Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Zaloguj się, aby obserwować  
Vercyn

Grecja. 14-26 Sierpień 2015

Polecane posty

Vercyn

Czołem!

Wstępnie zaplanowałem wakacyjny wypad w tym sezonie. Kierunek Grecja - objazdówka po najciekawszych miejscach i w miarę dookoła :smile: Planuję wyrobić się w niecałe dwa tygodnie, tak żebym po powrocie z urlopu mógł jeszcze 2-3 dni odpocząć.
Jadę z dziewczyną, jak ktoś ma ochotę dołączyć do wycieczki to dajcie znać. Nie spodziewam się tłumów ale fajnie by było jakby jeden moto dołączył :smile:

Zamieszczam mapkę z rozbiciem na poszczególne dni, atrakcje turystyczne noclegi i takie tam. Może komuś się przyda a może Ci co już byli mogą coś dorzucić.

Capture.JPG?_subject_uid=239566772&w=AAB

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=ztSg6_HkG89Y.k59Q7SFV-nIw
6500 km

Pozdro
V

Edytowano przez Vercyn (zobacz historię edycji)

Kovalchuck

Powiem tak, plan genialny :biggrin: Trasa wymarzona tylko szkoda że nie na moje moto i portfel  :decayed:

PS Bardzo ładnie przygotowany plan podróży :smile:

Mur67

Mege tylko polecić jeszcze dwa miejsca - w dniu 7 podjedźcie do miasteczka Gefira - jest tam dojazd groblę do miasteczka Monemvasia - jedno z fajniejszych miejsc ma ogromny urok a wspinaczka do położonych na szycie skały ruin miasta - da dużo wrażeń.

Kolejny dzień pomyśl nad powrotem zachodnią stoną Peloponezu - runy pałacu Nestora w okolicach Pylos

kilkanaście kilometrów na północ od Pylos jes jedna z najładniejszych plaź na jakich byłem w Grecji - Voidokiliá z ruinami dwóch twierdz na górach zamykających zatokę. Kiedyś można tam się było rozbić na dzkio. W jednej z gór jest jaskinia w której wg mitów Hermes schował skradzione stada. - tego nie polecam - śmierdzi jak toi toi na dworcu w Koluszkach i potem już zachodnim wybrzeżem łądna droga na samym morzem do Patry - pomyśl nad taką modyfikacją

Edytowano przez Mur67 (zobacz historię edycji)

Vercyn

Dzięki za info! Zachodnia część Peloponezu była w pierwotnych planach ale jak później rzuciłem ludka z google to ta droga wcale nie przypadła mi do gustu, miałem wrażenie że tereny rolnicze nie związane z turystyką. Jeżeli jest tam coś ciekawego na pewno odwiedzę. Ładnie wygląda na mapce Peloponez objechany dookoła!

Unikam tylko wątpliwej jakości asfaltów na dłuższe odcinki bo mam sztywno zestrojoną fujarkę ;)

Mur67

Do map zwłaszcza "ichnich" to się raczej nie przyzwyczajaj - ja pamniętam z Peloponezu drogę do Sparty. Na mapie wyglądała jak jedna z głównych no i początkowa zapraszałą do dociśnięcia - do czasu za kolejnym wzniesieniem miałeś widok jak z Mrożka - 50 metrów szerokiego i równego jak stół asfaltu, kilka maszyn stojących po bokach... 15 cm uskok i szutrową po horyzont.

To że zawieszenia tam nie zostawiłęm to cud. Oczywiście żadnych znaków, nic.

Dwa to deszcz - ale pewnie już o tym wiesz - zaczyna padać - masz postój, najlepiej aż asfalt nie będzie całkowicie suchy. Nie wiem co tam leją ale ich asfalt na mniejszych drogach jak dostanie wody jest jak warstwa lodu

Suchy-wolk

Piękny wyjazd, piękne zdjęcia, pozazdrościć podróży  :riding:

jaquzie

Znakomite! :smile:

Suchy, a Ty kiedy do Grecji na moto? ;)

Lancet

Świetna trasa, bardzo fajna relacja ze zdjęciami, może następnym razem powinieneś pisać bloga na gorąco?

Zazdroszczę widoków i przeżyć - a dokąd w tym roku?

Vercyn

Czołem. Z bloga na gorąco wyszedł tylko jeden post z Serbii, widoczny jeszcze gdzieś powyżej :smile: Niestety z pisaniem na gorąco jest kilka problemów..internet, bateria, czas i najzwyczajniejsze zmęczenie. Jest jeszcze jedna sprawa- czasem chęć utrwalenia chwili, poprzez zdjęcie, film czy choćby opis, nie pozwala w pełni przeżyć tej chwili dla samego siebie. Zdjęcie z takiego ujęcia, a tutaj jeszcze z takiego, zmiana ustawień kamery, może inny kąt a może powtórzymy ujęcie.. szybko szybko, dobra spadamy bo gorąco ;)

Mam jeszcze ok. 60gb filmów, z których będę coś montował. Niestety przedobrzyłem i wybrałem w kamerce za dużą rozdzielczość. Teraz mój PC nie radzi sobie z tak gęstymi i dużymi plikami...

W tym roku.. hm jeszcze nie wiem. Myślę, że do wakacji pojawi się na tym forum wątek zatytułowany "Nordkapp" lub "Alpy".. a może dookoła Polski".

Gdyby ktoś planował Grecję służę swoimi doświadczeniami i poradami.

Pozdro

V

Lancet

Znam ten ból, choć nie z motocykla (mam nadzieję, że "jeszcze nie z motocykla"), ale staram się wszystkie swoje wyjazdy dokumentować kamerą - problem mam tylko taki, że poza mną nikt tych filmów nie chce oglądać...  ;) . Może na emeryturze... Ale pamiątka jest i nastrój takich chwil przy oglądaniu wraca (przynajmniej dla mnie).

Ale skoro inni nie chcą oglądać, to widać kiepski ze mnie "utrwalacz" :biggrin:

Czekam na filmik - relacja zdjęciowa fajna i z przyjemnością przeczytana, ale to nie to samo co ruchome obrazki!

Seweryn

Bardzo fajny wypad i jesteś twardziel że w sierpniu na kontynentalną Grecję i to FJR która gotuje jajka na twardo. Na Krecie jest przyjemniej, tam cały czas wieje wiatr. Muszę się zebrac i opisać moje wakacje w Czarnogórze. W Alpy wybieramy się na majówkę, okolice jeziora Como. Na Nordapp moja połówka ma długie zęby.

Vercyn

Nie zauważyłem żeby fjra jakoś mocno smażyła... nie więcej niż moje poprzednie moto. Za po przejażdżce HD  Street Glide, FJRa wydawała się jak klimatyzowana ;)

Co do wypadu w sezonie.. pojechałem, zobaczyłem i już więcej w tych miesiącach nie pojadę ;) Miejscami zaczynało się już cierpieć od upałów...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować