Jump to content

Sudety 2014. Polecam Każdemu.

esquina
 Share

Recommended Posts

Super widoki! Fajna wyprawa, nie długa ale konkretna :smile: Nie marnowałeś ani chwili dnia widzę, cały dzień na moto :biggrin: Ciekawe tereny, może jak mi się uda sam się tam wybiorę i zobaczę na własne oczy te piękne widoki :smile: Tym bardziej widać, że stan dróg powoli się poprawia i można komfortowo pojeździć nie tylko po miejskich ulicach. (Wygląda na to, że w mieście gorzej niż na wsiach z ulicami)

Edited by BobeQ (see edit history)

Znam troszkę okolicę bo sam mieszkam w Lądku :P

Szkoda, że zabrakło Ci czasu na odwiedzenie naszych południowych sąsiadów. Tam to mają drogi!!!

Kolejne góry, i piękne widoki. Przerwa na obiad. Dalej Lądek zdrój i Złoty stok. I tutaj uwaga. W tą górę tylko enduro. Asfalt tragedia. Zdecydowanie nie polecam.

No tak, tą trasę omijać szerokim łukiem, co prawda 1/3 jest już wyremontowana ale reszta to porażka :P Swoją drogą ten kawałek też był niegdyś odcinkiem specjalnym Rajdu Polski, do czasu wypadku znanego rajdowca Ś.p.Mariana Bublewicza, zapewne mijałeś jadąc tamtędy jego nagrobek, zawsze palą się tam świeczki.

Ja ze swojej strony mogę polecić wg mnie najlepszą trasę całej okolicy, zarówno pod kątem widoków jak i asfaltu a na pierwszym miejscu zakrętów!! Oto ta droga:

dcuq.png

t3to.png

A ta troszkę inna w tym samym miejscu :P

Trasa z tego filmiku, dokładnie tutaj: (wszystko w zasięgu 20-30 km)

43486139523999573434.png

Edited by Luki (see edit history)

Oj wyprawa super, normalnie zazdroszczę i trasy i widoków :smile: gratuluję pomysłu, chęci a przede wszystkim realizacji :smile: GIT!

esquina: Gratuluje wycieczki, piekna sprawa.

Planujemy w tym roku zrobic Kamienne Misto wiec cynk Luki`ego bezcenny.

Dodam to do obowiazkowych punktow.

Edited by Bulba (see edit history)

Będzie jeszcze okazja na podróżowanie, jak nie w tym to innym roku. To jak Luki nie mieszkasz w Łódzkiem? Przeprowadziłeś się czy stamtąd pochodzisz?

Znam troszkę okolicę bo sam mieszkam w Lądku :P

Szkoda, że zabrakło Ci czasu na odwiedzenie naszych południowych sąsiadów. Tam to mają drogi!!!

No tak, tą trasę omijać szerokim łukiem, co prawda 1/3 jest już wyremontowana ale reszta to porażka :P Swoją drogą ten kawałek też był niegdyś odcinkiem specjalnym Rajdu Polski, do czasu wypadku znanego rajdowca Ś.p.Mariana Bublewicza, zapewne mijałeś jadąc tamtędy jego nagrobek, zawsze palą się tam świeczki.

Ja ze swojej strony mogę polecić wg mnie najlepszą trasę całej okolicy, zarówno pod kątem widoków jak i asfaltu a na pierwszym miejscu zakrętów!! Oto ta droga:

dcuq.png

t3to.png

Pomnik i emblemat zauważyłem akurat na jednym z zakrętów w Górach Sowich pomiędzy Pieszycami a Jedliną. Co do odcinków za granicami kraju skusze się kolejnym razem. Oby w tym sezonie :smile:

Bulba planujecie kilkudniowy wypad? Termin już bliżej znany?

Edited by esquina (see edit history)

Będzie jeszcze okazja na podróżowanie, jak nie w tym to innym roku. To jak Luki nie mieszkasz w Łódzkiem? Przeprowadziłeś się czy stamtąd pochodzisz?

Bulba planujecie kilkudniowy wypad? Termin już bliżej znany?

Gory zawsze robimy w 3-4 dni.

Termin, hmm... okolice lipca.

Ze swojej strony polecam ta droge :smile:

Edited by Bulba (see edit history)

Widzę że uprawiasz moją najulubieńszą formę turystyki motocyklowej czyli samotne wycieczki. W tamtych rejonach byliśmy w zeszłym roku. Całą drogę stu zakrętów miałem mokrą, więc na pewno tam wrócę. Ale na pewno zawitam za południową granicą jak pisał Luki.

Właśnie sobie wyliczyłem spalanie. Wyszło mi średnio 5,5L/100km. Prędkości W trasie 120-170. W górach nie za szybko ale na krętych drogach utrzymywane wysokie obryty silnika. Także myślę, że wynik dobry :smile:Seweryn lubie w kilka moto ale samemu też jest spoko. Tym razem nie było za bardzo z kim jechać. LUKI ale wpadasz czasem na Łódź swoim moto? Bo zdaje mi się że pod koniec zeszłego sezonu widziałem Twoją SVke. Bulba ta droga 28 to w PL czy gdzie?

PL

Droga z Sanoka do Przemysla

http://goo.gl/maps/861jt

Tamte okolice tez sa przepiekne.

Mala petla, duza petla no bajka.

Droga z Polańczyka do Cisnej

Bardzo fajna sprawa to szybowisko w Bezmiechowej Górnej

Droga zeby sie tam wdrapac kozacka.

Znam trochę tamte rejony z czasów dzieciństwa i przy tych zdjęciach wracają wspomnienia, muszę się tam znów wybrać :smile:

Gratuluję relacji, piękne zdjęcia!

No właśnie LUKI, gdzie teraz SV-ka? Bo stała chyba z moim moto w jednym garażu pod blokiem na Karolewskiej.

Zacna maszyna :smile:

Edited by Pitt.Łdz (see edit history)

• 2 weeks later...

Mam pytanko do Ciebie esquina. Gdzie załatwiałeś spanko? Po Wielkanocy jadę w te okolice i zasięgam języka gdzie warto się zatrzymać na noc. Jakie ceny i czy sympatycznie?

Przejrzałem kilka ofert i zadzwoniłem. Miejsce było to skorzystałem, bo nie miałem dużo czasu na szukanie. Dla jednej osoby ciężko znaleźć nocleg w dobrej cenie. Ale może udać się coś utargować :smile: Okolica wydaje się spokojna i cicha. Do sklepu spacerkiem 5 min. Właściciele w porządku. Jeżeli umiesz i lubisz jeździć konno to jest taka możliwość za darmo :smile: Moto trzymałem na podwórku. Dla mnie wystarczy :smile:  http://www.eholiday.pl/noclegi-bv3055.html

• 3 weeks later...

Odkryłem 4 ciekawe trasy w Czechach :P

1) Trasa 11 Rapotin - Bruntal(mało wiosek, mały ruch)

Przetestowane, nowy nr 1 w Czechach jak dla mnie :P Nowa nawierzchnia, na niektórych winklach czerwona mata zwiększająca przyczepność !

2) Trasa 11/44 Sumperk- Cervena Voda(spory ruch, dużo wiosek ale winkle i nawierzchnia super!)

3) Winkle w  Cervena Voda. Dobra nawierzchnia, w lesie, bardzo mały ruch, całość długości około 5km :smile: Wiele zakrętów 180st. szerokich.

4) Trasa 446, po Polskiej stronie 392, u nas zła nawierzchnia także można traktować jako dojazdówkę

Mapka

351imc4.jpg

• 1 year later...

Ostatnio sprawdziłem to miejsce gdzie strzałka wskazuje i jest na prawdę SYTO!

No i Polacy w tym roku wymienili asfalt na przejściu za Stroniem Śląskim wiec śmiało można uderzac, uwaga tylko na piach po naszej stronie.