Skocz do zawartości

Ładowarka - Prostownik


Mariooo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, polecicie jakąś ładowarkę która sprawdzi się przy zimowaniu motocykla.

 

Na allegro spotkałem coś takiego

http://allegro.pl/oxford-oximiser-600-ladowarka-12v-motocyklowa-hit-i5218256626.html

 

Może macie jakieś swoje propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas w Lidlu sprzedają prostownik elektroniczny - w cenie 50-60zł. Ładuje 6 i 12V, ma zabezpieczenie przed błędnym podpięciem biegunów. Ma też tryb podtrzymania, gdy akumulator osiągnie wymagane napięcie. Ładuję takim akumulatory samochodowe.

GS500 icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zakupiłem taki:

http://allegro.pl/cyfrowy-prostownik-impulsowy-6v-12v-i5702147439.html

 

Sprawuje się bez zarzutów :smile:

Ładował już głęboko rozładowany aku motocyklowy, zwykły aku motocyklowy i dwa samochodowe. Jak na razie wszystkie chodzą :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takową http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-do-akumulatorow-ctek-1-2-32a-i5603429224.html, również mogę polecić chociaż jest to już droższy zakup niż powyższe propozycję. Ale prostownik ma już kilka lat i nie jedno auto naładował... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Tez mam z lidla, bez problemowo jak na razie. Ogólnie nie wiem jak bebechy ale z zewnątrz wyglada na solidnie wykonany. Po roku czasu wszystko gra.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 zima na lidlowej - bez zarzutu. Poprzedni właściciel moto używał Oxford Oximizer i też był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takową http://allegro.pl/prostownik-ladowarka-do-akumulatorow-ctek-1-2-32a-i5603429224.html, również mogę polecić chociaż jest to już droższy zakup niż powyższe propozycję. Ale prostownik ma już kilka lat i nie jedno auto naładował... :decayed:

 

Też miałem lidlowy i byłem mega zadowolony ale kupiłem tego C-teka co kolega .... c-tek uruchomił akumulatory które lidlowy nie był w stanie. Ogólnie lidlowy dla podstawowych zastosowań bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też miałem lidlowy i byłem mega zadowolony ale kupiłem tego C-teka co kolega .... c-tek uruchomił akumulatory które lidlowy nie był w stanie. Ogólnie lidlowy dla podstawowych zastosowań bardzo fajny.

 

Rolek a ten prostownik też ogarnia aku żelowe?  Też muszę coś kupić i właśnie szperam po necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas w Lidlu sprzedają prostownik elektroniczny - w cenie 50-60zł. Ładuje 6 i 12V, ma zabezpieczenie przed błędnym podpięciem biegunów. Ma też tryb podtrzymania, gdy akumulator osiągnie wymagane napięcie. Ładuję takim akumulatory samochodowe.

Mam dokładnie ten sam- polecam.

thumb_flm_1455103615__pobrany_plik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ubiegłym roku zakupiłem CETEK-A MXS 5.0

http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-ctek-mxs-5-0-gratis-i5263048112.html

Faktycznie dużo kosztuje ale ma za***isty prądy ładowania i funkcję odsiarczania. Kolega ma ładowarkę z Lidla i zrobiliśmy kilkanaście prób na całkowicie rozładowanych kumulatorach. Obydwie rozłączają się automatycznie po naładowaniu ale Cetek robi to dopiero po faktycznym odzyskaniu maksymalnych parametrów akumulatora. Mierzyłem parametry akumulatorów po ładowaniu i okazywało się źe ładowarka Lidlowa nie doładowuje do końca, rozłączają się za wcześnie.

Lidl ma dobrą elektronikę w sprzedaży ale ładowarka nie udała im się do końca.

Polecam Cetek -a.

A i jeszcze jedno, Cetek ma fajne końcówki do ładowania, ja mam jedną podłączoną bezpośrednio do akumulatora z końcówką schowaną pod owiewki i nie muszę demontować zbiornika paliwa do ładowania. Kolejną końcówkę mam z wtyczką do gniazda zapalniczki - mogę ładować motocykl znajomym przez gniazdo zapalniczki.

Warto dołożyć i kupić coś pożądanego, w końcu nie kupujemy ładowarki co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również polecam prostownik z Lidla, co jakiś czas mają w ofercie. Sprawuje się świetnie, do tego zajmuje bardzo mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostowniki z Lidla to niestety losówka. I nie chodzi o to, że one nie działają albo są jakoś wewnętrznie tragicznie wykonane, ale niektóre potrafią przerywać proces ładowania zbyt wcześnie, a bywały takie egzemplarze, które niezależnie od trybu ładowały prądem poniżej 1A. Co akurat jeśli chodzi o aku od moto to mu nie przeszkadza. Także warto po zakupie je poobserwować, czy wszystko jest OK. Co do Ceteka MXS 5.0 to mogę go polecić, bo jest to naprawdę przyzwoity sprzęcik jak na chińską produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - z takim Cetekiem nie miałem styczności, ale chodzą u mnie dwie inne ładowarki, które spokojnie polecam. Równolegle w garażu pracuje prostownik lidlowy oraz oxford http://allegro.pl/oxford-ladowarka-do-akumulatorow-12v-prostownik-i4994396400.htmlDobrze się spisują już dłuższy czas. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z co prawda nie dedykowanej do akumulatora chociaż obecnie przez zemnie posiadana i użytkowana ładowarka 

 

Ładowarka mikroprocesorowa MAJOR Power Bean jest jak to się mówi kombajnem. 

 

Ładuje akumulatory, baterie od : telefonów, laptopów, replik ASG czy też modeli zdalnie sterowanych oraz zwykłe "paluszki" typu akumulatorki też naładuje. I o tyle jest fajną zabawką ze ma w pełni regulowany system ładowania od natężenie prądu po pojemność jaką ma osiągnąć ładowanych "obiekt"

 

 

JA osobiście serdecznie polecam

 

 

ps: posiada też czujnik temperatury i zapobiega przegrzaniu ogniw w baterii

Masz jakąś sprawę to napisz. Chcesz hejtować? To się bujaj.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Volusia

Ja zakupiłem ładowarkę OXFORD oximizer 900. Po podłączeniu zestawu do akumulatora bardzo ładnie pracuje. Pokazuje aktualne napięcie akumulatora, jakim prądem ładuje oraz który z etapów ładowania aktualnie realizuje. W zestawie jest również przewód, który podłączamy na stałe do akumulatora i "gdzieś" ukrywamy końcówkę do podłączenia ładowarki. Nie trzeba demontować elementów motocykla jak owiewki, siedzenia itp... Na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wybrać się do Selgrossa. W najnowszej gazetce prostownik impulsowy 6/12V za jedyne 43zł! Oferta ważna do 14 marca.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wybrać się do Selgrossa. W najnowszej gazetce prostownik impulsowy 6/12V za jedyne 43zł! Oferta ważna do 14 marca.

Właśnie kupiłem ten prostownik i nie wiem czy nie będę go reklamował.Ładowałem aku od moto przez 24/h i się nie naładował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...