Skocz do zawartości

Zbijanie I Wbijanie Biegów


Piuriel

Rekomendowane odpowiedzi

Polatałem trochę dzisiaj i popróbował. Podbijanie biegu w górę bez klamki coraz lepiej, ale nadal czasem nie wejdzie płynnie. Wniosek sam po paru razach się nasuwa.
-Jak nie zgrzyta i płynnie idzie to znaczy, że można i nic złego się nie dzieje.

Trening i jeszcze raz trening :smile:

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie tak nie zrobisz

Kolego nie zgodzę się w 3 na 3 auta w domu, z czego 2 rocznik powyżej 2000, to w każdym wejdzie bez sprzęgła tylko musisz wyczuć skrzynię, ogólnie o ile pamiętam to sprzęgło jest reduktorem obrotów z jałowych do 0 aby płynnie ruszyć i nikt słowem się nie odezwał że wrzucanie biegów bez sprzęgła jest ok i bezpiecznie dla skrzyni. 

Edytowane przez przemko89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie tak nie zrobisz bo masz synchro , wyjątkiem była syrenka :smile: nie mówię też że każdy przy pierwszej jeździe ma walić bez klamki, istotniejsze jest sprawne przerzucenie z 1 na 2 bo to gruzuje zęby, nie denerwuj się, dyskutujemy ;)

 

 

dodam tylko od siebie że się mylisz działa to na podobnej zasadzie co w motocyklu :smile: Synchronizator w tym akurat nic nie przeszkodzi.

 

 

 

 

Kolego nie zgodzę się w 3 na 3 auta w domu, z czego 2 rocznik powyżej 2000, to w każdym wejdzie bez sprzęgła tylko musisz wyczuć skrzynię, ogólnie o ile pamiętam to sprzęgło jest reduktorem obrotów z jałowych do 0 aby płynnie ruszyć i nikt słowem się nie odezwał że wrzucanie biegów bez sprzęgła jest ok i bezpiecznie dla skrzyni. 

 

 

 

Nie jest zdrowe dla skrzyni, ale jest możliwe trzeba tylko wyrównać obroty samemu między biegiem a biegiem.

 

 

Co do motocykli każdy ma swoje przekonania dla mnie nie jest to potrzebne w jeździe codziennej i nie gruzuje skrzyni jeżdżąc ze sprzęgłem. :riding:  Nawet powyżej 8K RPM :smile: Oczywiście rozumiem stanowisko osób, które nie używają sprzęgła,  nie zamierzam upierać się przy swoim i przekonywać  :cheers:

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak to był mój pierwszy raz dlatego ,,skakałem sobie na gazie" dopiero od 3 biegu! powiem tak wystarczy delikatnie trzymać drążek a biegi same wskakują :smile: sam byłem zaskoczony jak miękko poszło :smile: delikatne szarpnięcia na początku, a później coraz lepiej zero trzasków i zgrzytów :smile: polecam Mariusz Tarnowski :smile:  :riding:  :riding:  :riding:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste to, nacisk nogą dość solidny na dźwignie zmiany biegów i manetka lekki ruch w dół i górę... Na początku pewnie dziwnie będzie ale trening czyni mistrza. Nie pękaj, zawsze musi być ten pierwszy raz. W dół też się da bez sprzęgła tyko to już jest zabawa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tego pytania. Co z kiepskim wyczuciem? I zbyt długim przytrzymywaniem sprzęgła?

 

Ale ja chyba nadal kiepsko jeżdżę nawet ze sprzęgłem stąd moje pytanie, co się dzieje ze skrzynią jak się przetrzymuje sprzęgło?

Nikt Kubicą się od razu nie urodził.Każdy początkujący tak ma.Nie ważne czy kobieta czy facet.nic tylko jak najwięcej śmigać najlepiej po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że biegi w każdym moto chodzą inaczej i trzeba się tego nauczyć i to musi zająć trochę czasu a czy ze sprzęgłem czy nie to też jest sprawa tylko wprawy. 

Prawidłowe zmiany biegów bez sprzęgła nie niszczy skrzyni biegów bo to nie jest samochód w którym są synchronizatory a szczególnie przydatne jest wtedy kiedy lata się z plecakiem  :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważna przy zmianie biegów w moto jest synchronizacja ruchów :smile: 

 

osobiscie zależy jak jadę. w dół zawsze z sprzęgłem i przegazówką, w górę.. jak jadę "emerycko" to ze sprzęgłem, jak zapier... to wiadomo bez sprzęgła  :decayed:

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kompletna bzdura, prędzej rozwalisz skrzynie zbyt długo wysprzęglając między zmianami

 

A dlaczego? Poważnie pytam, czemu nie można za długo wysprzęglać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt duże różnice w obrotach wałków przez co słychać prawie udarowe walnięcia zazębianych się elementów, poza tym jest to dyskomfort bo masz szapniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste to, nacisk nogą dość solidny na dźwignie zmiany biegów i manetka lekki ruch w dół i górę... Na początku pewnie dziwnie będzie ale trening czyni mistrza. Nie pękaj, zawsze musi być ten pierwszy raz. W dół też się da bez sprzęgła tyko to już jest zabawa ;-)

Ronald pewnie chodziło Ci o lekki ruch manetką w górę i w dół  :whip:

Mama nadzieję że w wickend pogoda będzie sprzyjać treningom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w górę już jadę bez sprzęgła, samym odjęciem i bez znaczenia czy ogień czy powolny objazd. Cicho, płynnie i przyjemnie. Z 1 na 2 tylko używam sprzęgła.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no to teraz tak robię tylko ze sprzęgłem, bo u mnie w pewnym momencie zamknięcie rolgazu strasznie dynamicznie hamuje moto :smile: silnik V

Kolego, ja śmigałem V-ką i nie ma żadnego problemu z wbijaniem biegów bez sprzęgła i moto nie hamuje nic a nic. Jak umiesz to dobrze ogarnąć to przyspieszenie praktycznie idzie płynnie. Ćwiczyć i będzie szło jak ta lala :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening i jeszcze raz trening. Nie ma innej drogi. Trzeba mieć jednak na uwadze, że szkoła kosztuje.

...You can be better than that..

       ╭〔︶︵︶〕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...