Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
matthewspl

Ducatisci

Polecane posty

matthewspl

Scramblera poczulem od razu.Prowadzi sie lekko i przyjemnie ale to motocykl na wiejskie gruntowe drogi na dojazdy do sklepu lub grzyby. Fajny do przyjemnego wolnego gumowania. Wstaje na opone z latwoscia i jest przyjemny. Motocykl sprawdzi sie jako zabawka na niedziele do polatania zupelnie na luzie poza miastem i leciutkim terenie.

A widzisz! Shimme nie występowało z powodu mojego błędu tylko on tak sobie robić lubi przy odwijaniu.

Zabawa przednia. Podoba mi się.

Chce

Edit. No i widzę, że scrambler też zrobił takie wrażenie na Tobie, że nie wiesz co napisać o nim. [emoji23]

Krotko mowiac Monster 1200R to perfekcja w kazdym calu jak dla mnie! Moc, wywazenie, zawieszenie,hamulce. Nie wspomnialem o skrzyni biegow. Wszystkie wchodza perfekcyjnie ze sprzeglem i bez. Redukcja bez sprzegla nie sprawia trudnosci. Wyjscia na 2 lub 3 biegu z mocnego zlozenia z podniesionym przednim kolem to czysta frajda! Silnik bardzo elastyczny, hamowanie silnikiem przyjemniejsze niz w 821 bo az tak nie szarpie. Przedni Ohlins stworzony do sportowej jazdy. Jednym slowem jestem caly czas w szoku:):smile::):smile:

Piuriel

Nie próbowałem wychodzenia na kole ze.założeń, bo nie jezdzilem na nakedach chyba, ze liczymy WSK.

Jednak fakt coraz.trudniej mi znaleźć minusy.

Jutro się wybieram z żoną do Liberty 😀

matthewspl

zreszta moja mina po przyjezdzie i zejsciu z 1200 R mowila sama za siebie. echhh spac nie bede mogl:):smile:

ro6ert

Dzisiaj również miałem okazję pojeździć Monsterem 1200R

Monster 1200R ma wszystko czego trzeba, poza ochroną przed wiatrem

Moim zdaniem ten naked ma rewelacyjną aerodynamikę i ta mała szybka spokojnie daje radę, nawet przy prędkości bliskiej pokazania się 2 z przodu na budziku.

Jeżdżę nakedem, ale u mnie powyżej 160 jest już walka z wiatrem, a tu cud, miód i orzeszki.

thumb_flm_1474654071__img_20160923_14210

Piuriel

zreszta moja mina po przyjezdzie i zejsciu z 1200 R mowila sama za siebie

Oj tak, miałeś banana jak małolat po pierwszym... no ten.tego.

Czarny z termignoni i karbonami widzę w garażu u siebie niebawem... Edytowano przez Piuriel (zobacz historię edycji)

matthewspl

Dzisiaj również miałem okazję pojeździć Monsterem 1200R

Zgadzam sie, wiatra zaczyna meczyc dopiero od 200 kmh w gore. Niech wszystkie sporty i ich kierowcy zaslonieci owiewkami maja sie na bacznosci jak stana na swiatlach z Monsterem 1200R :smile::):smile: Nadchodzi nowa era gdzie nakedy nie beda tak meczyc wiatrem, ten motocykl jest tego przykladem zreszta jego mlodszy brat 821 rowniez.

Moim zdaniem ten naked ma rewelacyjną aerodynamikę i ta mała szybka spokojnie daje radę, nawet przy prędkości bliskiej pokazania się 2 z przodu na budziku.

Jeżdżę nakedem, ale u mnie powyżej 160 jest już walka z wiatrem, a tu cud, miód i orzeszki.

thumb_flm_1474654071__img_20160923_14210

Piuriel

Ale u Ciebie praktycznie nie ma owiewki poza osłoną na zegary. W Monsterku jest fajna akcesoryjna, która by zrobiła robotę. Może nie w tym testowym, ale w katalogu dodatków.

Zgadzam sie, wiatra zaczyna meczyc dopiero od 200 kmh w gore. Niech wszystkie sporty i ich kierowcy zaslonieci owiewkami maja sie na bacznosci jak stana na swiatlach z Monsterem 1200R [ :smile:] :smile: [:smile:] Nadchodzi nowa era gdzie nakedy nie beda tak meczyc wiatrem, ten motocykl jest tego przykladem zreszta jego mlodszy brat 821 rowniez.

Oj powiem, że różnica jest jednak spora. Ja przy 2.8 na budziku nie mam wiatru za owiewką a tu przy tych nawet 2.0 czułem dyskomfort i silny napór powietrza.

Jednak jak mówię akcesoryjna szybka załatwi temat. :smile:

Edytowano przez Piuriel (zobacz historię edycji)

matthewspl

Ale u Ciebie praktycznie nie ma owiewki poza osłoną na zegary. W Monsterku jest fajna akcesoryjna, która by zrobiła robotę. Może nie w tym testowym, ale w katalogu dodatków.

Oj powiem, że różnica jest jednak spora. Ja przy 2.8 na budziku nie mam wiatru za owiewką a tu przy tych nawet 2.0 czułem dyskomfort i silny napór powietrza.

Jednak jak mówię akcesoryjna szybka załatwi temat. :smile:

No tak ale ponad 200 sie lata krotko jesli juz i od czasu do czasu no chyba ze ktos lubi autostrady. Ja szukam innych aspektow zreszta na torze jak mnie litrowy 200 konny sport wyprzedzi to powiem-ale ja mam tylko nakeda i jestem usprawiedliwiony:) hehe. Ale spokojnie w winklach nie dam sie tak latwo hihi nawet najmocniejszym sportom na tym Ducati:)

Piuriel

Dlatego nie biorę tego aspektu jako mającego wagę tym bardziej, że jest akcesoryjna szybka.

No nie ma co, mega sprzęt.

edit:

a szukam innych aspektow zreszta na torze jak mnie litrowy 200 konny sport wyprzedz

Wyprzedzi Cie 120Km sport :P
Daj mi jeszcze sezon :biggrin: Edytowano przez Piuriel (zobacz historię edycji)

matthewspl

Dlatego nie biorę tego aspektu jako mającego wagę tym bardziej, że jest akcesoryjna szybka.

No nie ma co, mega sprzęt.

dokladnie, ja tez zupelnie a przy tym siedzi sie wygodnie i pelna przyjemnosc i mozna jechac bez zmeczenia do ostatniej kropli benzyny w baku. Zreszta mojego zjezdzilem juz w kazdych warunkach i nadaje sie zarowno do miasta jak i na dluugie wypady.

Mialem tez przyjemnosc chwile przejechac sie mowym Diavelem (dluzej pewnie napisze Radek77). To nie moj styl, nogi wysuniete do przodu wywoluja we mnie niepewnosc prowadzenia i brak czucia motocykla. Silnik piekielnie mocny i szybki, hamulce ok ale nie zloze sie na nim tak jak na Monsterze. Dla mnie osobiscie jako 2 albo 3 motocykl w garazu.

Oj tak, miałeś banana jak małolat po pierwszym... no ten.tego.

Czarny z termignoni i karbonami widzę w garażu u siebie niebawem...[/quot

no to dwa czarne beda smigac po Lodzi;)

Edytowano przez matthewspl (zobacz historię edycji)

Krzysiek rst1000

Do tej pory mam usmiech na twarzy po zejsciu Monstera 1200R. :smile::) Nie moge dojsc do siebie. Po kolei: silnik mocny, ciagnie jak oszalaly od samego dolu i nie przestaje w gornych partiach obrotow. Piekielnie mocny Diavel zostaje w tyle. Amortyzator skretu robi robote bo przy tak ogromnym momencio obrotowym bez tego bylaby katorga. Czasami jednak wpadnie w shimme ale to przyjemne i amor to wszystko lagodzi. Dla nie wprawnej reki moze wyrywac sie na opone i poprostu stawac deba przy ostrym ruszaniu spod swiatel. Reakcja na gaz na plus bardzo wygladzona w porownaniu z moim. Hamulce po prostu wywalaja oczy na wierzch a galki oczne dostaja takich przeciazen przy ostrym heblowaniu ze myslalem ze mi pekna. Jutro bede mial zakwasy na nogach od sciskania baku przy bardzo ostrym dohamowywwaniu:). Zawieszenie Ohlinsa jest perfekcyjne. Czulem wszystko asfalcie ale jednoczesnie jazda jest komfortowa. W zakretach jest pewnie i stabilnie, opony swietne.To maszyna do szybkich winkli ale dla wprawnego ridera. Mniej doswiadczeni w jezdzie moga sie na nim meczyc i szkoda jego ogromnego potencjalu. Motocykl kladzie sie w zakretach swietnie a wyzej ulozone podnozki niz w 821 pozwalaja na glebsze zlozenie. Ducati znowu zrobilo swietna robote. Motocykl wart swoich pieniedzy pod kazdym wzgledem.

Dzisiaj jeździłem Monsterem 1200 r, tam jest 160 koni. Super pozycja, rewelacyjny silnik, łatwo się prowadzi, to sprzęt dla każdego. Przednie zawieszenie trochę za miękkie na dohamowaniach ale może to moja nieznajomość sprzętu bo chyba można ustawiać twardość. Silnik fantastyczny, dobrze pracuje, czysty dźwięk. Zwrotny, lekki,  piękny dźwięk same ach i ech , .... ale brak owiewki powoduje , że przy stosunkowo małych prędkościach miałem uczucie jakby wiatr wypychał mnie z siedziska a kask jak żagiel uciekał do góry. Owiewka poprawiłaby tą niedogodność. Generalnie bardzo dobry materiał na obudowanego turystyka lub sporta.

Piuriel

Owiewka poprawiłaby tą niedogodność. Generalnie bardzo dobry materiał na obudowanego turystyka lub sporta.

Temat szybki akcesoryjnej rozwiązuje PUIG chociażby a i Ducati ma swoje akcesoria. Fakt, że to co tam było nic nie dawało.

matthewspl

To nie jest sprzet do nudnego latania po autostradach przez cala Europe. To motocykl w polowie na tor w polowie do ucierania nosa kazdemu sportowi w miescie. Nie nadaje sie dla kazdego i kupuja go tylko Ci ktorzy doskonale wiedza czego chca! A ta mikra owiewka sporo pomaga bo pamietam moj przed i po zalozeniu malej szybki. To taki motocykl- ma lekko wiac a kto tego nie lubi to musi szukac w innych modelach. Dobry kask pomaga tez bardzo.

Krzysiek rst1000

Temat szybki akcesoryjnej rozwiązuje PUIG chociażby a i Ducati ma swoje akcesoria. Fakt, że to co tam było nic nie dawało.

Silnik w Ducati pracuje miękko i ma piękną moc. To przekonało mnie do grzebania w sofcie mojego motocykla, gdyż u mnie jest to brutalne. Tak się zastanawiam, czy za pomocą TuneECU nie można budować własnych map zapłonu.

To nie jest sprzet do nudnego latania po autostradach przez cala Europe. To motocykl w polowie na tor w polowie do ucierania nosa kazdemu sportowi w miescie. Nie nadaje sie dla kazdego i kupuja go tylko Ci ktorzy doskonale wiedza czego chca! A ta mikra owiewka sporo pomaga bo pamietam moj przed i po zalozeniu malej szybki. To taki motocykl- ma lekko wiac a kto tego nie lubi to musi szukac w innych modelach. Dobry kask pomaga tez bardzo.

No tu bym dyskutował. Co prawda ja na naked'dzie jeździłem całe wieki temu i nie wiem czy ETZ'kę można wogóle porównywać do dzisiejszego sprzętu ale takiego podwiewania nie było. Mnie osobiście to męczy. Tam gdzie chcę dodać mocy wszystko się kończy bo moje ciało pracuje jak żagiel. No nie wiem, może nie mam wprawy w przyjęciu pozycji. Pochylenie się daję poprawę ale ten fakt zawęża możliwości wykorzystania sprzętu. Zdecydowanie szukałbym owiewek z prawdziwego zdarzenia.

matthewspl

Winkle blisko 200 kmh nie stanowia na tym zadnego problemu. Wczoraj przetestowane.Przedni zawias jest tak fenomenalny ze czulem na kierownicy kazde zgrubienie asfaltu, wezykowanie i szukanie przyczepnisci przedniej opony. A to powodowalo doskonale czucie motocykla w zakretach przy jednoczesnej komfortowej od strony Ohlinsa jezdzie. Mistrzostwo Swiata a wieje troche grubo pow 200kmh ale tez da sie przezyc. :smile: Multistrada pasowalaby Ci moze?

Krzysiek rst1000
Multistrada pasowalaby Ci moze?

Nie wiem bo nie można było testować. Moim zdaniem to zbyt duży silnik do jazdy w terenie ale na szosę to OK. Taki sprzęt nie ma odpowiedniego przyśpieszenia ale reszta mi się podoba. Kształt, pozycja za kierownicą, widoczność to jest na pewno dobrze dobrane, teoretycznie sama przyjemność :moto: . No szkoda, że multistrada nie dojechała bo miałem chrapkę na testy. 

Ach ten Monster, ... spać nie daje. B)

Edytowano przez Krzysiek rst1000 (zobacz historię edycji)

Piuriel

Mulistrada robi 200km/h w okolicy 10s.

Jak uważasz, że to nie ma przyśpieszenia to chyba tylko uturbiony duzy GS będzie odpowiedni dla Ciebie 😀

Emocje opadły i na zimno myślę o tym Monsterze juz teraz. Nie o jego zaletach czy wadach a o tym czy to jest to czego potrzebuje. Nie mogłem się przecisnąć między samochodami tak jak swoim co mi bardzo ułatwia życie.

W przyszłym roku ma się pojawić Ducati Supersport.

Poczekam, żeby się przesiąść i może przejechać. Wtedy będę wiedział.

Krzysiek rst1000

Mulistrada robi 200km/h w okolicy 10s.

W myślach porównywałem do BMW R1200 bo są dość podobne ale to chyba błąd, bo w Ducati jest mocniejszy silnik. BMW  zostaje na każdym biegu.  Jeżeli ma taki silnik jak Monster to to jest to. Są dni otwarte w Warszawie, żeby pojeździć Multistradą?

matthewspl

Multistrada ma rownie mocny silnik 160 km ze zmiennymi fazami rozrzadu. Rownie mocny ale bardziej gladka linia momentu, osiagi troszke slabsze ale wystarczjace.

Piuriel

Pojawił się w końcu Ducati Supersport:
http://supersport.ducati.com/en/

Ma jednak tylko 113Km :wacko:

937 cc Testastretta 11°

The SuperSport is driven by the 937 cm³ twin Ducati Testastretta 11° that supplies a maximum power of 113 HP at 9250 rpm. For this application, the engine has been especially redesigned with a new crankcase, new heads with different water passages and an alternator cover with a specific design for the mounting of the new gear sensor. The engine and injection control systems are also brand new for this engine type. Euro 4 homologated, it boasts four valves per cylinder, a secondary air system, liquid cooling, a 12.6:1 compression ratio and bore and stroke values of 94 e 67.5 mm respectively. One of the most appreciated features of the Ducati twin are its long maintenance intervals: every 15,000 km or 12 months with a valve clearance check every 30,000 km, values of absolute reference for its sector.

A byłoby to idealne dla mnie moto gdyby ze 150Km było a tak...

14210642849102-01.jpg

Edytowano przez Piuriel (zobacz historię edycji)

matthewspl

wiem juz go widzialem dawno:) tez nad tym ubolewam:(

Piuriel

wiem juz go widzialem dawno:) tez nad tym ubolewam:(

No ja dziś postanowiłem zobaczyć co tam słychać w Ducati i na początku uśmiech i potem żal.

Może puszczą pod koniec produkcji wersję R jak to robią producenci przed zmianą modelu aby podbić sprzedaż.

Co za tym idzie spodziewałbym się w ciągu roku max dwóch nowego Monstera :biggrin:

Krzysiek rst1000

Pojawił się w końcu Ducati Supersport:

Nowy sport wygląda jak Panigale z tym, że ma nieco mniej ekstremalną pozycję na kierownicą. Jest to jakby projekt równoległy tylko ze słabszym silnikiem. Ja bym oczekiwał sprzętu bardziej cywilnego a nie wypuszczenia kolejnego sprzętu torowego. Super jako moto art ale czy do użytku codziennego ? wątpię.

Lipson

Bardzo ładny ten s sport, naprawdę potrafią projektować i samochody i motonogi. Placki tez maja dobre [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

matthewspl

Nowy sport wygląda jak Panigale z tym, że ma nieco mniej ekstremalną pozycję na kierownicą. Jest to jakby projekt równoległy tylko ze słabszym silnikiem. Ja bym oczekiwał sprzętu bardziej cywilnego a nie wypuszczenia kolejnego sprzętu torowego. Super jako moto art ale czy do użytku codziennego ? wątpię.

co znaczy bardziej cywilnego? Wszystko od Ducati juz jest przeciez do wyboru do koloru.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się