Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Gdzie tankujecie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#21 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów
  • Imię:Wojtek
  • Motocykl:Honda VFR 800 V-tec

Napisano 17 sierpień 2011 - 13:44

potwierdzam, ostatnio zalałem swojego Civica V-powerem - było czuć różnicę!

#22 x10d

x10d
  • Użytkownik
  • 510 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Suzuki GSX750F K6, Yamaha XC125TR

Napisano 17 sierpień 2011 - 13:58

potwierdzam, ostatnio zalałem swojego Civica V-powerem - było czuć różnicę!

Przy V-power/racing mozliwe, ze bedzie jakas roznica - ta benzyna ma specjalne dodatki, dzieki czemu mozliwe ze jest to troche odczuwalne i silnik inaczej pracuje. Natomiast co do zwyklej 98 vs 95 jesli w ogole to jest odwrotnie - to przy 95 silnik powinien byc silniejszy, a przy 98 spokojniej pracowac. Rozmawialismy tez na ten temat tutaj: LINK ;)

http://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group
http://solved.waw.pl

icon3.png - Suzuki GSX750F K6
icon3.png - Yamaha XC125TR

icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

#23 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 17 sierpień 2011 - 21:00

dlatego 98 nigdy nie leję :)

#24 Muodyv6

Muodyv6
  • Użytkownik
  • 928 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Kawa zx6r

Napisano 22 sierpień 2011 - 20:25

Ja tankuję Neste , Bp , i czasem shell

#25 Nameless

Nameless
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Imię:Bartek
  • Motocykl:Triumph Street Triple R

Napisano 22 sierpień 2011 - 21:19

Ja latam hondą, choć nie wiem, czemu marka miałaby mieć tu coś do rzeczy :) Ale jednak po zalaniu Shell`a moto zdaje się rzeczywiście lepiej reagować na manetkę gazu. Co do BP, to różnicy nie odczuwam z tańszymi odpowiednikami. Nigdy nie tankowałem 98 lub racing, także nie wiem.

#26 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 4154 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GSX-R 600 L2
  • Karta FŁM:0169

Napisano 22 sierpień 2011 - 22:07

Ostatnio tankuję na BP, ponieważ stacje poza paliwem, są dobrze wyposażone, jest gdzie zaparkować, załatwić się czy też coś zjeść. Dodatkowo od jakiegoś czasu są różne konkursy, kubki, wycieczki i inne bajery, które mnie przyciągają - bo zawsze coś.

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#27 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 22 sierpień 2011 - 22:12

konkursy to są nie od jakiegoś czasu - praktycznie cały czas się coś dzieje w konkretynych sieciach...:> generalnie Shell i BP chyba najczęściej robią takie akcje... - Na BP teraz są te kubki z miastami oraz filmy na DVD- Na Shellu zaś moja ulubiona promocja, to przy okazaniu karty na punkty shell jakiś tam rabat, albo raz mi się (na Pabianickiej) zdarzyło zatankować V-powera w cenie PB95 :)

#28 Patrycja

Patrycja
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Imię:Patrycja
  • Motocykl:Honda CMX250C 'Rebel'

Napisano 24 sierpień 2011 - 09:06

Ja już z przyzwyczajenia od lat te same stacje. Shell na Zgierskiej, Bliska na Łódzkiej w Zgierzu i Orlen na Partyzanckiej w Pabianicach. Przynajmniej tam nie muszę się rozbierać z kasku do tankowania. Nikt też nie wyskakuje, żeby ostentacyjnie spisywać moje numery, bo może ukradnę paliwo za 25 zł, jak mi się przytrafiło np. w Aleksandrowie Ł. http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/confused.gif .

„A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

M.Konopnicka

#29 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 12:01

faktycznie, na niektórych stacjach widziałem już naklejki z przekreślonym kaskiem motocyklisty... chociaż nigdy nie słyszałem żeby w praktyce kogoś tak 'ścigali' ;/ Opowiesz więcej? :decayed:

#30 x10d

x10d
  • Użytkownik
  • 510 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 12:04

faktycznie, na niektórych stacjach widziałem już naklejki z przekreślonym kaskiem motocyklisty... chociaż nigdy nie słyszałem żeby w praktyce kogoś tak 'ścigali' ;/ Opowiesz więcej? :decayed:

Ostatnio znajomi pracownicy z Lukoila kolo mnie zaczeli mnie prosic, zebym stawal 'tylem' do wejscia i sciagal kask, bo nieraz juz sie zdarzylo, ze ktos na moto tankowal i odjezdzal nie placac i teraz oni dostaja po glowie, jak nie widac twarzy motocyklisty i rejestracji na kamerach.

#31 Patrycja

Patrycja
  • Użytkownik
  • 318 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:55

Tankowałam z kaskiem siedząc na moto. Akurat po drodze przełączyłam na rezerwę, tak bym nie wjeżdżała na tą stację. Korek z kluczami i rękawice odłożyłam na dystrybutorze. Ktoś wyszedł z budynku stacji i stanął za mną z karteczką :decayed: Nalałam całe 6 litrów, bo więcej nie weszło i zeszłam z moto, wtedy ta osoba podeszła i z lekką jakby pretensją w głosie, że następnym razem to kask mam ściągnąć. http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/confused.gif Trochę mnie to zaskoczyło, bo na "moich" stacjach nikt się nie czepiał, ale może dlatego, że mnie tam już znają, tankuję tam do samochodu od lat. :)

„A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

M.Konopnicka

#32 x10d

x10d
  • Użytkownik
  • 510 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:58

Ktoś wyszedł z budynku stacji i stanął za mną z karteczką :decayed:

Dobre :D Szkoda ze fot jeszcze nie zaczeli Ci komorka robic :D

#33 Jerry

Jerry
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:Ducati Monster 600

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:59

Na Shellu nie można siedzieć na motorze podczas tankowania... tak jest napisane na ich broszurach
Dołączona grafika

#34 Patrycja

Patrycja
  • Użytkownik
  • 318 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 19:18

Na Shellu nie można siedzieć na motorze podczas tankowania... tak jest napisane na ich broszurach

Ja zawsze siedzę na motocyklu. Chyba tak bardzo tego nie przestrzegają :) Bo zdarzyło mi się też w innym Shellu w Łodzi kupować i siedziałam na motocyklu. Albo uznali, że taka sierota co 6 litrów paliwa leje przez 5 minut to i tak nie ucieknie :decayed:

M.Konopnicka

#35 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 19:22

też zawsze siedzę na motocyklu przy tankowaniu - musi być w pionie żeby się więcej nalało w końcu ;] Cóż, prawda taka że po opisanych historiach nie dziwie się jak podchodzi się na stacjach do tematu motocyklistów ;/ szkoda, gromadka a działa na opinie wszyskich :(

#36 jabłona-e30

jabłona-e30
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Motocykl:Derbi GPR 50

Napisano 27 sierpień 2011 - 12:12

Ja tankuję na Orlenie, gdyż mam najbliżej. http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/ohyea.gif
Admin: Nie przesadzaj z wielkością sygnatury!

#37 Radzikkk

Radzikkk
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Imię:Radosław
  • Motocykl:Yamaha Fazer 600

Napisano 30 sierpień 2011 - 01:13

Ja leję na Bliskiej w Lutomiersku i Orlenie w Konstantynowie Ł. Paliwo leję u nich ładne parę latek i nigdy nie było problemów. Czasem większość ilość paliwa brałem na "Sob-Pol" w Konstantynowie Ł. kierunek Aleksandów Ł. prawie zawsze paliwo mają pare groszy tańsze niż konkurencja. Tata bardzo często tam tankuje diesla i też nigdy nie było problemów więc można polecić :)

#38 BykuOCW

BykuOCW
  • Użytkownik
  • 710 postów
  • Imię:Adam

Napisano 30 sierpień 2011 - 12:12

Moim zdaniem po zalaniu ' lepszego paliwa ' po prostu sami sobie wmawiamy, że szybciej jedziemy, bo jest lepsze paliwo.Były przecież przeprowadzane liczne testy, które wykazały zero jakiejkolwiek różnicy.W teorii zalanie 98 lub 100 powinno delikatnie poprawić osiągi i zmniejszyć spalanie... Ale czy tak jest? Moim zdaniem nie, dlatego leje 95, oraz sporadycznie 98 lub 100.Jako ciekawostkę tylko dodam, że znajomy mojego znajomego sprowadził sobie ze stanów jakiś model Acury ( jeden z nowszych )Ta Acura posiadała czujnik we wlewie paliwa lub baku ilu oktanowe paliwo jest wlewane. Podczas tankowania 95 na orlenie czujnik wykazał 92 oktany. Własciciel Acury poszedł z tym do kierownika stacji, a tamten ' zafundował ' mu cały bak paliwa, żeby nie robić rozgłosu.Dlatego z jednej strony lepiej już tankować to 98, bo przynajmniej wtedy raczej mamy w nim te minimum 95 oktanów.A za najlepszą stację uważam stacje Shell'a. Wydaje mi się, że motocykl jak i auta zatankowane tam najmniej palą. Różnicy w osiągach nie czuje, albo jest minimalna na +.

#39 jabłona-e30

jabłona-e30
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Motocykl:Derbi GPR 50

Napisano 30 sierpień 2011 - 14:16

Żeby odczuć różnice powinno zatankować się paliwo lotnicze.
Admin: Nie przesadzaj z wielkością sygnatury!

#40 JAREK-XJR

JAREK-XJR
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:Yamaha XJR1300

Napisano 02 wrzesień 2011 - 08:23

Ja od wielu wielu już lat tylko BP. No chyba, że sytuacja drogowa zmusza do innej.Co do kasku na głowie to ja zawsze zdejmuję,ale spotkałem się już jak z kolegami jechaliśmy na zlot, że dopóki chcący zatankować nie zdjął kasku dopóty obsługa nie włączyła dystrybutora.