Skocz do zawartości

Ładowarka - Prostownik


Mariooo

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Też zauważyłem że lidlowy czasami nie chciał doładować do końca.

Więc sprzedałeś go mnie :P ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprzedałeś go mnie;-)

Hehe ;-) nie do końca bo to nie ta sztuka, tamtą oddałem na gwarancji i dali mi nowa sztukę, która normalnie używałem ale w głowie zostało więc zmieniłem. Sprawdź go, ja zauważyłem tylko na dużych aku do samochodów, bo do Moto różnicy nie zauważyłem albo nie chciałem jej zauważyć ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytanko do klubowiczów z Łodzi i okolic, ma ktoś prostownik/ładowarkę do akumulatorów żelowych 12V 6ah ? Chciałbym jeszcze sprawdzić czy rzeczywiście mój aku padł, może wystarczy go podładować. Podrzuciłbym akumulator np na ten weekend, jeśli byłaby taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert, to Ty od moto-sąsiada nie zaczynasz tylko po świecie szukasz? ;-)

Mam prostownik z Lidla. Jeśli nie masz aku całkiem rozwalonego to powinien dać radę.  Jeśli jesteś zainteresoany to jutro po pracy zostawię Ci gdzieś koło motongów ;-) Druga sprawa - to nie musisz targać do domku. Na parkingu mamy możliwość podłączenia tego do prądu. Jakby co to nr kom. znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ladowarke mikroprocecorowa z regulacja pojemnosci, natezenia oraz voltarzu docelowego. Posiadam tez aku zelowy w yamaszce ale nawet ona nie dala rady uratowac bateri choc jest na to pewien patent aby wrzucic akumulator zelowy zaznaczam, na +/- 24h do zamrazalnika okolo -20/30 C* i podobno niektore nawet daje sie uratować przed złomowaniem. Wrzuce jutro na 24 zdrowaski na sam dol do loduwy i zobaczymy

Masz jakąś sprawę to napisz. Chcesz hejtować? To się bujaj.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Łukasz, znów wyszła stara prawda że najciemniej pod latarnią :smile: tak już mam że jak coś szukam to robie to wszędzie gdzie się da. Dzięki za porzyczenie, Dziś Romek zagadal na starter - pacjent walczy dzielnie :smile: Naładuje "baterie" i zobaczymy czy i ile to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Aby nie dublować tematu napiszę tutaj ;) 

Będę poszukiwał ładowarki automatycznej (prostownika) pod moto i auto. Rozważam zakup CTEK 5.0 MXS. Na pewno fajną funkcją w CTEK'u jest RECOND, pytanie czy faktycznie to działa? 

Czy ktoś z Was może użytkuje CTEK'a i może potwierdzić, że jest to ładowarka godna POLECENIA? Ewentualnie jakaś alternatywa? 

Dodam, że posiadam ładowarkę z LIDL'a natomiast potrzebuję mieć również coś lepszego w magazynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj prostownika z reczna funkcja przelaczania 12V a 6V lub takiego co ma wylacznie 12V.

Gniazdo USB mialem niepodlaczone po stacyjce i aku spadlo mi do 7V po 3tyg.

Podlaczylem prostownik z automatem i uznal on ze mam akumulator 6V i kazal mi sie gonic pokazujac ze mam aku w pelni naladowane, znajomego CTEK uznal tak samo jak moj lidlowy...

Prostownikiem samochodowym starszym ode mnie musialem podladowac aku na 11V, aby "inteligentny" prostownik uznal ze mam 12V...


Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie dublować tematu napiszę tutaj  
Będę poszukiwał ładowarki automatycznej (prostownika) pod moto i auto. Rozważam zakup CTEK 5.0 MXS. Na pewno fajną funkcją w CTEK'u jest RECOND, pytanie czy faktycznie to działa? 
Czy ktoś z Was może użytkuje CTEK'a i może potwierdzić, że jest to ładowarka godna POLECENIA? Ewentualnie jakaś alternatywa? 
Dodam, że posiadam ładowarkę z LIDL'a natomiast potrzebuję mieć również coś lepszego w magazynku
Mam tego cteka. Czy ta funkcja działa tego nie wiem, czasami ja włączam ale czy na serio coś robi to cholera wie... Ja jestem z niej zadowolonych ale do dużych akumulatorów się nie nadaje, na YouTube jest gdzieś test że nie ma siły ich doładować.


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za cenne uwagi :)Aktualnie pożyczyłem z pracy CTEK MXS 10 aby podładować rozładowane aku w aucie Dagmary, właśnie włączyłem funkcję Recond więc zobaczymy co się zadzieje... Natomiast nie jest on dedykowany do akumulatorów małej pojemności (jak to ma miejsce w moto). Powiem szczerze, że im więcej przeglądam testów tych ładowarek tym trudniej się zdecydować :P Testów na YT także jest kilka i różne opinie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dwa rozne lidlowe, zaden nie doladowywal akumulatorka do konca

Od roku jestem szczesliwym posiadaczem CTEK 5.0 MXS.

Fakt ze cena nigdy nie bedzie konkurowal z lidlowym

Ale nie zaluje zadnej zlotowki na niego wydanej.

 

Ps. Co do przypadku NIKT`a obejscie zaistniales sytuacji jest jeszcze prostrze

niz zabawa z doladowaniem prostownikiem transformatorowym :) :)

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ps. Co do przypadku NIKT`a obejscie zaistniales sytuacji jest jeszcze prostrze niz zabawa z doladowaniem prostownikiem transformatorowym


Rozwiej prosze wszelakie watpliwosci zaistnialej sytuacji bo nadal jest to dla mnie niewiadoma, a Twe slowa nic nie wnosza w problematyke rozwiazania mojego problemu i smiem mniemac, ze moze mi sie w przyszlosci, przekazana przez Ciebie wiedza, przydac :)

Ps. Mi lidlowy doladowal do 13,4V i na takiej wartosci prostownik wskazal pelne naladowanie.

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem problem, jak mi zrypana syrena w samochodzie rozladowala aku do 2V

Mialem do wyboru,  dymac do ojca przez cale miasto po transformatorowy albo oszukac ladowarke.

Podlaczylem do ladowarki trzy ogniwka Li-Ion 18650 w szeregu i uruchomilem ladowanie.

Pospinalem to tak, ze jak ladowarka rozpoczela ladowanie moglem natychmiast przelaczyc na akumulator.

Poszlo gladko. Bezpieczniej by bylo posilkowac sie innym akumulatorem ale nie mialem.

Sasiadow jak na zlosc tez wszystkich nagle wywialo.

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem problem, jak mi zrypana syrena w samochodzie rozladowala aku do 2V

- Tak z ciekawości spytam - ''trzymał'' pąd później ten akumulator? bo miałem podobny przypadek z moto - miernik pokazał 2V :) ładowarka rozpoznała go jako 6 woltowy i tak zaczęła ładować, ''wspomogłem'' akumulator drugim żeby załapało 12V i gdzieś po 14 godzinach był niby naładowany, trzymał prąd nawet kilka dni - 12,5  12,6 ale miał już mały zasób prądu, jak moto nie odpaliło od razu to po kilku obrotach siadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem obawy ze sie zasiarczyl ale nie, trzymal ladnie. Centra Futura.

Nie mialem okazji nigdy nim dluzej krecic, bo samochod odpalal na widok kluczyka.

Cztery zimy po tej operacji przejezdzil i nie wykazywal zadnych objawow niedomagania.

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎17‎.‎12‎.‎2018 o 21:16, Bulba napisał:

Mialem dwa rozne lidlowe, zaden nie doladowywal akumulatorka do konca

Od roku jestem szczesliwym posiadaczem CTEK 5.0 MXS.

Fakt ze cena nigdy nie bedzie konkurowal z lidlowym

Ale nie zaluje zadnej zlotowki na niego wydanej.

 

 

Potwierdzam również używam tej ładowarki od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2018 o 10:52, _Michał_ napisał:

Na pewno fajną funkcją w CTEK'u jest RECOND, pytanie czy faktycznie to działa? 

Obejrzyj tego kolesia. Akurat o RECOND nie oglądałem, ale widziałem ze 4 jego testy i jako technik-elektronik powiem, że gość ma duża wiedzę , dobre urządzenia pomiarowe i bardzo rzetelnie prowadzi testy :)
 

 

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ładowania małych akumulatorów motocyklowych CTEK MXS5 będzie wg mnie idealny, tak jak widać do 56Ah. Ewidentnie nie radzi sobie z samochodowymi.

CO do samego ładowania, ładowarki maja tryb oznaczony płatkiem śniegu. Oznacza to nic innego jak podwyższony prąd ładowania. Używa się tego jeśli elektrolit jest zimny, wtedy wiadomo, że potrzeba większego prądu. Funkcji można używać zawsze jak chcemy mieć szybciej naładowany akumulator i w żaden sposób go nie uszkodzimy. A ten cały RECOND to wg mnie chwyt marketingowy.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej kupiłem sobie lidlowski sprzęt rok czasu wytrzymał bez żadnych szaleństw.

Kupiłem drugi znowu jakiś trefny egzemplarz więc wybór padł na cteka.

Fajna sprawa jest z złączkami, które można zostawić na stałe (z sygnalizacją naładowania)

Oczywiście na pewno pobierają trochę prądu diody ale nie muszę za każdym razem dostawać się pod bak.

Ostatnio postawił mi dwa rozładowane aku od samochodów więc ja jestem zadowolony z zakupu 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...