Skocz do zawartości

Bezprzewodowy Wskaźnik Ciśnienia W Oponach


Zet

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzenie można potraktować dwojako - jako zbędny bajer lub coś faktycznie mogącego przydać się w trasie. Na rynku jest całkiem sporo tego typu rozwiązań. Znadziecie być może tańsze ale nie wiem czy będą lepiej wykonane. Zarówno czujniki jak i jednostka centralna są porządnie spasowane, prawdopodobnie przetrwają każdą trasę i pogodę.

 

Producent zadbał o wyraźną prezentację pomiarów i ewentualnych ostrzeżeń na wyświetlaczu. Rzecz jasna sami konfigurujemy ciśnienia uznawane przez urządzenie za poprawne. Baterie mają podobno wystarczyć na wiele miesięcy ale o tym będzie można się dopiero przekonać. Co ważne - końcówki na wentylu nie rzucają się jakoś specjalnie w oczy. Nie sądzę aby znalazły "nowego właściciela" podczas postoju na parkingu.

 

Jedno jest pewne - wygląda fajnie, działa dobrze, a czy przydatne? To już pozostawiam ocenie każdego posiadacza dwóch kółek :smile:

 

Podaję link do przykładowego sprzedawcy (nie, nie jestem "na prowizji" u niego, po prostu ta oferta jest na dzisiaj optymalna). Znajdziecie je także wpisując w wyszukiwanie na aliexpress.com "tpms motorcycle". Widziałem to samo na rodzimym portalu aukcyjnym za "odrobinę" wyższą opłatą, być może uzasadnioną oferowaniem krajowej gwarancji. Każdy decyduje za siebie gdzie kupuje.

 

 

sensor1.jpg

 

 

sensor2.jpg

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są tanie rzeczy  :hihi: Aczkolwiek chętnie bym przetestował, w szczególności na torze, gdzie ciśnienie w błyskawicznym tempie wzrasta i opada.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z kolei są takie, iż cokolwiek z "bajerów" nakręcone na wentyl co nie jest fabryczne, prędzej czy później się samo odkręca ;)

 

Na szczęście w BMW mam fabryczne czujki ciśnienia w kółkach - nie ukrywam, przydatne, aczkolwiek kolejna rzecz którą się non stop kontroluje, zerka podczas jazdy etc. Kiedyś takich bajerów nie było i się jakoś żyło :smile:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek chętnie bym przetestował, w szczególności na torze

 

W takim razie nie jest to "zabawka" dla Ciebie. Powodem będzie częstotliwość aktualizacji danych - interesujące Cię parametry w warunkach torowych zmieniają się dosłownie z sekundy na sekundę, a te czujniki mają w tym względzie zauważalne opóźnienie które nie powinno być problemem w normalnej trasie ale już na tor nie sądzę aby dało radę.

 

Do sportowych zastosowań pozostaje jedynie inwestycja w komputery zbierające dane z motocykla na temat silnika, opon czy kąta pochylenia w czasie jazdy. Podobno analiza tych danych pozwala na poprawienie swoich osiągów na torze. Ceny niestety mało atrakcyjne, nie wiem czy w Polsce jest jakaś firma z taką ofertą. Może będzie realne wzięcie czegoś takiego przez was na testy na tor? Według mnie warto się porozglądać. Dane mogą być pouczające :smile:

 

Edycja: tutaj [PDF] przykładowe czujniki sportowe jako element większego systemu zbierania danych sportowych.

A tu tak na szybko znalazłem produkt krajowy, być może nada się do motocykli? :smile:

Edytowane przez Zet (wyświetl historię edycji)

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to również zainteresowało - w zasadzie przed każdym wyruszeniem w trasę powinno się skontrolować ciśnienie w oponach, a taki gadżet byłby w tym temacie sporym ułatwieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,  jest pytanie czy trudniej wyważyć koło? Ale każda nowinka na początku budzi pewien pesymizm, a później to się obejść nie można. Może i ta się przyjmie? Ułatwienie duże, to niewątpliwe.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...