Skocz do zawartości

Test Kamerki Motocyklowej


benusso

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za mały odkop ale przymierzam się do zakupu kamerki w niedługim czasie i oczywiście myślałem o Go Pro HD Hero 2 ale cena jest za duża jak na moją kieszeń. Dawniej wyczaiłem kamerkę Kodak ZI8 ale już jej chyba nie produkują za to jest coś na wzór tej, jej opowiednik, Kodak zx3 za 300 zł. Jakość jest świetna, kręci filmy z HD i z dużo szybkością a jak się dokupi do niej fisheye to kręci w 90 procentach jak GOPro HD :biggrin: Tutaj przykładowy filmik :

608_motocykle_pasja_ycie.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • siwutek

    11

  • Micek1968

    7

  • Bulba

    6

  • benusso

    5

Top użytkownicy w tym temacie

trochę trzęsie ale jak na tę cenę to żadna wada

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę trzęsie ale jak na tę cenę to żadna wada

Tylko to jest super tenere - miękki turystyk. Jestem ciekaw jak taka kamera sprawowałaby się na ZIPPie. Od dłuższego czasu szukam dobrej kamerki. Już praktycznie popadłem w rezygnację i zamierzałem wydać 1200 zł na GoPro Hero 2... Zadowalająca jest jeszcze kamerka Contour i contour +, obie bardzo dobra jakośc ale cena też ok 700 do 900 zł. Dodatkowo uważam, zę Contour+ lepszy niż Hero 2 bo ma bardziej opływowy kształt, przez co jest mniej podatna na wiatr i drgania. Sami zobaczcie:

 

Super Tenere XTZ 750 Bieszczady May 2012 Kodak ZX3 - YouTube

 

Na plus dla GoPRo idzie, że ma bardzo jasny obiektyw i nie przybliża w przeciwieństwie do Contour czy Drift HD. Za to moim zdaniem Contour dużo lepszy obraz (mimo, że ciemniejszy) i mniej trzęsie. Tak czy inaczej ceny tych kamer nie są niskie... SztandeR, jeśli zakupisz tego Kodaka to bardzo bym prosił o udostępnienie w celu testu na moim ZIPPku - oczywiście krótka jazda gdzieś na parkingu - chodzi mi jedynie o stestowanie ilości drgań na moim chińczyku :smile:

 

Może jednak nie będę musiał wydać 1000+ PLN.

 

 

Znalazłem jeszcze inny filmik, gdzie Contour GPS wcale nie jest tak ciemna jak na filmiku poprzednim i wypada mocno lepiej niż GoPro, sami zobaczcie:

 

I jeszcze w temacie Twojej propozycji kamerki SztandeR - myślę, że powinieneś zobaczyć różnice między zx3 a nowszą zx5 bo moim zdaniem warto (główne plusy: jaśniejsza, z 12-14 stopni szerszy kąt i mocno lepszy mikrofon):

 

Jeszcze jedno co udało mi się znaleźc i zauważyć na filmiku powyżej i tym:

 

to fakt, że zx3 nagrywa jakby bardziej w sephii. Kolory w obu przypadkach są jakby bardziej przesycone żółtym i brązem niż w przypadku nowszego zx5. Może to nie wada, ale jesli już masz kupić zx3 to może warto sprawdzić jak zx5 ma się do niego cenowo

 

A cenowo wypada to tak:

zx3 - 311 zł z wysyłką na alledrogo

zx5 - 405 zł z wysyłką na alledrogo

 

Dodam jeszcze jedno, co mnie osobiście bardzo przemawia na korzyść zx5 - jest pyłoszczelna, więc jesli zamierzasz jeździć z nią na moto czy ma być przyczepiona do kasku/maski auta i wszędzie gdzie będzie narażona bezpośrednio na warunki środowiskowe to pewnie zx3 w ten sposób z czasem zniszczysz a zx5 posłuży dłużej.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contoura można ustawić i będzie dawał jaśniejszy obraz.

Jak moj wróci do mnie to możemy ponagrywać jakieś próbki z tym że ja mam tego HD1080p.

 

A GoPro planuje powiesić na samej maszynie (contour jest na kasku) tylko jeszcze nie wiem czy z przodu pod czachą czy na zbiorniku.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest super tenere - miękki turystyk. Jestem ciekaw jak taka kamera sprawowałaby się na ZIPPie

Aidas muszę cię zmartwić - na Zippa nie wejdzie, podobno producenci zakazali sprzedawania wersji na to ... hmm - no ... ---> aaaa MOTO http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/angelnot.gif

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś planuje kupić telefon, to PLAY ma teraz ofertę RedBulla w której zamiast komórki jest właśnie GoPro Hero HD za symboliczne grosze.

motormanialogomalesh.png

www.motormania.com.pl

 

Mój zecioR... http://motocykle-lodz.pl/gallery/image/565-zecior-ready/

...tak brzmi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta oferta jest już od dawna, ja używam Go PRO HERO HD - ale gdybym teraz miał kupować poważnie bym się zastanowił nad wersją 2 tej kamery. Dużo lepsze parametry

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scOti bedziesz ja mial na slubie ?

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidekk, zx5 zdecydowanie lepsza jakościowo a cena nie jest dużo większa więc na pewno bym wziął zx 5 a co do GoPro HD 2 to warto pomyśleć nad tym, żeby jakiś znajomy, znajoma kupił taką kamerkę w USA (oczywiście jeśli się tam znajduje albo jest na jakiejś wycieczce). Cena na stronie producenta to 299 $ czyli ok. 1000 zł ;P
608_motocykle_pasja_ycie.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...