Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Ostrzeżenie Dla Luzaków Jeżdżących Bez Rekawic I Kurtki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Remax

Remax
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 październik 2014 - 17:36

Duże brawa za wpis! Brakuje tego rodzaju informacji, może nawet z drastycznymi zdjęciami.

Poprostu prędkość zabija. W Norwegii nikt nie może szybciej ganiać na moto niż 90km. PL to kraj pastuchów wyrwanych z puszczy. Nie gniewajcie się, duzo pracy przed nami.

#22 tuono1000

tuono1000
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:XV 1900 Raider,Versys 1000,Husky Nuda 900,TDM 900,XV 125 Virago, Tuono 1000,X9 500

Napisano 19 październik 2014 - 19:34

Poprostu prędkość zabija. W Norwegii nikt nie może szybciej ganiać na moto niż 90km. PL to kraj pastuchów wyrwanych z puszczy. Nie gniewajcie się, duzo pracy przed nami.

"PL to kraj pastuchów wyrwanych z puszczy" - wow czysty patriota . Nie potrafię zrozumieć skąd tacy się biorą ? Czy to jakiś syndrom niskiej samooceny , nielubiany przez kolegów czy co ???

#23 kulka

kulka
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:1000rr

Napisano 19 październik 2014 - 19:44

Z tego co wiem to nie prędkość a gwałtowne hamowanie !

#24 Mur67

Mur67
  • Użytkownik
  • 336 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Tiger 1050

Napisano 19 październik 2014 - 20:01

"PL to kraj pastuchów wyrwanych z puszczy" - wow czysty patriota . Nie potrafię zrozumieć skąd tacy się biorą ? Czy to jakiś syndrom niskiej samooceny , nielubiany przez kolegów czy co ???

Czystej obserwacji?

Idź do miasta i popatrz na rodkaów, Ten pieprznie flaszke na chodnik bo mu do kosza za daleko, ten wjedzi na zakaz - bo tak mu bliżej, tamten zaparkuje na trawniku "bo tak", kolejny zajedzie Ci drogę "bo po c...j będzie hamował przed motocyklem, kolejny będzie po osiedlowej uliczce zapychał 100 bo 50 jest dla frajerów....

dziwne że jak jechaliśmy po skandynawii Ci sami rrodacy byłi przykładni do bólu - czyżby restrykcyjność kar i ich wysokość uczyła nas kultury?

• michal_lc4 lubi to

#25 Remax

Remax
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 październik 2014 - 00:07

Cześć Łukasz!

Ludzie często mylą skutek z przyczyną. Słyszałeś o kampanii w Anglii : David's story: Road safety campaign. Poszukaj na youtube, nie wiem czy można linkować., przewiń do 2:50 i napisz jaka technikę hamowania byś zastosował.

Szacunek

Witam Kolegę z Tuszyna!

"Skąd się tacy biorą.... zapytasz"

Obawiam się, że mogłeś otrzymać upomnienie od admina, po prostu brak tolerancji dla poglądów innych. Rozumiem, że też zwalczasz innych na drodze, 100% agresji?

To był cytat z ulubionego przez niektórych red. T. Lisa i tyle o głupich i zacofanych polakach, poniekąd sporo ma racji.

Taka historyjka:

Kilka miesięcy temu miałem drobne zdarzenie drogowe z pewną puszkarą, na moje szczęście drobnostka. Wezwałem dziarskich chłopaków z policji (wiem że tu dużo mundurowych, proszę sprawdzić). Kierowczyni tłumaczyła się, że słabo widzi i mnie nie zauważyła, miała dosyć grube szkła i prawko bezterminowe. Skasowali ją na 500zł, zasugerowałem wysłanie jej na badania okulistyczne wzruszyli ramionami i się zwinęli. Kogo torturowali testem muchy (stereoskopia) ten wie o czym pisze. W puszkach mogą też jeździć ludzie niedowidzący i państwo ma to gdzieś!!

Trochę więcej szacunku.

#26 Gosc_henry1125_*

Gosc_henry1125_*
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 06:56

blizny zdobią wojownika ;)

#27 OutToDie

OutToDie
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 20 październik 2014 - 07:26

Uwielbiam te opowieści o wspaniałym zachodzie (czy też północy w tym przypadku). Szkoda tylko że najwięcej do powiedzenia w tym temacie mają osoby które w życiu nie były poza granicami własnego kraju.

• Buziak lubi to

#28 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 20 październik 2014 - 08:26

przewiń do 2:50 i napisz jaka technikę hamowania byś zastosował.

Jakąkolwiek misiu rysiu. Od 2:50 do 2:54  w którym następuje jebnięcie delikwent nawet nie tkną klamki (sięgnął po nia przed samym jebnięciem).

Pomijam już fakt że jak się jeździ moto to się trzyma paluchy na heblu zawsze i wszędzie a  co dopiero wtedy jak się chce za***rdalać.

Zatem jakby zaczął hamować widząc auto by dać sobie szanse to skończyło by się to albo mniej dramatycznie albo nie było by wypadku.

On sam był ciężko zdziwiony że może mu ktoś wyjechać bo zignorował temat.

Już widząc ten samochód bym był przy ichniejszej lewej krawędzi tak na wszelki wypadek by odsunąć się od potencjalnego zagrożenia a tu delikwent jechał tak jak jechał.

Po prostu prędkość zabija.

Jak już to zabija gwałtowna utrata prędkości ale tu kolesia zabiła ślepota i głupota  kierownika puszki.

PS

Ty to chyba pisałeś tą kretyńska reklamę 10 mniej

Poza tym nim się zabiera taki "mądry" głos w dyskusji wypadałoby się przedstawić stosując do zasad forumowych

Użytkownik ridrick edytował ten post 20 październik 2014 - 09:00

• kulka lubi to
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#29 Remax

Remax
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 20 październik 2014 - 12:03

Witam Przemku,

Nie traktuję sprzętu jako status pozycji społecznej. Kto ma cos gorszego to spierdu na pobocze, co nie?

Pisząc z Toba mam wrażenie, że unoszę się w oparach absurdu. Weźmy Twoje motto ...pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem".

Poza tym mam obawy, że pracujesz w jednym ze słuzb, czyli powiedz mi czym jeździsz, a za minutę powiem Ci gdzie mieszkasz :riding:

I żeby nie było polecam drogi na Isle of Sky.

Pozdrawiam

#30 barteklodz

barteklodz
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • Imię:Bartek
  • Motocykl:CB400 '83
Napisano 20 październik 2014 - 17:27

Czystej obserwacji?

Idź do miasta i popatrz na rodkaów, Ten pieprznie flaszke na chodnik bo mu do kosza za daleko, ten wjedzi na zakaz - bo tak mu bliżej, tamten zaparkuje na trawniku "bo tak", kolejny zajedzie Ci drogę "bo po c...j będzie hamował przed motocyklem, kolejny będzie po osiedlowej uliczce zapychał 100 bo 50 jest dla frajerów....

dziwne że jak jechaliśmy po skandynawii Ci sami rrodacy byłi przykładni do bólu - czyżby restrykcyjność kar i ich wysokość uczyła nas kultury?

żeście we Francji nie byli, tam to dopiero dzicz na drodze, zwłaszcza w korkach, o ile jak masz włączony kierunek to jest dużo lepiej niż w PL ale jak jedziesz przed siebie to z każdej strony można się spodziewać debila na 2oo, tak debila bo to nie jest normalne jeździć w stylu ghostridera, grubo się zastanawiam nad kamerką

a co do syfu to można opowiadać długie historie, u nas jest naprawdę czysto, jakieś butelki to  jest nic w porównaniu co się dzieje w starej unii

ludzie często mylą skutek z przyczyną. Słyszałeś o kampanii w Anglii : David's story: Road safety campaign. Poszukaj na youtube, nie wiem czy można linkować., przewiń do 2:50 i napisz jaka technikę hamowania byś zastosował.

ja bym jechał w tym miejscu zdecydowanie wolniej i palce na hamulcu, za dużo już widziałem  lepiej zwolnić i dojechać te 3s później, bezpieczne miejsce do nadgonienia zawsze się znajdzie

Bus, bagażówka

stała trasa Łódź-Paryż(F)-Łódź

663-231-860

#31 AndrzejCBR

AndrzejCBR
  • Użytkownik
  • 1141 postów
  • Imię:Andrzej
  • Motocykl:CBR 600 F4i Ogar 200

Napisano 20 październik 2014 - 20:57

Nie ma co ku przestrodze naprawde wspólczuje. Mam nadzieje ze do "wesela sie zagoi" blizny będą. Stosuj pozniej maści w celu ich zmniejszenia.

#32 kulka

kulka
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:1000rr

Napisano 20 październik 2014 - 21:27

Myślę kolego Remax, że nie chodzi tu o jakieś kampanie typu 10  mniej itp. itd. lub nie zaperd...aj bo zginiesz . Każdy z nas ma tego pełną świadomość i robi to na własne ryzyko bo 1000 razy się uda, a 1001 już nie! Zamiast tej kasy wwalonej w błoto z kampanii "10 mniej" mogliby wybudować to w centrum Polski gdzie wszystkim łatwiej jest dojechać. Można się wyszaleć co nie miara i pewnie też zrobić kuku ale chociaż hamowanie będzie spokojniejsze.

Jeśli chodzi o twoje pytanie to powiem że bym tak nie zapierdzielał a i tak wszystko na drodze może się zdarzyć. Nie wiem kolego czym jeździsz ale chyba nie miałeś styczności z motocyklami bo takie jakieś dziwne rzeczy piszesz  :blink:

Niestety jako motocykliści musimy myśleć za innych bo to, że będzie puszki wina dużo nie zmienia.

• ridrick, pd i kosmaty lubią to

#33 Mur67

Mur67
  • Użytkownik
  • 336 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Tiger 1050

Napisano 21 październik 2014 - 09:25

Myślę kolego Remax, że nie chodzi tu o jakieś kampanie typu 10  mniej itp. itd. lub nie zaperd...aj bo zginiesz . Każdy z nas ma tego pełną świadomość i robi to na własne ryzyko bo 1000 razy się uda, a 1001 już nie! Zamiast tej kasy wwalonej w błoto z kampanii "10 mniej" mogliby wybudować to w centrum Polski gdzie wszystkim łatwiej jest dojechać. Można się wyszaleć co nie miara i pewnie też zrobić kuku ale chociaż hamowanie będzie spokojniejsze.

Jeśli chodzi o twoje pytanie to powiem że bym tak nie zapierdzielał a i tak wszystko na drodze może się zdarzyć. Nie wiem kolego czym jeździsz ale chyba nie miałeś styczności z motocyklami bo takie jakieś dziwne rzeczy piszesz  :blink:

Niestety jako motocykliści musimy myśleć za innych bo to, że będzie puszki wina dużo nie zmienia.

Nawet jeśli by to wybudowali to i tak dojechała by tylko garstka - tak jak teraz - są dodatkowe szkolenia, są jazdy na torach i jest na nich promil jeżdżących na co dzień motocyklistów. Promil a poważny procent uskutecznia "wyszaleć się" na ulicach

#34 kabakson

kabakson
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Imię:kabakson

Napisano 16 grudzień 2014 - 01:33

z jaką prędkością jechałeś?

#35 tuono1000

tuono1000
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Motocykl:XV 1900 Raider,Versys 1000,Husky Nuda 900,TDM 900,XV 125 Virago, Tuono 1000,X9 500

Napisano 16 grudzień 2014 - 12:20

z jaką prędkością jechałeś?

Nie chcę się wdawać w szczegóły tego wypadku ponieważ zaraz usłyszę "porady" wszystkowiedzących typu - debil, bez kurtki i rękawic z taką prędkością i do tego jeszcze w mieście.

#36 Janus

Janus
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:gsx-r 600

Napisano 16 grudzień 2014 - 18:03

A jak wygląda sprawa dzisiaj? Widać ślady?

#37 tuono1000

tuono1000
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 16:01

A jak wygląda sprawa dzisiaj? Widać ślady?

Na dłoniach nie ma totalnie nic a skórę starło do mięsa natomiast na rękach i przy łokciu ślady zostały. Nie wyglądają strasznie ponieważ słabo je widać przez moje włosy na rękach :)

#38 Magnes93

Magnes93
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:Maciej
  • Motocykl:Honda

Napisano 15 listopad 2015 - 21:13

Ja wychodzę z założenia, że skoro stać mnie na motocykl, to powinny też mnie stać na dobre ubrania, ochraniacze itp. do tego. 

• Lancet lubi to

#39 Wolf

Wolf
  • Dawca
  • 207 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Motocykl:Yamaha FZ6 Fazer

Napisano 18 luty 2016 - 20:27

Dobry ubiór to podstawa, nie wyobrażam sobie jazdy bez kompletnego stroju, nawet w upał.

Jeśli komuś jest za gorąco to niech jedzie samochodem.

Fota stopy bez skóry i mięśni daje do myślenia.

Powinni to pokazywać na kursach przed egzaminami na prawko dla pobudzenia wyobraźni przyszłych motomaniaków. 

#40 robal88

robal88
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 08 marzec 2016 - 14:46

Aż sie od kompa odsunąłem jak dojechałem do tych zdjęć z girami poobdzieranymi do kosci. Czytałem kiedyś że kmotocykle są dla ludzi, którzy mają coś do stracenia - takich z rodzinami i planami, a nie dla dzieciaków które chcą szpanować przed znajomymi. Ale jak widać na załączonym obrazku każdy ma coś do stracenia, choćby skórę na łapach.