Skocz do zawartości

Terrarystyka - Ktoś Trzyma Gada? :)


Matik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do od dawna planowanego założenia terrarium. Tak sobie pomyślałem czy może ktoś z Was posiada jakiegoś gada/płaza/ssaka ;) Zawsze można by się powymieniać doświadczeniami. Może także znacie i polecacie jakieś sklepy bądź hodowców? Przyznam szczerze, że w Łodzi no i z okolic dość słabo z tego typu hobby.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie lepiej jakiegoś boa, napewno sobie z nim poradzisz.

Węże zbożowe nie są za ciekawie.

Ja mam obecnie dwa pytony tygrysie 3m :-) Pająka i skorpiona.

Ale kiedyś miałem bardzo dużo takich zwierząt :-)

Więc doświadczenia mi nie brakuje :-)

 

Teraz liczne stado koni i owczarków :-)

 

Węże to naprawdę ciekawe stworzenia, a hodowla ich naprawdę nie jest trudna i wymagająca. Wystarczy dobrze wyposażyć terrarium :-)

Podstawa to Żarówka grzewcza czerwona i mata bądź kabel grzewczy na podłogę :-)

Edytowane przez Lans (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupę lat już siedzę w tym temacie, zaczynałem od jakiś gekonów lamparcich, agam brodatych, zbożówek, kończąc na waranach, kobrach, żmijach i 3m krokodylach . 

W tej chwili z braku czasu i miejsca odpuściłem sobie hodowlę, ale zapewne w przyszłości do tego wrócę .

 

Jeżeli ma być to Twój pierwszy wąż to oba gatunki się do tego nadadzą z tym, że młode "cenchirie" są o wiele bardziej delikatne i podatne na warunki panujące w terrarium .

Wystarczy zbyt niska wilgotność lub nie odpowiednia temperatura i zwracają pokarm, później głodówka kilka dni grymaszenie w jedzeniu dla osoby bez doświadczenia może być to dosyć uciążliwe .

Do tego są dosyć kąśliwym gatunkiem nie tylko za młodu, ale jeżeli Ci to nie sprawia problemów.

Zdecydowanie łatwiejsze w hodowli są zbożówki, jednak tęczowe są o wiele ładniejsze i ciekawsze w obserwacji .

 

Pozdrawiam .


post-2012-0-07750800-1453035206_thumb.jpg

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna kobra;) co do wyboru to mam na oku jedną odchowaną tęczówke i hog island. Oba po 1,5 metra. Ogólnie na razie przez remont mam czas by się zastanowić jaki wąż i jakie terrarium wybrać dla niego. Wiec czas jest a realizacja za około 2 tygodnie no może 3 :smile:

 

 

Ps. Ugryzienie nie sprawia problemów - to dzikie zwierze więc nie łudze się, że będzie jak piesek. Na te chwilę chce wybrać po namyśle. ;)

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu miałem boa domestica, pięknie pozowała do zdjęć podczas unieruchamiania świeżego (i szybkiego) posiłku

a tak przy okazji, może ktoś potwierdzić lub obalić mit, że swego czasu na ogłoszenia w gratce "oddam kocięta w dobre ręce" odpowiadali głównie właściciele co większych wężowatych ?  :smile:

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem niestety to prawda tak samo w odpowiedzi na ogłoszenia typu oddam w dobre rece myszki, szury itp itd a nawet króliki. Wiekszość to jednak ludzie posiadający "odpowiednie gady do takiego posiłku." Bardzo dużo takich ogłoszeń było także na różnych forach terrarystycznych czy hodowlanych w tematyce gryzoni. Na terrarium.pl też czasem są takie przestrogi przed oszustami, którzy niby sie zaopiekują a tu okazuje sie, że zwierzątko ląduje w brzuchu gada.

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, myszki to sam kupowałem normalnie w zoologu, zawsze informując, że dla węża

Pani wybierała, taką starszawą co miała się już nie sprzedać

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra, to ja ryb nie chciałem wydać jak mi mówili że na pokarm, raz podałem gekonowi malusieńką myszke i to bym pierwszy i ostatni raz, jak słyszałem jak piszczy pochłaniana to mi sie serce krajało, potem wpierniczał już tylko świerszcze i mączniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z boa nie jest tak źle, nie zjada na żywca, wcześniej wywiera presję

taka kolej rzeczy, trzeba być twardym, szczególnie jak się trzyma mordercę w domu :smile:

moja kotka kiedyś tak się bawiła w berka:

stawia sie świeżo złapaną mysz na środku pokoju i idzie w kąt, no to mysz ucieka w przeciwległy róg, zabawa polega na tym, żeby ją dopaść jak najpóźniej zanim sie schowa pod jakiś mebel

gołebia też mi kiedyś przyniosła żywego trzymając zębami za szyję, co miałem powiedzeć: "odnieś go może na niego dzieci czekają" ? :smile:

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra, to ja ryb nie chciałem wydać jak mi mówili że na pokarm, raz podałem gekonowi malusieńką myszke i to bym pierwszy i ostatni raz, jak słyszałem jak piszczy pochłaniana to mi sie serce krajało, potem wpierniczał już tylko świerszcze i mączniaki

Z tego też powodu wielu hodowców podaje martwe myszy. Humanitarnie zagazowane o ile można tak to powiedzieć. Wielu także zasłania się podtrzymaniem instynktu łowcy ale dla mnie co to za instynkt gdy mysz nie ma gdzie uciec? Morderca jak w morde strzelił tylko szkoda, że najczęściej na powierzchni 100×40×50 ;). Planuje więc karmić martwym pokarmem nie tylko ze względu na miekkie serce czy też nie ale wg. mnie niepotrzebnie stresuje karmówke i czasem wydaje sie że samego węża też.

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...