Jump to content

Droga 163 - Cudo Na Uboczu

Marek123
 Share

Recommended Posts

Nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić taką krótką ale chyba przydatną informację więc piszę w tym dziale.

Jeśli będziecie kiedyś w okolicach trójkąta Drawsko Pomorskie - Wałcz - Szczecinek, to gorąco, bardzo gorąco polecam drogę numer 163 (namiar do wrzucenia w mapę Google czy podobną: (53.714009, 16.134533) wijącą się tak pięknie między lasami i jeziorami, że aż płakać się chce ze wzruszenia. Dokładniej chodzi mi o odcinek łączący Połczyn Zdrój (który mogę polecić na spacer połączony z obiadem, lodami i zwiedzaniem uroczego miasteczka), z Czaplinkiem. Dla takich widoków staram się krążyć po mniej uczęszczanych drogach.

Asfalt jest dobrej jakości, miłośnicy rozsądnego odkręcenia manetki na pewno znajdą tam swoją przygodę, chociaż jest wąsko i rozsądek mocno zalecany - w optymistycznej wersji szlif może miejscami skończyć się utopieniem maszyny w jednym z jeziorek ;)

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/14372,polczyn-zdroj-dolina-pieciu-jezior.html

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/search,1,-1,-1,-1,-1,-1,połczyn+zdrój.html

Przy okazji polecam portal Polska Niezwykła wraz z aplikacjami na iOS/Androida pozwalającymi na wyszukanie ciekawych miejsc do zobaczenia w okolicy bieżącego położenia. Nie, nie jestem powiązany z tym portalem, ot korzystam i sobie chwalę :smile:

Edited by Marek123 (see edit history)

KONTO DO SKASOWANIA

średnio 2 razy do roku jestem w Czaplinku (mam tam rodzinę), faktycznie okolica jeszcze nie została znacząco zmieniona przez człowieka i momentami jest malowniczo, ale wszystko ma drugie dno, ilość zwierzyny wychodzącej na drogę jest olbrzymia i dlatego trzeba bardzo uważać, pojawiają się sarny, jelenie i dziki, a te mogą bardzo popsuć dzień ;)

ale droga super trochę popsuły mi frajdę ciężarówki z drewnem ale i tak było fajnie 

ale droga super trochę popsuły mi frajdę ciężarówki z drewnem ale i tak było fajnie 

Potwierdzam, jest fajnie :smile:

To podobnie jak oddana niedawno po remoncie droga z Kielc na Staszów i (zwłaszcza) na Osiek 765 (20 km przez lasy) szybkie łuki trochę ciaśniejszych zakrętów, nowiuteńki asfalt i minimalny ruch (chwilowo pewnie) - więc kto w kierunku Bieszczad polecam