Jump to content

Naprawa Przewijanie Alternatora

Recommended Posts

Może ktoś miał doczynienia z takim zakładem który szybko i dobrze przewinie alternator do gixa

JAKUBKO

czy szybko to nie powiem ale ja znakładu  wysyłam do gościa chyba do słupska  gość jest drogi i dobry 

Witam Łódź ul Chełmska 6 mnie tam przewijał gościu alternator też do gixa. Trafisz w połowie tej ulicy jest ten gościu, mały warsztat jak na razie u mnie wszystko działa. Ja zapłaciłem 130 zł ale to zależne od tego ile masz upalone.Czas realizacji ok 3 dni. Pozdrawiam

• 4 weeks later...

Czołem!

Tak dla potomnosci - po wczorajszej diagnozie stanu alternatora u Raq, to ja chyba bym raczej nie polecal goscia z Chełmskiej.... czasami lepiej dac wiecej i miec porzadnie (tym bardziej, ze mowimy o roznicy rzedu 40-50 zł),

niz zaplacic mniej i robic dwa razy.Mysle, ze Raq potwierdzi moja opinie. 

Poki co, nie slyszalem w Łodzi  o dobrym "przewijaczu". A tak na marginesie, rzeźbienie polegajace na przewijaniu wybranych cewek uwazam za proszenie sie o kolejna robote. Kazda faza powinna byc nawinieta jednolitym, ciaglym drutem nawojowym, bez zadnych laczen i tym podobnych łatanin. A jesli jedna faza sie upalila, to na ogol pozostale tez dostaly po grzbiecie i nawet jesli nadal sa sprawne, to warto nawinac je świeżym drutem, aby uniknac ponownej awarii po krotkim czasie. Podsumowujac: moim zdaniem, jesli przewijac, to calosc uzwojen ladowania, a nie wybiorczo fazy, albo cewki.

czytając wiele o wadzie w mojej Hondzie jaką jest alternator  postanowiłem kupić nowy zamiennik w sklepie. Chłopaki w Motorwings zrobili dobrą cenę i na razie jest dobrze. Zrezygnowałem z przewijania bo słyszałem że jest z tym różnie i najczęściej pieprzy się wszystko dalej.

Na ulicy Żwirki przy Gdańskiej (blisko MotorWings) był od jakiś 15 lat warsztat w którym badali i naprawiali alternatory i rozruszniki jakiś rok temu jeszcze tam był ale dawno tamtędy nie przejeżdżałem gdyby ktoś potrzebował można tam spróbować, choć też nie jestem pewny czy do motocykla robią, ale doświadczenie mają duże.

Elektromechanik, Klinika Rozruszników i Alternatorów

Żwirki 7Łódź

501-927-839

Namiar mozna sprawdzic, ale problem zasadniczy jest taki, ze do przewijania statorow motocyklowych trzeba uzywac innych materialow, bo w przeciwienstwie do alternatora samochodowego, w motocyklu często pracuje on w kapieli olejowej, co  w istotny sposob zmienia wymagania dla stosowanych materialow. Osobiscie korzystam na ogol z uslug przewijania przez firme z Rzeszowa i poki co, wszystko gra i buczy   :smile:

Edited by KLOSZ (see edit history)

w motocyklu pracuje on w kapieli olejowej
Nie zagłębiałem się w to ale chyba rzadko można spotkać takie rozwiązanie w moto, więc raczej materiały "samochodowe" będą wystarczajace

Massi, wcale nie tak rzadko. Przykladow jest wiele.

Thebestof78, A na przyklad w GSX-R i wielu innych Suzukach, albo w Hondzie CRF stator plywa w oleju 

OK, zeby nie rozpoczynac flejma, bo nie ma sensu skoryguje swoj post powyzej i dodam "często" w stosownym miejscu :smile:

Nie zamierzam tez nikogo przekonywac, ze moje jest mojsze ;), ot takie jest moje zdanie, a Wy sobie robcie z nim co chcecie :smile:

Edited by KLOSZ (see edit history)