Jump to content

Nordkapp 2015

Michallica
 Share

Recommended Posts

Zakładam temat Nordkapp 2015

Ja wraz z moja towarzyszką życia (Mery) postanowiliśmy zabrać się za zrealizowanie naszego moto-planu i wybrać się, prawdopodobnie w lipcu 2015 na Nordkapp.

Jedziemy naszą Honaratą VFR 800

Z racji tego iż nienawidzimy wody i promów , pojedziemy mostem z Dani do Szwecji, bo przy okazji chcemy go zobaczyć i przejechać się po nim.  

Potem po ustalonych punktach do zwiedzenia lecimy na Nordkapp i wracamy przez Szwecję, możliwie blisko wybrzeża Bałtyku, potem znów most.

Jeśli ktoś myśli lub planuje podobny wyjazd to proszę o kontakt, szukamy jeszcze jednego moto na wyjazd, razem zawsze raźniej, jest jeszcze trochę czasu by dopracować szczegóły i jesli ktoś będzie chętny, mozemy lekko zmodyfikować roadtrip.

Jesli ktoś był,lub jeździł po Norwegi czy Szwecji, prosimy o porady i wskazówki.  :cheers:

Edited by Michallica (see edit history)

To ja powiem tak:

sprawdzić moto - ma być tip-top, zamontować DB killer jeśli wyjęty, wstawić "prawilne" żarówki, patrzeć ślepo na znaki - zwłaszcza ograniczenia - z tamtymi miśkami nie pogadasz

zalecane nowe opony i trzymać kciuki żeby wytrzymały, mają dobre drogi ale drą gumy niemiłosiernie,

Pobiwakować można też czasem na dziko. Jeśli kempingi - jak pojedziecie w 4 osoby warto popatrzeć na ichniejsze domki - bardziej się kalkulują cenowo a i ciuchy można spokojnie wysuszyć

Mimo że planujecie lipiec ciepłe ciuchy - można nawet rozważyć podpinki do kurtki - bo czasem nawet w tzw lato pizdzi jak w kieleckiem - 5-10 na plusie nie jest dziwne w dzień...

komary - dramat są chyba wszędzie... o i grubsza zwierzyna na pólnocy lubi znienacka wyskoczyć na drogę

a i może odrobine padać....

u nas tak z 80% czasu...

płyny rozgrzewające drogie i nie zawsze dostępne...

za to:

za***iste drogi...

widoki....

A przybliżone koszta? Ja wiem że to przyziemna sprawa ale tak mam :-)

pare lat temu ok 3,5 na moto.

Teraz pewnie wyjdzie Ci z 4-4,5 minimum na moto jak płyny rozgrzewające i papu w dużej mierze wezmiecie ze sobą

droga - jak tam wzdłuz norweskich firodów to wyjdzie Ci 7,5-8 tys km, z 40 EUR na most, jedzenie noclegi

Tak to wszystko prawda, myśle i przygotowuje się do tego od dłuzszego czasu, czytam własnie różne relacje i wskazówki

Koszta no cóż tak na minimum da się to za 5000 oblecieć ale tak na spokojnie bez spinki trzeba z 7000zł mieć do tego po powrocie trzeba sie liczyc z kosztem serwisu motocykla po wyjeździe czyli nowe opony, napęd olej itd

Fajnie byłoby gdyby jakaś para do nas dołaczyła, w kupie raźniej :smile:

Narazie jesteśmy na etapie dokumentów żeby potem sie z tym nie babrac, paszporty ubezpieczenia itd, trzeba to ogarnąć

dla ridera kierunek super ale jak przyjdzie wam jechać praktycznie cały czas w deszczu to plecaczkowi moto przejść na wszeczasy. Więc jeśli to ma to być frajda dla odu stron a plecaczek nie jest w 150% zawirusowany moto rozważałbym zmianę kierunku

Plecaczek jest zawirusowany na Norwegie i moto tez hehe, drobna z niej kobietka ale mocna sztuka :smile:

Biwakowanie, na hotele w skandynawi nas nie stać hehehe na pewno zabierzemy namiot 2os + śpiwory, jesli tylko będzie mozliwośc skorzystamy z Hytte, takich domków dla podróżnych

+w skandynawii bardzo uważać na przekroczenia prędkości w miastach - są na to bardzo wyczuleni, łatwo dostać zakaz prowadzenia pojazdów na terenie kraju. znajomi byli w Norwegii, przekroczył kierowca bardzo niedużo w pobliżu jakiejś szkoły. o włos od zakazu, jakoś wyprosił, ale musiał ostro przepraszać i obiecywać.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

SV1000S

icon3.png

Szwecja nudna, prawie jak Polska. Pola, pola, pola. Wracajcie przez Rosję! :decayed:  Nie no żart :P

A tak na poważnie to w Norwegii, przynajmniej na południu tubylcy nie używają na rondach kierunkowskazów, no ni ch*ja ich nie włączają :laugh2:

Aaaa, po wycieczkach w większą zieleń, konieczna inspekcja całego ciała. Kleszczy latem w lasach trylion do potęgi 100.

Edited by Dawid Xrv (see edit history)

Michale właśnie się dowiedziałem, że planujesz już na poważnie taką wyprawę. Drugi motocykl już masz z mojej strony :smile: Znamy się parę latek więc myślę, że moje towarzystwo nie przeszkadzałoby Ci :smile:

Michał mam prośbę abyś umieścił zarys trasy. Zaznaczoną najlepiej w google maps abym mógł ją dokładnie przestudiować :smile:

Nie wiem o co chodzi ale nie mogę dodac żadnej foty...

Fotę dodajesz albo jako link, albo wrzucasz ją na forum. Opcja druga dostępna jedynie z pełnego edytora - kliknij przycisk "Więcej opcji" pod obszarem odpisywania wiadomości.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Tak robie ale wyświetla mi że plik za duży i taki dopisek "  Możesz korzystać z 2,37 KB dostępnego limitu miejsca na załączniki (maksymalny rozmiar pojedynczego pliku to 2,37 KB)" Tak mam prawie od poczatku forum i nic nie moge dodać

post-591-0-24594600-1415457500_thumb.jpg

Tak wygląda trip na dzień dzisiejszy  i pewnie już się nie zmieni, za wyjątkiem powrotu mostami a nie promem jak na mapce, ale to wyjdzie już w trakcie pewnie.

Dziękuje Moderatorowi :-) za  pomoc, nie poruszam sie za płynnie po forach i nie doczytałem, Dzieki raz jeszcze

Edited by pd
poprawiłem mapkę :) (see edit history)

Michał a mógłbyś podać mi link do tej wygenerowanej mapy? Przejrzę sobie całość. Z tej co umieściłeś to nie mam żadnych szczegółów :sad2:

• 3 weeks later...

Zakładam temat Nordkapp 2015

Ja wraz z moja towarzyszką życia (Mery) postanowiliśmy zabrać się za zrealizowanie naszego moto-planu i wybrać się, prawdopodobnie w lipcu 2015 na Nordkapp.

Jedziemy naszą Honaratą VFR 800

Jesli ktoś był,lub jeździł po Norwegi czy Szwecji, prosimy o porady i wskazówki.  :cheers:

Witam

Bylem z plecaczkiem w tym roku, a wlasnie stworzylem filmik z wyprawy,

jesli mialbys konkretne pytania chetnie pomoge, 

pozdr

Michal