Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zdjęcie
- - - - -

Ducatisci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#1 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 1253 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:Ducati Monster 1200 R

Napisano 24 marzec 2015 - 21:03

Czesc, szukam wlascicieli i fanow marki Ducati z Lodzi i okolic. Chetnych do wymiany doswiadczen zapraszam do pogawedek.

#2 majik

majik
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Imię:maciek
  • Motocykl:ducati

Napisano 05 kwiecień 2015 - 19:47

Hej, witaj:)

#3 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3692 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 05 kwiecień 2015 - 22:37

Podrzucam Ci jednego, którego znam (Bambrys) :)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#4 matthewspl

matthewspl
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1253 postów

Napisano 06 kwiecień 2015 - 08:30

Czesc dzieki odezwe sie do niego

#5 Anita

Anita
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • Imię:Anita
  • Motocykl:Suzuki SV 650S K3

Napisano 06 kwiecień 2015 - 09:49

Czesc dzieki odezwe sie do niego

Bambrys monstera nie ma już od dwóch lat .

#6 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1727 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • Karta FŁM:0172

Napisano 02 luty 2016 - 10:40

Sorry za odkop. Powiedzcie mi proszę na ile ciężkim w serwisie są ducaty? Mam na myśli Ducati 999 z okolic 2005. Cholernie mi się podobały zawsze jednak znajomi mi odradzają ze względu na koszty serwisu i "nie wiadomo kiedy się zepsuje"... 
Czy to faktycznie prawda? 

Przykładowy model: http://olx.pl/oferta...html#a92e879438

...You can be better than that..

#7 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4149 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GSX-R 600 L2
  • Karta FŁM:0169

Napisano 02 luty 2016 - 21:09

Nie miałem nigdy Ducati, więc powiem Ci tylko, jak to wygląda w teorii z mojej perspektywy. Otóż najwięcej mają do powiedzenia o innej marce tacy, którzy w życiu na niej nie jeździli, nie odkręcali żadnej śrubki w owiewce, a tym bardziej nie widzieli w życiu rozłożonego silnika włoskiej maszyny czy innej "egzotycznej".

Na wszelkich forach można wyczytać opinie, że motocykle takie jak Ducati czy Aprilia to na stos powinni dawać, bo tego w ogóle nie można naprawić, nie ma części itd. Słyszałem od niejednego mechanika, gdy szukałem Triumpha "Oj niee kupuj tego, części nie dostaniesz, drogi serwis, kluczy nie ma i trzeba specjalne kupować, po 20 tysiącach będziesz szukał nowego silnika" i inne bajki. Jak kupiłem, okazało się, że jednostka właściwie niczym nie różni się od japońskich produkcji - klucze rozmiarowo, wielkościowo wszystko według znanych wszystkim standardom, nie trzeba pożyczać torxów czy specjalnych kluczy, aby wymienić filtry. Części zamiennych od ch*ja w Internecie - na allegro są owszem drogie, bo w Polsce nie jest to popularna marka, ale na Ebay tyle gratów, że nie wiadomo co kupić. Każda śrubka, każdy filterek czy crash-pady - powszechnie są dostępne. 

Wychodzę z założenia, że jak dbasz tak masz. Jeśli kupisz paździocha to i nowy silnik nie pomoże, ale to nie ma znaczenia czy kupisz Yamahe, Honde czy Ducati. Większość napraw i eksploatacyjnych serwisów dokonasz w każdym serwisie. Jak coś ma się spierdzielić na grubo, to bez względu na markę musisz zainwestować gruby pieniądz. 

Może tu bardziej się rozchodzi o to, że jest mało mechaników, którzy potrafią sobie poradzić z "włoskimi" rozwiązaniami technicznymi i nie posiadają zaplecza narzędzi? Każdy najlepiej by tylko wymieniał napęd, filtr i olej, korzystając z imbusów i kluczy typu 10'tką, 13'tka czy 17'tka, ale jak trzeba trochę pogłówkować to łatwiej powiedzieć klientowi, że kupił włoski motocykl i tego się nie da naprawić  B)

W Polsce nawet autoryzowany serwis nie potrafi czasem rozwiązać najprostszych czynności. W ubiegłym roku kolega z tego forum (bez nazwisk i ksywek hehe) mi uświadomił, że wgranie nowej mapy do komputera w jego Ducati przerosło mechanika ASO. Musiał oddać maszynę do innego miasta, a tam nikt problemu nie widział. Brak kompetencji to główny powód marudzenia w moim odczuciu, ale mogę pieprzyć głupoty bo jestem laikiem mechanicznym  :riding:

Edit: Jak słyszę, gdy mechanik mówi, że w Ducati czy BMW elektryka jest tak pochrzaniona i nie da się jej naprawić bez pomocy ASO to mnie skręca... Zamiast rozgryźć tą elektrykę, dojść do epicentrum usterki, to rozkładać ręce najłatwiej :) Ale to temat rzeka, bo w wielu przypadkach dobry mechanik uczył się od lat na japońcach, które zalewały Europę z każdym rokiem. KTM, Aprilia, Ducati, MV Augsta i pochodne są mniej popularne na naszych ulicach więc i nie ma, gdzie się uczyć. Chyba, że ktoś jest zawzięty i po godzinach się "szkoli", ale nie za to mu płacą :biggrin:

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#8 matthewspl

matthewspl
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1253 postów

Napisano 02 luty 2016 - 21:33

Sorry dopiero zobaczylem ze ten watek odżył. Znam kilku wlascicieli Ducati i nikt nie narzeka. Po pierwsze te motocykle nie psuja sie pod warunkiem ze wszystko wymieniasz/serwisujesz na czas. W Polsce krazy opinia ze Ducaty psuja sie, to jest mit rozsiany przez tych, ktorzy w zyciu nie siedzieli na takim motocyklu. Silniki sa faktycznie bardzo zaawansowane technologicznie i trzeba sie na nich znac. Czesto trzeba (u mnie co 30 tys km) wymieniac desmodroniczny rozrzad i to jest spory nie ukrywam koszt ale ta marka nie jest tania i trzeba to zaakceptowac. W tym motocyklu nie mozna grzebac samemu bez wiedzy sprzetu i umiejetnosci. Niestety Polak potrafi wszystko i nie jeden juz poległ niszczac podzespoly. Z dostepem do czesci nie ma problemow, wszystko mozna sprowadzic z Wloch w kilka dni jesli lokalny serwis tego nie ma. Paradoksalnie czesci jeszcze gwarancyjne trudniej dostac bo Ducati ma skomplikowana procedure reklamacyjna i na bzdurne gumowe tulejki od ogona rejestracji czekalem chyba 2 miesiace tylko przez długie procedury. Samo zamowienie i tranport poszly w kilka dni. Swoim przejechalem 14 tys km (kupilem nowy w pazdzierniku 2014) i jak dotad wszystko gra, tylko jakies drobne rzeczy z naturalnego zuzycia po naszych drogach poszly do wymiany jak np te gumowe tulejki. Ducati robi swietne, bezawaryjne motocykle, ktore potrafia zawstydzic inne topowe w Polsce marki. Swietne osiagi, rewelacyjne hamulce, szybki czerwony kolor i spojrzenia przechodniow, kierowcow puszek bezcenne. Jesli chcesz wiedziec wiecej albo przysiasc sie do mojego to pisz. Pzdr
  • Jorima i Piuriel lubią to

#9 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1727 postów

Napisano 02 luty 2016 - 21:49

Z natury jestem pedantem w kwestii motoryzacji i jak to mój tata powtarza nawet jak kupię nowe z salonu to będę szukał powodu by wymienić jakieś części na lepsze.
Wiem, że z pod mojej ręki wszytko co ma silnik zawsze było sprawne i zawsze działało a kolejni właściciele z wdzięczności za zięcia chcieli ;)

Wiem, że dbać potrafię i nie żałuję na to. Czy zatem jest ktoś kto jest w sytuacji ewentualnej awarii pomóc? W łodzi z modelem, który podałem w linku? Nie mam zdolności mechanicznych, ale jazda na serwis do "stolycy" byłaby upierdliwa. To samo tyczy się ewentualnych części...
Czy mamy w łodzi znawce Ducati?

#10 matthewspl

matthewspl
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1253 postów

Napisano 02 luty 2016 - 22:12

W Lodzi tylko w Liberty serwisuja Ducati. Kraza o nich rozne opinie ale od niedawna maja nowych dedykowanych mechanikow i obiegowa opinia pewnie niedlugo sie zmieni.
Wydaje mi sie ze ten egzemplarz z ogłoszenia (jesli tylko ma taki przebieg) mial dwa przeglady. Sprawdzisz wszystko w ksiazce albo w salonie Ducati. Ktos bardzo malo tym jezdzil i to moze byc okazja. Proponuje najpierw potwierdzic daty przegladow (pierwszy po ok 1 tys km a drugi pewnie w tych starszych modelach byl po 12 tys przebiegu). Tylko ze przy takich malych rocznych przebiegach drugi byl zrobiony juz po gwarancji i ciekawe czy w Ducati czy u jakiegos pseudo specjalisty.
Bedziesz mógl latwo potwierdzic przebieg jesli wszystko bylo odnotowywane w Ducati.
  • Piuriel lubi to

#11 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1727 postów

Napisano 03 luty 2016 - 09:34

Podziękował :)

edit.
Ps. Nie znalazłem kosztu wymiany takowego desmo.. 
Możesz podać górną kwotę matthewspl

Użytkownik Piuriel edytował ten post 03 luty 2016 - 09:41

#12 matthewspl

matthewspl
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1253 postów

Napisano 03 luty 2016 - 11:49

Do mojego np to koszt ok 2500-3000 pln, w starszych modelach pewnie troszke taniej.
  • Piuriel lubi to

#13 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1727 postów

Napisano 03 luty 2016 - 11:59

Tak obstawiałem. 
Będę polował zatem na 999 i mam nadzieję, że trafię dobrze :)

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. 

• matthewspl lubi to

#14 streetfighter

streetfighter
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:krzysiek
  • Motocykl:z1000

Napisano 31 sierpień 2016 - 16:43

w dziewiątkach i 749 pasek robi sie co 20 000, moto jest świetne... no i nie lubi na gumie, bo przelewa się olej z odpowietrzenia silnika i wylewa dość niebezpiecznie na tylną oponę;) ale jak by co, da się to obejść;) ogólnie, ma super styl, fantastycznie jeździ, i absolutnie wyjątkowo brzmi..co chcieć więcej?

#15 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1727 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 18:33

Temat już sobie obadałem. Póki co latam na RR, ale jakieś Ducati na pewno trafi do garażu z czasem :)

• KACZY lubi to

#16 SamotnyJeździec

SamotnyJeździec
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:Yamacha XJ600S ==> VFR 800Fi

Napisano 01 wrzesień 2016 - 06:08

Temat już sobie obadałem. Póki co latam na RR, ale jakieś Ducati na pewno trafi do garażu z czasem :)

W nowym Motocyklu w dziale motocykl używany jest o 999. Rozebrany na części po 50 000 km. Polecam przeczytać przed zakupem.

#17 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1727 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 07:06

W nowym Motocyklu w dziale motocykl używany jest o 999. Rozebrany na części po 50 000 km. Polecam przeczytać przed zakupem.

Ale 999 nie jest już produkowany więc go nie kupię :) 
  • SamotnyJeździec lubi to

#18 SamotnyJeździec

SamotnyJeździec
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 10:47

Tak obstawiałem. 
Będę polował zatem na 999 i mam nadzieję, że trafię dobrze :)

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. 

Pisałeś, że będziesz polował na 999, dlatego napisałem, że jest jego test. Chyba czegoś nie zrozumiałem, albo wcześniej ominąłem. Chciałem dobrze ;)
LWG

#19 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1727 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 10:50

Fakt. Taki był początkowy plan. Stary temat. 

Ducati jak będę kupował to raczej jako nowe :) 

#20 SamotnyJeździec

SamotnyJeździec
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 11:39

A no chyba, że tak :)! W takim razie udanego zakupu!!

• Piuriel lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem?
Zarejestruj się już dziś i skorzystaj z wielu przywilejów jakie na Ciebie czekają!