Skocz do zawartości

Przeróbka Kurtki Ramoneski


Bartu

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

 

Posiadam kurtkę ramoneskę kupioną ok. 6 lat temu w Wolfie. Kurtka jest dobrze zakonserwowana, skórka jest ładna, wyglada jak nowa więc nie mam pretekstów do wymiany jej na nową. Jest to moja jedyna kurtka na moto.

Niestety nie posiada ona protektorów ani nawet kieszeni na ochraniacze, w przeciwieństwie do nowych modeli z Wolfa. Aby nie inwestować kilku stów w nową kurtkę, czy myślicie, że byłoby możliwe doszycie takich kieszonek wewnętrznych na ochraniacze? Takie ochraniacze widziałem właśnie w Wolfie i chętnie zlecilbym komuś doszycie do podszewki kieszonek, zamiast kupować nową kurtkę.

Czy wiecie kto mógłby podjąć się tego? A może macie inne pomysły?

Edytowane przez Bartu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu zaniesiesz do krawca (czy do punktu przeróbek krawieckich) i doszyją Ci kieszonki. Musisz tylko wziąć pod uwagę kilka rzeczy: 

- czy jest do czego porządnie to przyszyć, żeby się nie odpruło w razie czego 

- odpowiednio mocne nici i materiał

- czy kurtka nie jest za ciasna na wsadzenie jeszcze protektorów

- czy kurtka nie jest za luźna i po wsadzeniu protektorów nie będzie to latać - wtedy nie spełni swojego zadania (można jakieś paski zewnętrzne ścieśniające zastosować). 

 

Wszystko to musi być ładnie zgrane, inaczej ja bym szczerze mówiąc nie zaufał takiej przeróbce. Żeby się nie okazało, że jedyna funkcja ochronna to poprawa samopoczucia kierownika  :decayed:

 

Alternatywa - ochraniacze pod kurtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszewka w katanie jest "zdrowa", byłoby do czego przyszyć. Naprawdę, wolałbym wręczyć komuś podobiznę Jagiełły, gdybym wiedział, że to będzie wykonane ładnie, mocno i z głową. Dlatego pytam Was, czy moglibyście kogoś polecić?

Wydaje mi się, że protektory powinny pasować do wymiarów kurtki i ridera, ale dla pewności przejadę się do Wolfa i je przymierzę.

Kurtka na tyle dobrze wyglada, że jak ostatnio byłem akurat w niej na Drewnowskiej, żeby kupić wosk do pielęgnacji to sprzedawca zapytał kiedy ją kupiłem. Jak powiedziałem, że 6 lat temu to odparł "panie, a wygląda jak byś pan ją kupił tydzień temu" 😄

A propos ochraniaczy pod kurtkę-mówisz o tzw. zbroi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaufland na zgierskiej pani krawcowa kilka rzeczy elegancko mi zrobiła za śmieszne pieniądze. Ale to chyba nie Twoje rejony, więc musisz poszukać.

A może warto kupić coś nowego z pełnym zestawem protektorów a te kurtkę mieć do cywila? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieszenie na ochraniecze raczej sie do skóry przyszywa, tak przynajmniej jest w sportowych kombinezonach. Jest w Łodzi gość co to na pewno ogarnie. Gdzieś na forum jest na niego namiar. Z 2 razy ratowal mi kombinezon po glebie. Nie pamiętam nazwy ulicy niestety, odchodzi od przędzalnianej w okolicy sklepu fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabzior - jak bym wiedział, że zrobią mi tam dobrze to nawet i do Bydgoszczu bym pojechał  :decayed:  Wiem, że najlepiej byłoby kupić coś dedykowanego na moto, z już przyszytymi protektorami, ale mając już fajną kurtkę chciałbym tego uniknąć a po drugie styl ramonesek mi się podoba. Chcę zrobić to jak najbardziej ekonomicznie, co nie znaczy licho :-)

 

SMmaciek - masz rację, te kieszenie na protektory powinny być przyszyte do skóry ale nie każdy krawiec ma taką maszynę, żeby przeszyć skórę. Poszukałem na forum i znalazłem info o krawcu na Skierniewickiej 7. Czy o tym mówiłeś? Jak u niego wygląda efekt roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, to ten. Jak dla mnie gość pro, pozszywał mi gacie od kombi elegancko, przy następnych upadkach nic nie puściło. I nawet sam od siebie literki mi przyszły, te które jeszcze zostały, żeby ładnie było. A to wszystko w uzgodnionym terminie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W ubiegłym sezonie również korzystałem z krawca na Skierniewickiej 7, polecam z czystym sumieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...