Jump to content

Chorwacja, Kwatery (Namioty Za Drogo Wychodzą) Na Moto 25.07 - 3.08

easyR
 Share

Recommended Posts

Witam, wybieram się z plecaczkiem pod namiot do Chorwacji, ostateczna lokalizacja jeszcze nie ustalona - Spontan.

Tedzia to nie przecinak wiec jedziemy max 140km/h - ma być ekonomicznie :smile:

Jak by ktoś miał ochotę dołączyć było by raźniej. Planowany wyjazd piątek po południu - ok. 16. W międzyczasie nocleg w okolicy Czech - przerwa na dobre piwko i rano dalej w drogę. 

Trochę ustaleń już było, wiec dopiszę na początku.

Mamy już 3 motocykle, chętnych dalej zapraszamy. Kierujemy się na Północ Chorwacji około 1100km od Łodzi. (Trasa, przez Czechy, Austrię, Słowenię)

Oczywiście nikt nas tam nie będzie trzymał, więc zawsze można zmienić miejscówkę i zobaczyć coś więcej.

Powrót na 3.08 do Łodzi, też z noclegiem gdzieś po drodze.

Edited by easyR (see edit history)

Skoro spontan, to rozumiem, że nie muszę się dzisiaj ostatecznie deklarować. :smile:

W połowie czerwca dam znać, wstępnie jesteśmy zainteresowani (ja na pewno, plecaczek być może ;)).

Zero planów rezerwacji itp, na miejscu coś znajdziemy, kierunek raczej Północ, żeby za daleko nie jeździć.

piotreklodz

Liczyłeś ile Cię to będzie kosztowało?

Jesteś pewien że jednego dnia dojedziecie - szacun dla plecaczka :smile:

Podziel się jakimiś namiarami na fajne miejscówki, pytam bo planuję taki wypad, ale na 2 tygodnie i w sierpniu... No i zdecydowanie wolniej bo Transalpem, czyli max 110-120. Może i do nas ktoś się przyłączy??

Propozycja Piwo_VFR800F1  wyspa KRK i miejscowość Baśka.  Znalazłem tam fajny camping, w cenie aquapark.

http://croatia.hr/pl-PL/Wyszukiwarka-zakwaterowania/Campingi/Miejscowosc/Baska/Oboz/Zablace-Kemping-?bGNcMTUxMSxwXDE5OA%3d%3d

no miejscówka spoko, ale jak będziemy na wyspie to ciężko będzie wyskakiwać na jakieś wycieczki w trakcie...

Liczyłeś ile Cię to będzie kosztowało?

Jesteś pewien że jednego dnia dojedziecie - szacun dla plecaczka :smile:

Podziel się jakimiś namiarami na fajne miejscówki, pytam bo planuję taki wypad, ale na 2 tygodnie i w sierpniu... No i zdecydowanie wolniej bo Transalpem, czyli max 110-120. Może i do nas ktoś się przyłączy??

jeśli będę z nimi jechać to pewnie na dwa razy, bo coś czuje że 1000km nie pociągnę...

no miejscówka spoko, ale jak będziemy na wyspie to ciężko będzie wyskakiwać na jakieś wycieczki w trakcie...

jeśli będę z nimi jechać to pewnie na dwa razy, bo coś czuje że 1000km nie pociągnę...

Wstępnie szacuje koło 3000, ale wiadomo, że wyjdzie w trakcie. z racji kręcenie się po okolicy liczę że zrobimy jakieś 3000km. czyli około 1200zł na paliwo a reszta to uciechy dla ciała i ducha :smile: Jak coś zostanie to fajnie...

Jak już będzie wiadomo kto chętny to na spokojnie ustalimy szczegóły, Wiadomo, jak siew grupie jedzie to nocleg podrodze nawet gdzieś w lesie nie straszny. A gdybym leciał sam, to na raz. Tylko kanapę w TDMce muszę zmienić bo na tej to tyłek boli już po 100km. Macie może jakieś namiary na tapicera w łodzi?

Wiadomo, jak siew grupie jedzie to nocleg podrodze nawet gdzieś w lesie nie straszny.

Z tego co się orientuję, w Chorwacji biwakowanie "na dziko" jest zabronione i ten zakaz jest egzekwowany. Dlatego chyba nie ryzykowałbym spania po lasach. ;)

Zacny plan! Ja bardzo chętnie wybrałbym się z wami ale plecaczek w tak długa trasę ze mną nie pojedzie... do tego pozostaje wybór urlopu: albo ten albo wspólny bo niestety mam tylko 15 dni w roku. Życzę powodzenia w trasie :smile:

Z tego co się orientuję, w Chorwacji biwakowanie "na dziko" jest zabronione i ten zakaz jest egzekwowany. Dlatego chyba nie ryzykowałbym spania po lasach. ;)

Na dziko to może gdzieś po drodze zrobimy postój, jeszcze się pomyśli i ustali tuż przed. Przede wszystkim którędy jedziemy, boki czy płatne autostrady itp...

• 2 weeks later...

Witajcie, ja też jestem mocno chętny, były by to moje pierwsze wakacje na moto, ale kiedy znajdzie się lepsza okazja na pierwszy raz :P. Planujecie jakieś spotkanie wstępnie organizacyjne?

mój plan również dotyczy Chorwacji wstępnie, aczkolwiek w terminie tak o 2 sierpnia. Może ktoś coś? ;)

Hmmm, mam już upatrzony hotel ale na 24 sierpnia. Ale zawsze wyjeżdżałem właśnie na początku. Masz już coś na oku?

nie, pewnie żywioł...i objazdówka, co by nie siedzieć cały czas w 1 miejscu  ;)

Ktoś z was ma ekipę i jedzie w kilka moto? Czy każdy uderza solo na Chorwację? Bo jeśli ktoś z was ma ochotę zebrać jakaś ekipę to proszę dajcie znać bo z chęcią sie wybiorę tylko mam parę pytań na PW

myślę, ze większa ekipa się zbiera na ten lipcowy termin. ja już szykuję moto i wymieniam oponki przed urlopem. i przed przeglądem... ;) o szczegóły pytaj Maćka.

Potwierdzam, jest kilka osób na lipiec chętnych. W ramach dyskusji o przejeździe na dwa razy proponuję wyjazd 25.07 po południu, 4h jazdy i się gdzieś zabunkrujemy przy bezalkoholowym na noc, co by rano ruszyć i od południa cieszyć się słońcem.

Edited by easyR (see edit history)

Potwierdzam, jest kilka osób na lipiec chętnych. W ramach dyskusji o przejeździe na dwa razy proponuję wyjazd 25.07 po południu, 4h jazdy i się gdzieś zabunkrujemy przy bezalkoholowym na noc, co by rano ruszyć i od południa cieszyć się słońcem.

ja dodatkowo byłabym za pozostaniem do 3 sierpnia do niedzieli jeśli będą chętni i jeśli Wy Maciek będziecie mieli możliwość zostać to super. Znajdę Wam opiekunkę do dziecka ;)

ja dodatkowo byłabym za pozostaniem do 3 sierpnia do niedzieli jeśli będą chętni i jeśli Wy Maciek będziecie mieli możliwość zostać to super. Znajdę Wam opiekunkę do dziecka ;)

Kombinujemy, może się uda zmiękczyć opiekuna :smile:

• 4 weeks later...

Ja też pozwolę sobie troszkę odświeżyć temat, niebawem nastanie lipiec a my cały czas w proszku, może czas już by się spotkać i omówić jakieś większe lub mniejsze szczegóły? Ktoś z was wybiera się na urodziny FŁM? może tam by była okazja zamienić kilka słów na temat wyjazdu?