Skocz do zawartości

Pytanie Dot.przewozu Osób Bez Kasku


picek33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko jeśli zabiorę kogoś na skuter bez kasku czy to ja zapłacę mandat czy ta osoba co nie założyła kasku .A drugie czy na skuter jako pasażera mogę zabrać kogoś co nie jest pijany ale wypity i co mi za to grozi jak mnie zatrzyma policja dzięki. I jeszcze jedno chciałem jutro zakupić kamizelkę odblaskową klubową czy będzie taka możliwość i gdzie i czy mogę ja   nabyć czy są jakieś zasady do jej nabycia może :riding:

Edytowane przez picek33 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar komuś zrobić przyjemność i przewieść go bez kakakasku to uważaj, żeby później się nie okazało, że zrobiłeś mu niedźwiedzią przysługę  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarze nie mozna przewozic pasazera pod wplywem , chyba ze motocykl jest z bocznym wozkiem, kask to tez raczej obowiazek , a tak wogole to sytuacja z d*py ... bo niby chcesz pomoc komus podwozka a mozna tak zrobic sobie kuku...wiec zastanow sie czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać kodeks drogowy.

co do kasku 

Rozdział 5. Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach 

Oddział1. Przepisy porządkowe 

art 40 .1. Kierujący motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym 

 

Co do podwójnego gazu to na szybko znalazłem w taryfikatorze kosztuje 150 PLN, brak kasku 100 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam przeczytać kodeks drogowy.

od tego autor tematu powinien zacząć zanim pomyśli o jeździe skuterem po naszych ulicach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego autor tematu powinien zacząć zanim pomyśli o jeździe skuterem po naszych ulicach ...

Kodeks znam jak pomykać chodzi mi o pasażera nie o prowadzącego .A nawet Ci co znają kodeks i  mają prawko to nie mają pojęcia jak śmigać po drogach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odnośnie pierwszego Twojego pytania , Ty jesteś kierowcą i Ty decydujesz czy pojedziesz z osobą bez kasku więc Ty ponosisz za to odpowiedzialność i Ty jako kierowca bądź kierujący dostajesz mandat. Odnośnie drugiego to Nie możesz zabrać osoby pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picek pomyśl nie o mandacie tylko o tym co będzie, jeśli podczas takiej przejażdżki coś złego się wydarzy. Ryzykujesz nie kilkaset zł i punkty ale poważne zarzuty i wyrok. Zastanów się zatem jak chcesz spędzić kolejne lata swojego życia i przestań zadawać głupie pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kodeks znam

Nie znasz, skoro zadajesz głupie pytania. Jak byk napisane jest, że nie wolno. A nawet gdyby nie było napisane, to wystarczy trochę oleju w głowie, żeby o to nie pytać.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz, skoro zadajesz głupie pytania. Jak byk napisane jest, że nie wolno. A nawet gdyby nie było napisane, to wystarczy trochę oleju w głowie, żeby o to nie pytać.

Widzę ze kolega zawsze z przepisami pomyka  pewnie  zuch i nerwusek nie wolno to nie wolno :biggrin:  A to co nie wolno to najbardziej kusi a oleju nie mam bo dolałem do maszyny :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picek33 może kolega  karwoj25 nerwowy i nie zawsze pomyka zgodnie z przepisami ale dobrze Ci radzi, napisali że beż kakakasku nie wolno to lepiej nie kusić losu, raz że faktycznie Ty zapłacisz mandat ponieważ Ty decydujesz czy przewieziesz osobę bez kasku czy nie, dwa co najgorsze, nie daj panie boże żeby coś się stało i Ty będziesz miał wyrzuty sumienia a pasażer pretensje że mu tego nie odradziłeś. Fakt nie zawsze jeździ się zgodnie z przepisami ale ubranie ochronne to podstawa i nie ma co się z tym sprzeczać. 

Edytowane przez przemko89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picek33 może kolega  karwoj25 nerwowy i nie zawsze pomyka zgodnie z przepisami ale dobrze Ci radzi, napisali że beż kakakasku nie wolno to lepiej nie kusić losu, raz że faktycznie Ty zapłacisz mandat ponieważ Ty decydujesz czy przewieziesz osobę bez kasku czy nie, dwa co najgorsze, nie daj panie boże żeby coś się stało i Ty będziesz miał wyrzuty sumienia a pasażer pretensje że mu tego nie odradziłeś. Fakt nie zawsze jeździ się zgodnie z przepisami ale ubranie ochronne to podstawa i nie ma co się z tym sprzeczać. 

Ja zawsze mykam w kasku tylko zapytałem co grozi za to, a tu zaraz że kodeks zakazuje trza niemieć oleju głupoty piszesz :blink:  ja  wiem ze nie wolno bo już raz samochodem  mnie przy wyprzedzaniu zahaczył mi przednie koło wyłożyłem się a on nawet nie stanął. I żeby nie kask to jak kolega napisał pusta głowa bez oleju :biggrin:  by pękła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty i pasażer dostajecie mandat. Tak samo jak przewozisz pasażerów w samochodzie i nie mają zapietych pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzę ze kolega zawsze z przepisami pomyka

Nic takiego nie napisałem. Daruj sobie więc bezczelne ad personam. Stwierdzam tylko fakt, że piszesz oczywistą nieprawdę.

 

 

już raz samochodem mnie przy wyprzedzaniu zahaczył [...] I żeby nie kask to [...] głowa [...] by pękła

Teraz to już w ogóle nie rozumiem po co pytasz o jazdę bez kasku, skoro sam doskonale wiesz czym to grozi.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie napisałem. Daruj sobie więc bezczelne ad personam. Stwierdzam tylko fakt, że piszesz oczywistą nieprawdę.

 

 

Teraz to już w ogóle nie rozumiem po co pytasz o jazdę bez kasku, skoro sam doskonale wiesz czym to grozi.

Chciałem  wiedzieć ile to kosztuje kasy za mandat bo ze bezpieczeństwo to wiem :riding:  a Ty zrozumiałeś chyba że chce pomykać bez kasku po mieście :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...