Jump to content

Pytanie O Góry Świętokrzyskie


mdfimage
 Share

Recommended Posts

Chciałbym się wybrać na 2 dni  w Góry Świętokrzyskie i pośmigać troche po winklach itd. Moje pytanie brzmi: Czy tam są fajne zakręty? Warto tam pojechać? Czy lepiej gdzieś bardziej na południe?

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz na dwa dni to uderzaj w Wielką Pętlę Bieszczadzką. Będziesz zadowolony :smile:

Link to comment
Share on other sites

Pochodzę z Gór Świętokrzyskich a dokładnie ze Skarżyska Kamiennej. Winkle się znajdą, ale stan dróg pozostawia bardzo wiele do życzenia. Poza wyremontowaną 7ką resztą to taka bieda, że szkoda mówić. Teren polecam bardziej turystycznie. Jeśli winkle to od biedy spróbój z Przełom/Mniów trasą 74 na południe do Cmińska i stamtąd odbij w lewo w 750tkę. Też fajne zakręty a po drodze masz Dęba Bartka. Druga ciekawa trasa to Skarżysko-Kamienna przez Starachowice aż nad Zalew Brody trasą 42. Obie trasy powinny zaskoczyć Cię dużą spadzistością terenu i paroma fajnymi winklami. Trasy tylko pod Winkle tam nie kojarzę :smile:

Link to comment
Share on other sites

Bieszczady odpadają bo za daleko. Aidekk a co masz na myśli mówiąc "bardziej turystycznie", jest tam coś ciekawego do zwiedzania?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Aidekk a co masz na myśli mówiąc "bardziej turystycznie", jest tam coś ciekawego do zwiedzania?

Jaskinia Piekło i jaskinia Raj, Zamek w Chęcinach, piece martenowskie w Zagnańsku, dąb Bartek w Samsonowie, Święty Krzyż (bardzo fajny szlak turystyczny pieszo, chociaż dużą część można teraz wjechać), zamek Krzyżtopór, ranczo bizonów w Kurozłękach (+ zamek i tereny gratis) i wiele by jeszcze wymieniać. Poczytaj i zorientuj się co byś chciał oglądać :smile:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Czy lepiej gdzieś bardziej na południe?

Jadąc bardziej na południe z Kielc 74 w Lipniku odbijasz na 9 i też masz górki i winkielki,wzniesienia itp.Oczywiście trasa bardziej turystyczna,Klimontów,zamek Krzyżtopór,Szlak literacki.Jadąc dalej to już most na Wiśle,Tarnobrzeg,i blisko do Bieszczad :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...