Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -
Kupię motocykl

Jaki Motocykl Do 125Ccm?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kufel

Kufel
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Imię:Adam
  • Motocykl:Honda Varadero 125XL

Napisano 15 czerwiec 2016 - 18:58

Dzięki Andrzej! Będę musiał się przyłożyć do prawka i szybko zdać. Ciągnie do jazdy strasznie ;) A cena nie odstrasza. 

Jeśli masz możliwość to uderzaj jak najszybciej na prawko :), nie baw się w 125 bo apetyt wzrośnie bardzo bardzo szybko!

#42 Żółtodziub_Z_Łodzi

Żółtodziub_Z_Łodzi
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Imię:Kuba
  • Motocykl:Nie posiadam

Napisano 16 czerwiec 2016 - 09:02

Adam, najpóźniej w sierpniu będę już na prawku ;) Czuję, że szybko będę chciał coś, mocniejszego, ale też trochę się boję, że na początek może być ciężko opanowac.

#43 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 1321 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:Ducati Monster 1200 R

Napisano 16 czerwiec 2016 - 11:12

Adam, najpóźniej w sierpniu będę już na prawku ;) Czuję, że szybko będę chciał coś, mocniejszego, ale też trochę się boję, że na początek może być ciężko opanowac.

Polecam wlasnie najpierw 125 i dobra szkole techniki jazdy, cwiczyc,cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc. Mniejszy motocykl pozwoli Ci nabrac od razu poprawnych nawykow,odruchow i techniki. Dopiero jak bedziesz w 100% wykorzystywal mozliwosci motocykla i opon ( nie mowie o odkrecaniu na prostej) to wtedy zmien i zrob to samo juz z duzym motocyklem czujac sie pewnie i majac swietna technike pokonywania zakretow, ostrego hamowania itp. Nie sztuka jest miec mocny motocykl, sztuka jest go wykorzystac w taki sposob do jakiego zostal stworzony w pelni jego mozliwosci.
  • karpiu, Michi no hajimari i goose_rider lubią to

#44 Żółtodziub_Z_Łodzi

Żółtodziub_Z_Łodzi
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 11:57

Polecam wlasnie najpierw 125 i dobra szkole techniki jazdy, cwiczyc,cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc.

Dokładnie tak zamierzam. Nie rajcuje mnie prędkość sama w sobie. Wiadomo, że adrenalinka pociąga, ale chciałbym miec jak najlepszą technikę jazdy. Tym bardziej, że planuję jeździć chopperem i może kiedyś enduro. 

#45 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 1321 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:02

Dokładnie tak zamierzam. Nie rajcuje mnie prędkość sama w sobie. Wiadomo, że adrenalinka pociąga, ale chciałbym miec jak najlepszą technikę jazdy. Tym bardziej, że planuję jeździć chopperem i może kiedyś enduro.

Chodzi o to zebys latal po zakretach swobodnie, wykorzystujac potencjal motocykla, ktory jest maszyna do pokonywania winkli bo tylko po tym poznaje sie prawdziwego dobrego motocykliste. To tez sie wiaze z duza predkoscia:). Proste drogi sa dla szybkich motocykli, krete drogi sa dla szybkich motocyklistow!
  • AndrzejM lubi to

#46 Żółtodziub_Z_Łodzi

Żółtodziub_Z_Łodzi
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:04

Proste drogi sa dla szybkich motocykli, krete drogi sa dla szybkich motocyklistow!

Idealnie ujęte ;) Oby wszystko poszło po mojej myśli. Marzy mi się już jeździć! Na pewno będę z Waszych rad korzystać :) 

• matthewspl lubi to

#47 AndrzejM

AndrzejM
  • Dawca
  • 354 postów
  • Imię:Andrzej
  • Motocykl:Virago 125, Virago 750, V-Strom DL1000

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:39

Proste drogi sa dla szybkich motocykli, krete drogi sa dla szybkich motocyklistow!

Fajny teks, sam wpadłeś czy gdzieś znalazłeś?

Nie spieszy mi się, ale lubię jeździć :)

#48 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 1321 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 12:46

Fajny teks, sam wpadłeś czy gdzieś znalazłeś?

Gdzies kiedys go przeczytalem zreszta to motto najwiekszych winklowych wyjadaczy:)

#49 Żółtodziub_Z_Łodzi

Żółtodziub_Z_Łodzi
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 11:32

Paulo Coelho - na motocyklu jeżdżą motocykliści :D Sorry, nie mogłem się powstrzymać ;) W ogóle przechodziłem wczoraj obok salonu Rometa. Za 125 życzą sobie od 6,5 tys wzwyż. Zastanawiam się czy jednak nie spróbować od razu od czegoś większego w tej samej cenie. 

#50 mih00

mih00
  • Użytkownik
  • 144 postów
  • Imię:Michal
  • Motocykl:Kawa ZR-7

Napisano 17 czerwiec 2016 - 11:45

Moim zdaniem to dobry kierunek :) Prawko i tak robisz na dużym.

#51 julian85

julian85
  • Dawca
  • 306 postów
  • Imię:Julian
  • Motocykl:Yamaha YBR 125, Honda NTV 650

Napisano 18 czerwiec 2016 - 00:29

Za 125 życzą sobie od 6,5 tys wzwyż.

Dlatego nie kupuj nowego chińczyka. Poszukaj starszego, używanego, a markowego. Tym bardziej, że w niedalekiej przyszłości chcesz kupić coś większego. Taki później sprzedasz prawie w tej samej cenie.

#52 ralf77

ralf77
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • Imię:ralf
  • Motocykl:Będzie BMW gs 1200

Napisano 19 czerwiec 2016 - 07:18

Witam.julian85 dobrze pisze ,chinol rozpada się przy wyjeżdzie z salonu,a firmowy kilku letni nie katowany polata lata.Ja mam 11 latka ma 15 tysi na budziku i tylko paliwko leje .A cena tego egzemplarza po dwóch latach jest ta sama. :biggrin: .

#53 julian85

julian85
  • Dawca
  • 306 postów
  • Imię:Julian
  • Motocykl:Yamaha YBR 125, Honda NTV 650

Napisano 20 czerwiec 2016 - 00:42

chinol rozpada się przy wyjeżdzie z salonu

Może nie do końca tak, bo jest wiele osób które jeżdżą chinolami i są zadowolenie (co prawda wspominali o odkręcających się śrubach), ale głównie mi chodziło o spadek wartości. Sam myślałem, czy nie kupić nowego Junaka 123, bo nowy, bo gwarancja i takie tam i cieszę się, ze tego nie zrobiłem. Moja miniYamaszka ma 11 lat i najechane ponad 24 tysiące, oczywiście ma swoje wady (wady każdej 125 + cieniutkie oponki), ale jeździ i człowiek się uczy jeździć z każdym przejechanym kilimetrem

#54 Żółtodziub_Z_Łodzi

Żółtodziub_Z_Łodzi
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 09:32

Coraz bardziej przekonuję się, że lepiej rzeczywiście poszukać jakiejś fajnej używki. Szkoda byłoby mi tracić nerwy na chińską nówkę, która wymaga ciągle roboty. Jasne, praca przy motorze to wielka frajda, ale jeszcze większa jest z jazdy ;) 

#55 rafalek_s

rafalek_s
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:CBR1000F

Napisano 20 czerwiec 2016 - 13:17

Kuba, zajrzyj tu zanim przyjdzie Ci do głowy kupowanie chińczyka: http://motocykle-lod...typy/?p=234648

Pomijając "kulturę" tego tematu masz wszystko podsumowane.

Osobiście na co dzień jeżdżę Hondą jeszcze z lat 80 i jestem jak najdalszy od twierdzenia, że starsze jest bardziej awaryjne, rozpada się, rdzewieje itp.

#56 Żółtodziub_Z_Łodzi

Żółtodziub_Z_Łodzi
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 22 czerwiec 2016 - 09:16

Kuba, zajrzyj tu zanim przyjdzie Ci do głowy kupowanie chińczyka: http://motocykle-lod...typy/?p=234648

Dzięki Rafał. Przejrzałem temat i na pewno na chińczyka się nie zdecyduję. Ostatnio zaszedłem sobie do salonu popatrzeć na różne maszyny. I te chińskie wydają się strasznie plastikowe. A jako świeżak pewnie może mi się jakiś błąd zdarzyć i wtedy obawiam się, że "sajgonka" może się rozpaść. Swoją drogą widze, że śmigasz CBR-ką 1000. Z ciekawości, jak trudno taką maszynę jest okiełznać? 

#57 rafalek_s

rafalek_s
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:CBR1000F

Napisano 22 czerwiec 2016 - 21:56

To jest moto z głębokiego ubiegłego wieku, więc na pewno nie prowadzi się tak fajnie jak nowe maszyny. Jest ciężki (250kg) więc manewruje się słabo. Paradoksalnie świetnie radzi sobie w korkach. Wbrew pozorom jest węższy w lusterkach od niejednego nakeda. Zajęło mi trochę czasu żeby go poczuć. To jest dobra maszyna dla wysokiego i silnego chłopa. Mam 188 cm, ale brakuje mi nieco masy :). Ogólnie to taki typ który wymaga "silnej ręki" i zdecydowania, ale odpłaca się bardzo fajną jazdą. Dopiero po całym sezonie mogłem poczuć się na tym motorze komfortowo i bezpiecznie.