Skocz do zawartości

Czy Warto Kupić Alarm Do Moto?


Spons78

Rekomendowane odpowiedzi

Proste i krótkie pytanie do praktyków - czy warto kupić alarm do moto? Inne zabezpieczenia znam. O kradzieżach do busa i przyczepę wiem. Warto waszym zdaniem?

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto, koszt jest niski, a zawsze daje to jakąś szansę że Ty usłyszysz, albo ktoś zwróci uwagę, albo ew złodziej się spłoszy (chociaż wiadomo że jak chcą ukraść to i tak ukradną... -_- )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie każde dodatkowe zabezpieczenie które zwróci uwagę osób postronnych, opóźni złodzieja lub go zniechęci, wystraszy gówniarza.... jest warte założenia, tym bardziej Tomku że planujesz kupić nowy i chodliwy sprzęt :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszyscy piszą każde zabezpieczenie warto mieć zwłaszcza w nowym salonowym motocyklu, natomiast moim zdaniem przy nówce prócz alarmów AC jest dość dobrym choć nie tanim zabezpieczeniem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zdecydowałem na alarm, kosztował tyle co pakiet AC i wybrałem tylko to drugie (chociaż w sumie mogłem oba przecież). Większość czasu trzymam w garażu a tam alarm na nic się nie zda, drugie miejsce - parking zamknięty pod pracą, też alarm niepotrzebny. Jedyne momenty to jak gdzieś na ulicy zostawiam, ale stwierdziłem, że jak mają kraść to i tak ukradną, ubezpieczone jest na pełną kwotę fakturową przez całe 12mcy razem z akcesoriami, więc jak chcą niech biorą ;)

IMO lepiej dołożyć do dobrego ubezpieczenia (bez udziału własnego, bez pomniejszania wartości o zużycie itd) niż do alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zastanawiam sie nad nowym sprzętem. Czy chodliwy - jak napisał Kosmaty- pewnie tak skoro Tomek tak napisał :smile: Jeśli bedzie ten (a to chyba jeszcze większe wariactwo niż zrobienie samego A :smile: )to bedzie z pewnością AC. Zabezpieczenia sie przydadzą. Myśle także nad używką. A decyzja wkrótce.

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjec jak zawyje to może odstraszyć potencjalnego 'amatora cudzych sprzętów', jak zadziała to zaraz po tym wsiądziesz na moto i pojedziesz, jak masz tylko AC, to możesz zostać w czarnej d.... 500 km od domu z perspektywą walki o kase z ubezpieczycielem. Moim zdaniem jak brać to oba. No i oczywiście jak bierzesz AC to dobrze poczytaj opinie klientów o tym jak wygląda wypłacanie odszkodowań - bo kase to wszyscy chętnie od Ciebie wezmą, z wypłatami już bywa gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście jak bierzesz AC to dobrze poczytaj opinie klientów o tym jak wygląda wypłacanie odszkodowań - bo kase to wszyscy chętnie od Ciebie wezmą, z wypłatami już bywa gorzej.

 

Zamiast czytać opinie klientów lepiej dokładnie przeczytać polisę i OWU, wtedy niespodzianek nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast czytać opinie klientów lepiej dokładnie przeczytać polisę i OWU, wtedy niespodzianek nie będzie.

 

Rozumiem, że kolega nie potrzebował nigdy egzekwować odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej?(życzę żeby tak zostało) Ja niestety miałem kilka razy tą wątpliwą przyjemność i wiem, że owu i nawet ogólne przepisy to jedno, a rzeczywistość to drugie. Czasami trzeba sporo nerwów i czasu stracić żeby odzyskać kasę która się prawnie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm jest stosunkowo tani, nie ma co się zastanawiać tylko montować. A co daje typowe zamknięcie przez stacyjkę, tj. blokada na kierownicy. Trudno ją pokonać?

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kolega nie potrzebował nigdy egzekwować odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej?(życzę żeby tak zostało) Ja niestety miałem kilka razy tą wątpliwą przyjemność i wiem, że owu i nawet ogólne przepisy to jedno, a rzeczywistość to drugie. Czasami trzeba sporo nerwów i czasu stracić żeby odzyskać kasę która się prawnie należy.

 

W ciągu ostatnich 4 lat 7 razy (komunikacyjne, oc, ac, na życie), tak lubię się ubezpieczać ;) Z żadnym nie miałem problemów bo wiedziałem co i ile mi się należy. Współczuję problemów. Nie offtopuję więcej, bo Administrator goni ;)

 

Alarm jest stosunkowo tani, nie ma co się zastanawiać tylko montować. A co daje typowe zamknięcie przez stacyjkę, tj. blokada na kierownicy. Trudno ją pokonać?

 

Alarm chroni przed dzieciakami które chcą "se usiąść" i to w zasadzie tyle. Poszukaj na YT filmu jak kolesie sprawdzali - ładowali dobre kilka minut wyjącego Harleya na przyczepę, ludzie ledwo wzrok odwracali, nikt nie zareagował. Podobnie blokada kierownicy - pijane małolaty nie przepchną ot tak dla zabawy bo będzie się kręcić w kółko. Ale oba zabezpieczenia są równie nieskuteczne przy próbie kradzieży, bo nie oszukujmy się - nikt nie kradnie moto na zasadzie że idzie po ulicy i "o fajny motór, wezmę se ukradnę", podjeżdżają kilkuosobową przygotowaną ekipą furgonetką i w mniej niż 20 sek motocykla nie ma (też do zobaczenia na YT).

 

Alarm jest natomiast doskonały dla "spokoju ducha" i dla tego celu warto się nad nim zastanowić ;)

Edytowane przez kabzior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm jest natomiast doskonały dla "spokoju ducha" i dla tego celu warto się nad nim zastanowić ;)

 

To prawda, zabezpieczenia o których złodziej wie słabo pracują. :wacko:

To może lepiej podłączyć komórkę z możliwością lokalizacji, bez wyjca.

Edytowane przez Krzysiek rst1000 (wyświetl historię edycji)

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może lepiej podłączyć komórkę z możliwością lokalizacji, bez wyjca.

 

Zagłuszacz GPS kosztuje grosze na allegro. Nie mówiąc o tym, że w furgonetce pewnie powstanie klatka Faradaya, bo okien się nie spodziewam. Alarm, blokada (koła, kierownicy, czegokolwiek), odcięcie zapłonu, lokalizacja... wszytko to zawodzi jeśli po prostu podjadą i zapakują w furgonetkę. IMO jedyną opcją realnie mogącą opóźnić albo nawet zniechęcić jest przytwierdzanie do stałych nieruchomych elementów (rury, kotwy itp) porządnymi ulockami / łańcuchami. Chociaż jak się uprą to pewnie zaryzykują rżnięcie tego szlifierką kilka minut, ale wtedy ryzyko wpadki znacząco wzrasta (a całą wymienioną przeze mnie wyżej resztę - alarm itd sobie rozbroją i rozpracują na spokojnie już w dziupli albo jeszcze w furgonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać "OCZYWIŚCIE że warto", ale przypomniało mi się że przecież jak mi zaje&ali moto to wrzucali je na busa z wyjącym alarmem... a sąsiedzi w oknie :angry:

Tyle z praktyki, więc nie wiem...

 

Na pewno warto zainwestować w dobrą "kotwicę" i w ostateczności jak musisz gdzieś moto zostawić to przypinać je za ramę do jakiegoś słupa/drzewa/ostatecznie do drugiego moto... itp

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten alarm mam go w drugim moto sam go zakładałem  i działa świetnie mieszkam na 1 piętrze i działa przez ściany  .http://allegro.pl/alarm-powiadomienie-plot-lcd-regulacja-czulosci-i5222005436.html

Edytowane przez Dyzio81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten alarm mam go w drugim moto sam go zakładałem  i działa świetnie mieszkam na 1 piętrze i działa przez ściany  .http://allegro.pl/alarm-powiadomienie-plot-lcd-regulacja-czulosci-i5222005436.html

Miałeś okazję go kiedyś przetestować? W sensie że ktoś się odbierał do moto? Jaki był efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś okazję go kiedyś przetestować? W sensie że ktoś się odbierał do moto? Jaki był efekt

Włamanie przez stacyjkę wyje i odcięcie zapłonu nie odpalisz jak nie rozbroisz alarmu druga opcja wstrząsowa regulacja jest dobra można tak ustawić że pukniesz lekko i wyje  wibracja w pilocie oraz rysunki graficzne, jaki jest atak na moto zasięg w terenie otwartym spokojnie 500 metrów dalej nie testowałem  w terenie zabudowanym niech ma połowę to i tak warto mieć coś takiego.Mam go przetestowanego pod blokiem ,a mieszkam na pierwszym,a moto stoi z drugiej strony bloku wali sygnał na pilota bez problemu przez ściany

Edytowane przez Dyzio81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...