Jump to content

Majówka W Karpaczu

jaquzie
 Share

Recommended Posts

Hej,

Jako, że wybieram się w majówkę do Karpacza, i może ktoś z Was ma podobne plany (może nie sam Karpacz jako cel podróży, ale tamtejsze strony), stąd ten post.

Wypad robię 1.05 w godzinach porannych, co by na miejscu być około 13-14, zostaję do 3.05, powrót w godzinach popołudniowych, co by na wieczór być w Łodzi.

Nocleg mam tutaj --> http://www.hotel-karpacz.com/ (trochę drogo, ale załapałem się na zniżkę ;), a swoją drogą warto, bo miejsce jest wypasione [sprawdzone w styczniu] :smile:), aczkolwiek jak znajdzie się chętny, myślę, że nie powinno być problemu ze znalezieniem dla chętnego noclegu na jakiejś kwaterce.

Wyjazd oczywiście robię na 2oo (ja + kobita na plecaku) - trasa w 1 stronę to około 340km.

W planach na miejscu:

- piwo, piwo, oscypek, piwo, oscypek z grilla, piwo, golonka, piwo :smile:

- wejście na Śnieżkę (po drodze mijając Schroniska i grzane piwo ;))

- sztolnia w Kowarach (byłem, warto, idę jeszcze raz)

- ALPINE-COASTER w Karpaczu :smile:

- piwko w restauracji Aurora (przy kałasznikowie)  :whistling:

- możliwość zwiedzenia zamku Czocha (55km od Karpacza) 3.05 w drodze powrotnej

Slajdy ze stycznia tutaj:

Powyższe czysto informacyjnie, może ktoś będzie miał chęć się "przespacerować".

B)

no to do Aurory na piwko/golonkę, tudzież w jakimś schronisku na grzańca ;)

Tak jak w czwartek (1.05) zazdrościłem motongistom w Karpaczu tak w piątek i sobote współczułem - rano koło zera, mgła na 50 metrów i w piątek rano trochę sniegu.

Niedzielny powrót za to w pełnym słońcu

Tak jak w czwartek (1.05) zazdrościłem motongistom w Karpaczu tak w piątek i sobote współczułem - rano koło zera, mgła na 50 metrów i w piątek rano trochę sniegu.

Wracałem wczoraj zakopianką o 7:30 rano i nie widziałem śniegu. Za to mgła była gruba jak dym w speloonie :smile:

Ogółem majówka w Czarnej Górze k. Bukowiny Tatrzańskiej bardzo udana: 4,5 dnia słonecznego na 6. Wystarczyło dobrze ogarniać pogodę i jak padało po polskiej stronie, to na ogół po słowackiej świeciło słońce. A śnieg w górach - coś pięknego :biggrin:

Super zdobywało się Zawrat. Jaquzie, jak się bawiliście?

Zajebiaszczo ;) co prawda gdzieś umknęło mi piwo z Mur'em.. (sorry, next time ;)), ale to chyba przez te grzańce wszechobecne :smile:

W czwartek ludu full na ulicach Karpacza, w piątek... w dolinie deszcz i mgła... ale po wejściu na szlak (pusty, szedłem jak zwykle dookoła - trasą widokową mało uczęszczaną) i w górę - pogoda piękna (słoneczko, ciepło - tutaj już piłem tylko zimne piwo w każdym schronisku ;)).

Niestety na trasie na śnieżkę (od domu śląskiego) już ludzi od cholery.. 0 przyjemności z łażenia po górach. A w drodze powrotnej marzłem jadąc wyciągiem w dół (szczególnie po wjechaniu we mgłę)  :whistling:

W czwartek stałem w korkach jadąc do celu, wracając (w sobotę) pusto na drogach, więc można było jechać..

AA.. nie przyznałem się, ale... jechałem finalnie 4oo (ma się ten dar przewidywania :biggrin:).

O tyle o ile w czwartek plułem sobie w brodę, że nie na 2oo, o tyle w piątek i sobotę upewniałem się, że 4oo były dobrym wyborem (deszcz, w sobotę poranny śnieg, mgła, mokro, zimno...)

Ogólnie wypad krótki acz udany - mam nadzieję, że bawiliście się równie przednio jak ja :smile:

ps. piwo w Aurorze mnie zawiodło tym razem - szklanki jechały chemią. brrrr... ale klimat nadal great i ta rosyjska muzyczka ;)

aurora.jpg

Zobacz sobie na fejsie moje zdjęcia z Tatr. W górach zima pełną gębą...a z Zawratu z Dorota zjechaliśmy na d*pach siedząc na kurtce :biggrin:

Właśnie o to mi chodziło, żeby bardziej zimowo góry zastać i się udało. Za to na dole mieliśmy ciepło i słonecznie :smile: