Skocz do zawartości

Nowy Kask Z Australii


Bulba

Rekomendowane odpowiedzi

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne rozwiązanie poza wygodą pozwala poprawić aerodynamikę i wyciszenie. Jednak ciekaw jestem czy będą produkowane różne wersje przeznaczone do konkretnej charakterystyki jazdy (turystyczne, sportowy itd.). Co do obaw to szczelina połączenia może powodować zawirowania powietrza i generować hałas. Ponadto bardzo chciałbym zobaczyć testy uderzeniowe takiego kasku, trochę mnie niepokoi fakt że kask jest "przełupany". Chociaż widać, że łączenie nie jest przeprowadzone w środkowym punkcie tylko wyniesione maksymalnie na tylną część więc można przewidzieć że nacisk z góry jest głównie przenoszony przez tą większą przednią część. I oczywiście taka prozaiczna sprawa jakości materiałów bo w naszych warunkach klimatycznych nieszczelność tego połączenia może być bardzo uciążliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym czegoś takiego na głowę nie ząłożył tak samo jak szczękowca. Jeżeli jest zawias i coś się otwiera na pół to podczas uderzenia może właśnie tak się stać. Tylko integral gwarantuje najwyższy poziom bezepieczeństwa a ktoś kupując szczękowca czy taki jak ten robi to dla wygody użytkowania i powinien być świadom, że w razie wu kask może się rozlecieć. Coś za coś :smile: Ja zawsze wybiorę bezpieczeństwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, w szczękowcu w razie jak walniesz i jakoś otworzy ci sie szczęka to najwyżej bedziesz jadł obiady słomką, w tym jak niechcący się otworzy to zdziera ci skorupe z głowy i już nie musisz jadać obiadów :smile: ja bym tego na sklep nie sprowadził, ja nawet odradzam ludzią szczękowce ale jak się upierają to co moge zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy bezpieczeństwa w aucie też się same otwierają...??  B)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy bezpieczeństwa w aucie też się same otwierają...??  B)

Problem w tym, że po wypadku pasy w samochodzie dość często się nie otwierają, oby w tym kasku działało to lepiej :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy bezpieczeństwa w aucie też się same otwierają...?? 

 

A propos pasów bezpieczeństwa, to mają one pirotechniczny napinacz (w większości samochodów), który po zderzeniu wybucha i napina pasy blokując je. Taki napinacz jest jednorazowego użytku i raczej ciężko z niego wypiąć pasy. Ale to już chyba wybiega mocno poza temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karwoj nie nie sprowadze, jest to dla mnie taki sam wynalazek który się nie przyjmie jak kask reevu, tak głośno o nim było tak sie ludzie zachwycali a ci co założyli to na głowie stwierdzili że nigdy by tego chłamu nie kupili, jakoś nie widze żeby stał na półkach we wszystkich sklepach :P

 

Pasy bezpieczeństwa w aucie też się same otwierają...??  B)

co ma pas w aucie gdzie element mocujący jest ze stali wkładany w stal i przymocowany do podłogi stalową linką do kawałka metalu umocowanego w plastiku tudzież kompozycie ?

w necie jest dosyć dużo materiałów opisujących otworzenie się szczękowca,

dziękuje tyle ode mnie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co ma pas w aucie gdzie element mocujący jest ze stali wkładany w stal

Myślę że ma tyle do tego kasku, że w nim też ktoś raczej przemyślał kwestię samo otwarcia w razie W, a raczej zabezpieczenie przed taką sytuacją.

No ale większość na forum już wie lepiej od Australijskich inżynierów, że się otworzy  :P  Tyle ode mnie  ;)

 

Aha, żeby nie było, też mi się nie podoba  :biggrin:

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...