Jump to content

Cel Monaco

dario29
 Share

Recommended Posts

Witam .Planuję od jakiegoś czasu wycieczkę do Monaco.Mam zamiar wyruszyć 21,04,12 r przewiduję że w 10 dni obrócę w obydwie strony nie robiąc z tego maratonu.Pisze nie po to żeby się pochwalić :smile: tylko chętnie bym kogoś namówił na taki wypad.Zaczynam temat dosyć wcześnie bo wiadomo że zaplanowanie takiego wyjazdu wiąże się z terminem urlopu itd itd .Będę sie przypominał co jakiś czas :biggrin: .Poniżej wstępnie zaplanowana trasa.Oczywiście ostateczny termin i dokładna trasa do negocjacji .Pozdrawiam. http://g.co/maps/xewjw

Zajefajny pomysł.... natomiast ja nie posiadam jeszcze sprzętu na ten sezon, by móc rzucić się w taką trasę...

A tak przy okazji, trasa super, ale na drodze powrotnej proponował bym od Monachium jechać przez Czechy, bo na tylu km autostrady nuda zeżre... http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/crash.gif

Pomysł fajny ale jak dla mnie ma jedna wadę ;). Za dużo kilometrów w krótkim czasie. Trzeba się delektować jazdą i trochę pozwiedzać po drodze.Traze pod względem atrakcyjności turystycznej bym ułożył ;)W tym roku na aż taką to chyba się nie wybiorę.

Nie, żebym koledze robił tutaj konkurencję, ale jeśli ktoś ma chęć krótszej trasy, wybieram się na Słowację jakoś w czerwcu/lipcu na jakieś 2 tygodnie - 2 miejsca zamieszkania (tydzień 1, tydzień 2), co by nudno nie było, kwatery prywatne, gdzieś w okolice Starego Smokovca, Popradu, czy Vrbova (co by do atrakcji, basenów było w miarę blisko).Do Monaco swoją drogą niezły pomysł, masz już jakieś plany konkretne? gdzie nocować (namiot)? Co zwiedzać? Czy tak po prostu się przejechać dalej? ;)

Na razie nic konkretnego.Noclegi na pewno pod namiotem. Kolego ridrick "Trase pod względem atrakcyjności turystycznej bym ułożył ;)" Jakbyś znalazł trochę czasu i by ci sie chciało to chętnie bym skorzystał z twoich rad co do atrakcji w pobliżu wyznaczonej wyżej trasy. :riding:

• 2 weeks later...

Bardzo fajny pomysł. Ale ogólnie: polecam dostać się w okolice Monaco możliwie szybko i spędzić nieco czasu na miejscu. Prowansja to jeden z lepszych kierunków do wypraw motocyklowych, a prócz tego świetny rejon (architektura, kuchnia, wino, morze i góry). Z opcji "koniecznie zobaczyć" polecamkanion Verdon, Aix-en-Provence, Rusilion, Arl, Pont du Gard (akwedukt) i... tak naprawdę miliard innych. A wszędzie dobry asfalt, masa zakrętów, piękne widoki i każda mieścina warta odwiedzenia (nie znam upodobań, wiec nie zasugeruje konkretów). No i przyjazne nastawienie do motocyklistów.

Bardzo fajny pomysł. Ale ogólnie: polecam dostać się w okolice Monaco możliwie szybko i spędzić nieco czasu na miejscu. Prowansja to jeden z lepszych kierunków do wypraw motocyklowych, a prócz tego świetny rejon (architektura, kuchnia, wino, morze i góry). Z opcji "koniecznie zobaczyć" polecamkanion Verdon, Aix-en-Provence, Rusilion, Arl, Pont du Gard (akwedukt) i... tak naprawdę miliard innych. A wszędzie dobry asfalt, masa zakrętów, piękne widoki i każda mieścina warta odwiedzenia (nie znam upodobań, wiec nie zasugeruje konkretów). No i przyjazne nastawienie do motocyklistów.

Dzięki za rade,Tak mam zamiar zrobić,Pierwszy nocleg na Słowacji, drógi gdzieś w Alpach a trzeci już nie daleko Monaco.W czwarty dzień mam zamiar już dotrzeć do celu i spędzić tam cały dzień. Następne dwa trzy dni włóczęga po Prowansji :biggrin: I szybki powrót autostradami przez Niemcy. :riding: Jak ktoś zna jakieś fajne miejsca w okolicy we Francji to to niech smaruje :smile:

• 1 month later...

Blisko coraz bliżej :riding: :riding: :riding: Prawie już jestem przygotowany.Materaca mi jeszcze brakuje i pare pierdułek. Z tych ważniejszych żeczy już chyba wszystko. Pewnie pojade sam :huh:

• 1 month later...

No to lecimy :riding: Wyjazd jutro rano. Troche się opóźnił ze względu na niepewną pogode na południu Europy. Na szczęście kolega dał sie namówić i nie jade sam.Trasa jak narazie bez zmian.W trakcie postaram sie zamieścić kilka fotek.Pełna relacja po powrocie.Narka

Jesteśmy we Włoszech nad jeziorem w miescinie Dongo Mapy Google .Do Monaco jeszcze tylko 430 km.Jutro powinniśmy dojechać,Widoki cudne i trasa super szczególnie w Szwajcarii.Kilka fotek na razie.Pozdro.

post-105-0-72937700-1336074529_thumb.jpg

post-105-0-55641100-1336074546_thumb.jpg

Już na powrocie.Dzisiaj w mieścinie Saint-Vincent-les-Forts, Francja nocleg cudem znaleciony bo tu wszystko pozamykane i do tego niedziela jak by wszyscy gdzieś sie podziali.Jutro Mont Blanc i dalej przez Szwajcarie i Austrie albo Niemcy do domu to sie zobaczy bo na bieżąco zmieniamy trase.

Suchy-wolk

No gratuluję takiej wyprawy, wygląda smakowicie - tylko dla wytrwałych :riding:

witam.No i wróciliśmy w czwartek wieczorem, ostatni dzień 1150 km nakręcone .W sumie 11 dni 7 państw i 4200 km. Góry w Słowacji ,Alpy przez Austrie, Szwajcarie ,Włochy Lazurowe wybrzeże .Monako powrót przez Prowansje.Alpy po stronie Francji w tym najwyższy szczyt Mont Blank .Znowu Alpy w Szwajcarii z przeprawą kolejką przez tunel w miejscowości Furka bo droga przez szczyt była zaśnieżona i nie przejezdna .Momentami było około 4 stopni powyżej zera i śnieg do pasa na szczytach około 2500 mnpm.Winkle tak kręte i strome że trzeba było je zbierać na 1-2 biegu a za nimi przepaść. W dolinach słońce i żar z nieba do 30 stopni.Było super polecam nawet dokładnie taką trase jak ja zrobiłem.Pod warunkiem że chcesz tylko czerpać radość z jazdy na moto bo na areakcje turystyczne brakowało czasu .To w miare dokładna trasa jaką zrobiliśmy

Moved Permanently

Fotki w galerii :biggrin:

http://motocykle-lodz.pl/gallery/album/110-cel-monaco/

Edited by dario29 (see edit history)

Twoje moto jest świetne, ale to BMW bardziej mi się podoba ;)

Ale to przy okazji.

Świetne zdjęcia, świetna wyprawa, pozostaje pogratulować, pozazdrościć również.

http://motocykle-lod...6908342__15.jpg

To jest najlepsze.

ps. jechaliście na mapach/gpsach? (a dobra, widzę na fotach, że gps ;))

Twoje moto jest świetne, ale to BMW bardziej mi się podoba ;)Ale to przy okazji.Świetne zdjęcia, świetna wyprawa, pozostaje pogratulować, pozazdrościć również.http://motocykle-lod...6908342__15.jpgTo jest najlepsze.ps. jechaliście na mapach/gpsach? (a dobra, widzę na fotach, że gps ;))

Nie ma dwóch zdań BMW jest stworzone do takiej turystyki.Zawieszenie, pozycja i cała reszta.Numer 1.Bez gps nie dało by sie tam jeżdzić.Wybieraliśmy trasy że mapa nie byłaby tak dokładna