep on rollin' baby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skórę na pewno kupno markowego kombi ma sens... Ale, trzeba uważać!!! :P  Ze swojego doświadczenia powiem, że pierwszą skórę jaką miałem to był Tschul. Tragedii nie było, dobre dopasowanie, skóra dobrej jakości i uważam, że w tym przedziale cenowym to najrozsądniejszy wybór. Kombi miałem rok i sprzedałem ponieważ chciałem czegoś z "wyższej" półki... "Przesiadłem" się w Berika i to był strzał w 10!!! Skóra bdb jakości, miękka, super dopasowana! Kombi naprawdę klasa, mam już go bodajże 5 sezon i gdyby nie drobne przetarcia na kolanach od stomgripów (niestety taka ich wada :/) to kombi praktycznie jak nowe :smile: Jeśli chodzi o IXONA to obecnie testuje 2 sezon rękawice i obecnie złego słowa nie powiem! Wręcz przeciwnie, zdecydowanie lepiej dopasowane niż Alpiny, które kiedyś miałem i rozpadły się po 2 latach, podobnie jak markowe prosto z Austrii RACERY za 600 - 700 zł ze skóry kangurka... Które również rozpadły się po 2-latach (przebiegi około 10 tys w 2 lata) Skóra w IXON'ach bdb jakości, naprawdę produkt godny polecenia! Podejrzewam, że z kombi będzie również OK :smile: POLECAM aby przyjrzeć się produktom BERIKA, jakość TOP za naprawdę rozsądną kasę! Na pewno mniejszą niż Dainese - Za Dainese trzeba "zapłacić" na pewno chociażby za logo ale jakość będzie super ;)

 

 

 

Mialem kiedys podobny dylemat z kaskiem..gadali ze za logo sie placi i tego typu pierdy...kupilem ze 4 sztuki zanim zakupile shoeia...i o 4 sztuki za duzo.marka to marka..w prawie w kazdym produkcie .w shoei i dainese laguna seca jezdze juz 8 lat. Kask wewnatrz pozostal rozmiar jak podczas przymierzania.kombiak dopasowal sie po pierwszych jazdach i do tej pory nie zmienil juz rozmiaru. Do usranej smierci bede sie upieral ze marka to marka..logo zobowiazuje producenta do trzymania jakosci. W sumie dacia morgan czy jak jej tam..to tez suv taki sam jak x6 beemki) czy jak bym mial kase jezdzilbym dacia ??? NIE.

 

Jeśli chodzi o kaski to się zgodzę, a jeśli rozmawiamy o "skórach" to nie bardzo... Może Dainese, czy inne naprawdę czołowe marki jak Berik dbają o renomę ale jak dla mnie obecnie Alpinestars to "Apinesrars" :P Moja Żona ma kombi Alpiny - model kilkuletni, produkowany we Włoszech - emblematy wyszywane! Obecnie te kombiaki są po prostu "chińskie" z lakierowanymi "logami" i ta jakość ni jak się ma do modeli produkowanych kiedyś... Cięcie kosztów, a Klient i tak kupi bo ma "A" na klacie  :decayed:

 

BTW - BMW X6 to nie SUV! :P a bulwarówka ;) Porównaj sobie chociażby Jeepa Grand Cherokee a X6 jeśli chodzi o właściwości terenowe  :laugh2:

Edytowane przez _Michał_ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Furygan?Nie wiem czy przypadkiem bracia Dunlop na wyspie Man nie jeżdżą w Furygan?!

Ktos coś?

Berik jest do przymierzenia gdzies w łodzi? Jaki sklep to ma?

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde o tym furygan nie wiele jest w necie. Francuskie, dobra skóra, protektory tytanowe, dobra cena..
Tak to nawet nie ma gdzie tego zobaczyć u nas. :/
Jeszcze jest Rev It. Też nie bardzo wiem gdzie to można obejrzeć.. Ktoś podpowie?

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ten sklep nazywa? 

 

Revit mają przy Teresy tam, gdzie kiedyś Stoll był

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.facebook.com/extrememotocykle

nie mam FB :P

 

Dobra, znalazłem stronę www. 

 

Dzięki.

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby to kogoś jeszcze interesowało to byłem dzisiaj w Extreme przy Teresy obejrzeć kombi. Były dostępne Revit i 4SR. Revita nawet na siebie nie wciskałem, bo to nie ta półka cenowa, ale przymierzyłem 4SR i to co mogę powiedzieć to na żywo wygląda całkiem fajne, ale wciśnięcie go na siebie było nie lada wyczynem, kombi oczywiście się pewnie jak każde rozbije, jednak według mnie jest to ubiór na osoby wzrostu gdzieś do 182cm albo mniej (ja mam 188cm). Kurtka sięgała mi do pępka a spięcie jej ze spodniami było wręcz niemożliwe (pomagał mi sprzedawca- musiałem się nachylać na boki, do tyłu, do przodu-masakra), jak się już to udało to czułem jak by mi chciało wcisnąć barki w krocze, nie mam doświadczenia ze skórą, ale jak mierzyłem RST czy Alpine to mimo ciasnego rozmiaru mogłem spokojnie sam sobie spiąć kurtałke z portkami. W 4SR wydaje mi się, że w spodniach był trochę większy zakres ruchu niż w RST, jednak pewnie to kwestia rozbicia. W 4SR jedna kieszonka wewnątrz kurtki. W RST mamy tego więcej, no i jest jakaś tam podpinka. Skóra w jednym i w drugim wygląda porządnie. Cena kombi 4SR 2499zł. Chociaż dostałem propozycję 2100zł. Cena RST ok. 2700zł chociaż pewnie da się też trochę utargować. Ogólnie za trochę ponad 2000zł można wyrwać fajne kombi, ja jednak biorę RST, gdyż zależy mi na dłużej kurtce, abym nie musiał zawsze jeździć w pełnym kombi np. do roboty zarzucić dżinksy i kurtałke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bylem tam wczoraj i niestety rozmiaru na mnie nie mieli. Jakbym chciał zamowic rozmiar to zaliczka i dopiero ściągają, jak jednak okazałoby się, że nadal zły rozmiar (bo nie ma możliwości przymiarki) to kasa idzie się paść w pole, bo jak zamówią to jestem zobowiązany kupić. Miła Pani sprzedawcą uśmiechnęła się jedynie porozumiewawczo na moją uwagę, ze to troche bzdura więc są świadomi, że to klienta nie przysporzy.

Rozmiary zaczynaly sie od 52 w górę te, które mieli dostepne na miejscu, bo te się najszybciej sprzedadzą jak zostało to powiedziane w sklepie.

Cóż taką maja filozofię i to szanuję jednak nie kupię kota w worku.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam doczynienia z moto objechalem chyba wszystkie sklepy w Łodzi prócz Korando i w 90% trzeba kupić to co dla Ciebie sprowadza bo nie mogą oddać. Więc dla mnie to pseudo sklepy. Lepiej już kupować w ciemno przez allegro bo masz zawsze opcje zwrotu przez 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm
faktycznie większość tak działa. Dobrze, że nie wszystkie.

Ja chyba po wczorajszym mierzeniu wszystkiego w sklepach zostanę przy Atemie.
Najbliżej było Dainese ex aequo z Alpinestars Atem. Atem lepiej leżał i dlatego dla mnie chyba on będzie najlepszy.
Dainese jest spoko, ale dla chłopa o posturze cegły czyli pas jest tej samej szerokosci co klatka. Przymierzyłem chyba ze 3 różne Dainesy w tych samych i ciut większych rozmiarach i albo mi jaja wciskało pod szyję, albo w pasie kurtka była zbyt luźna gdzie w klatce było ciasnawo.
Atem po dwóch przymiarkach rozmiarowych pasował jak szyty pode mnie. Ciasny, do rozbicia, ale zachowane moje proporcje i wszędzie przylegał jednakowo.

Dla potomnych jedynie potwierdzę mądrość, która padła w tym temacie:
-Kup to co najlepiej leży i w czym najlepiej się czujesz.


Czytała Krystyna Czubówna ;)

Edytowane przez Piuriel (wyświetl historię edycji)

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówisz. Trzeba brać to co najlepiej leży. Mnie np. podeszło właśnie RST i takie zamówiłem :smile: Jeśli chodzi o mierzenie to w Pabianicach zamówiliśmy też kurtałke dla mojej kobitki, uprzedziłem od razu, że rozmiar dobraliśmy według rozmiarówki i nie wiemy czy na pewno będzie pasować, więc jeśli zamówienie wiąże się z zakupem to dziękujemy i szukamy czegoś innego. Problemu jakiegoś nie robili. Jak nie będzie pasować to kupować nie trzeba. W sobotę jedziemy na przymiarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I ostatecznie jest gp pro od alpinestars.

2bae2fa21df9beb0b4ece42ee57ce8d3.jpg

 

Dzieki za rady i pomoc.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atem od Gp Pro różni się brakiem sliderów na łokciach i gumy nie mam po wewnętrznej stronie kolan co akurat by się przydało do poprawy tarcia między nogami a bakiem.
Jednak Atem już nie był dostępny w interesującym mnie kolorze na obecną chwilę a Gp Pro owszem. To może i pierdoła, ale ja uważam, że jak wydajesz konkretny hajs to masz prawo wymagać, żeby Ci się to podobało.

 

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuje kombinezon :smile: Co do Atem to osobiście bardziej podoba mi się wygląd kombinezonu w starszej wersji (z roku 2012 lub 2013) niż nowszej w nowszej (z roku 2015).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...