Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
* * * * - 8 głosy

Kaski - jakie polecacie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
710 odpowiedzi w tym temacie

#621 MaDDoggY

MaDDoggY
  • Dawca
  • 261 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Kawasaki Z750S -> Honda CBF 1000 FA

Napisano 04 luty 2016 - 23:11

Tylko szybkę się trochę "dziwnie" otwiera.

Ja mam Speed-R'a od 1,5 roku i to trochę dziwne otwieranie szybki spowodowało że uszczelka szybki kasku zaczęła się odklejać...  Niby zostało to naprawione przez Libery Motors (tam kask został kupiony) ale niesmak pozostaje. Więc z mojej strony zastanów się przy przymiarkach czy taki sposób otwierania kasku Ci odpowiada - ja uważam, że istnieją lepsze rozwiązania. Generalnie moim zdaniem kask jest ok ale na pewno w tej cenie można rozważyć konkurencję - np HJC czy Shoei o którym wspominałeś wcześniej.   

#622 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1903 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 04 luty 2016 - 23:14

u mnie limanowskiego 213, na poniedziałek bede miał

HJC czy Shoei

problem tylko w tym ze jeszcze hjc aż tak nie ale shoei to 40% ceny to tylko znaczek, nic innego

#623 cris89

cris89
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Honda Varadero 125 XL

Napisano 08 luty 2016 - 23:01

Hej,

Poszukuję kasku Integral do 1000zł w kolorze czarnym, Co bym chciał:

• zapięcie DD
  • pinlock
  • wyjmowany środek
  • dobra wentylacja
  • najlepiej fotochromatyczny wizjer

Proszę, pomóżcie i doradźcie co byłoby trafnym wyborem?

Dzięki,

#624 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1903 postów

Napisano 09 luty 2016 - 10:48

pisałem Ci wczoraj maila, chciałem żeby podał jaki motocykl bo inny kask dobrałbym do sporta a inny do turystyka, co do wizjera nie spotkałem sie z fotochromatycznym, są szyby progresywne co najwyżej, poza tym jak sobie wyobrażasz jak jedziesz wieczorem, auto wali lampami z przodu a tobie właśnie przyciemnia sie wizjer ? jak już to szukaj kasku z blendą. Ze swojego doświadczenia moge polecić sharka speed-r, ma DD, blende, pinlock max vision, i bardzo fajną wentylacje, co do wyjmowanego wnętrza to chyba od kilku lat nie spotkałem sie z kaskiem który by nie miał wyjmowanego, chyba tylko agv k3 nie ma.

• Piuriel lubi to

#625 cris89

cris89
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Honda Varadero 125 XL

Napisano 09 luty 2016 - 18:28

Wysłałem Ci wczoraj zwrotnego maila, chodzi o motocykl Honda Varadero. Faktycznie z tym fotochromatycznym wizjerem to nie jest jednak tak kolorowo, a sytuacja może stać się niebezpieczna. Zainteresowałem się poleconym kaskiem, w jakiej cenie mógłbym kupić Shark Speed-R? Patrząc na ceny z allegro to jest całkiem niezły przedział. Interesuje mnie kolor czarny połysk. Obwód głowy 57cm.

#626 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1739 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • Karta FŁM:0172

Napisano 10 luty 2016 - 13:50

Myślę, że najlepiej jak podjedziesz do sklepu i sobie "pomacasz". 
Na odległość nie negocjuje się ceny ;) a może coś ciekawszego wpadnie w oko. 

...You can be better than that..

#627 DamJan_zdw

DamJan_zdw
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Imię:Damian
  • Motocykl:Triumph speed triple 955i

Napisano 06 marzec 2016 - 22:09

witam, 

Interesuje mnie Kask Ls2 Ff324 Metro. Czy ktoś posiada taki kask i może się wypowiedzieć czy warto. 

Cena atrakcyjna bo około 500zł

Użytkownik Suchy-wolk edytował ten post 24 marzec 2016 - 23:29
opis

#628 Kefas

Kefas
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:Sprint ST 1050

Napisano 06 styczeń 2017 - 16:30

Mam nadzieję, że złotej łopaty nie dostanę :)

Robię po roku drugie podejście do zakupu kasku - w zeszłym roku w końcu zabrakło mi pieniędzy, w tym myślę, że jestem przygotowany. Do rzeczy:

Poszukuję kasku do sport - turystyka, który zastąpi wysłużonego Shoei Raid II.

Wymagania:

- Integral

- Blenda

- Zapięcie DD

- Miejsce na słuchawki od interkomu (interkom posiadam)

- Wyjmowany środek

- Budżet - tu można powiedzieć, że limitu jakiegoś nie mam, jak będzie super kask to i super budżet sie znajdzie :D

Co narazie znalazłem:

- AGV K5 - opinie ma całkiem niezłe ale zauważyłem, że nie ma podbródka w zestawie

- HJC RPHA ST - w miare dobre opinie, niektórzy twierdzą, że tandetnie wyglądają plastiki w nim - jakby miały się rozlecieć

- HJC FG ST - jw. W sumie nie wiem dokładnie czym się różnią te kaski hehehe ;)

- Shark Spartan - tu nie znalazłem żadnych opinii poza tym, że jakieś białe plamy się pojawiają (?) - może ktoś to potwierdzić / zanegować?

- Shark speed-r carbon - tu znalazlem, ze jest nietypowe zamykanie szyby + jw

- Shuberth S2 Sport - tu różnie - jedni piszą że cichy, inni, że lipa.

Znacie jeszcze jakieś kaski spełniające w/w wymagania, które mogę dostać w Łodzi? Ubolewam troszkę, że Shoei nie ma nic z blendą i DD :(

#629 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 1261 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:Ducati Monster 1200 R

Napisano 06 styczeń 2017 - 18:50

Shoei ma model NXR i Spirit do ktorego jest dedykowana szyba fotochromatyczna i blenda jest wtedy zbedna. Tylko ze to juz typowe sportowe kaski. Ja mam HjC rph11 i jest swietny pod kazdym wzgledem a cena jak na kask tej klasy przystepna. Tylko nie ma blendy ale ma dwie szyby w komplecie.

#630 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1739 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 19:08

- Shark Spartan - tu nie znalazłem żadnych opinii poza tym, że jakieś białe plamy się pojawiają (?) - może ktoś to potwierdzić / zanegować? - Shark speed-r carbon - tu znalazlem, ze jest nietypowe zamykanie szyby + jw

Carbona posiadam i jest spoko. Nie mam w sumie na co narzekać, jest blenda, jest pinlock w zestawie. To kask sportowy więc ma klasyczne zapięcie DD.
Spartan jest naprawdę spoko. Oglądałem, ale nie mam potrzeby zmiany swojego więc po prostu oglądałem u Kosmatego w sklepie.
Podjedź do Kosmatego na sklep i coś spokojnie wybierzesz i doradzi Ci dobrze.

#631 Kefas

Kefas
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:40

Shoei ma model NXR i Spirit do ktorego jest dedykowana szyba fotochromatyczna i blenda jest wtedy zbedna. Tylko ze to juz typowe sportowe kaski. Ja mam HjC rph11 i jest swietny pod kazdym wzgledem a cena jak na kask tej klasy przystepna. Tylko nie ma blendy ale ma dwie szyby w komplecie.

Tak jak pisałem w wymaganiach - są one przemyślane przez rok więc blenda to konieczność - nie chcę szyby fotochromatycznej bo tez rozwazalem takowa. 

Czyli tak: sharka na limanowskiego bede mógł obejrzeć, hjc w motorwingsach, a gdzie agv i shubertha?

#632 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1739 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 21:30

Tak jak pisałem w wymaganiach - są one przemyślane przez rok więc blenda to konieczność - nie chcę szyby fotochromatycznej bo tez rozwazalem takowa.

Czyli tak: sharka na limanowskiego bede mógł obejrzeć, hjc w motorwingsach, a gdzie agv i shubertha?

Na Limanowskiego chyba tylko Agv nie mają.
Nie wiem czy gdzies w Ldz zobaczysz Agv.

#633 Kefas

Kefas
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 21:16

No to do finalu przeszedl jednak Shoei GT-Air (mimo ze microlock) i wlasnie Shark Spartan - mierzyłem dziś Mke (kosmaty nie mial Lki na stanie). Sklaniam sie ku Spartanowi jak narazie - nie ma sie po prostu tam do czego doczepic - lekki, zamkniecie szybki juz jest normalne ;) blenda dochodzi nisko, fajny mechanizm rozwijania podbrodka, gwarancja 5 lat po rejestracji. Shoei jak to shoei :) tak samo tylko ze microlock no i drozszy...

• Rebel i Piuriel lubią to

#634 Rebel

Rebel
  • Użytkownik
  • 198 postów
  • Imię:Ad
  • Motocykl:Kilofaza

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:41

No to do finalu przeszedl jednak Shoei GT-Air (mimo ze microlock) i wlasnie Shark Spartan - mierzyłem dziś Mke (kosmaty nie mial Lki na stanie). Sklaniam sie ku Spartanowi jak narazie - nie ma sie po prostu tam do czego doczepic - lekki, zamkniecie szybki juz jest normalne ;) blenda dochodzi nisko, fajny mechanizm rozwijania podbrodka, gwarancja 5 lat po rejestracji. Shoei jak to shoei :) tak samo tylko ze microlock no i drozszy...

Ja byłem zachwycony GT Air, gdyby nie okulary na pewno bym go kupił, niestety zostaje szczęka. Sharków nie znam, w szczękowych ten Evo raczej mi nie podszedł, trzeszczał już na na półce. Czemu to DD jest takie istotne dla Ciebie? na torze to OK ale w "cywilu"?

Live slow!!!

#635 Kefas

Kefas
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 23:09

Nie noszę okularów na codzien więc nie zwracałam aż takiej wagi ale np Spartan ma specjalne wzięcia na brylki - sprawdzałem, działają, okularów nic nie czuć. Jeśli chodzi o DD to każdy ma jakiegoś bzika :) całe życie jeżdżę w DD i po prostu czuję się komfortowo. Nie ufam mechanizmom a dd jest związany i nie ma prawa nic się stać. Ot, osobiste zboczenie.

Sharka już zakupiłem, w sezonie jak polatam podzielę się wrażeniami. Zaryzykowałam dość ciasna Mke, zobaczymy jak będzie leżeć :)
  • Piuriel lubi to

#636 Rebel

Rebel
  • Użytkownik
  • 198 postów
  • Imię:Ad
  • Motocykl:Kilofaza

Napisano 27 styczeń 2017 - 09:47

Nie noszę okularów na codzien więc nie zwracałam aż takiej wagi ale np Spartan ma specjalne wzięcia na brylki - sprawdzałem, działają, okularów nic nie czuć. Jeśli chodzi o DD to każdy ma jakiegoś bzika :) całe życie jeżdżę w DD i po prostu czuję się komfortowo. Nie ufam mechanizmom a dd jest związany i nie ma prawa nic się stać. Ot, osobiste zboczenie.

Sharka już zakupiłem, w sezonie jak polatam podzielę się wrażeniami. Zaryzykowałam dość ciasna Mke, zobaczymy jak będzie leżeć :)

no tak. mówią, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka :-) u mnie na odwrót, DD mnie doprowadzało do załamania nerwowego, ktoś mi kiedyś poradził żeby nigdy nie rozpinać dd do końca wtedy będzie miodnie, ale niestety nie dało rady zdejmować kasku. daj znać jak wypróbujesz Sharka. Może mój następny będzie integral...

Live slow!!!

#637 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1903 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 11:27

wszystkie sharki w tej chwili mają tzw. easy fit czyli wyściółka wyprofilowana na oprawki okularów, sam jeżdżę w brylach i w sharku speed-r i nie ma żadnych problemów, co do zapięcia to hmmm, jakie to ma znaczenie czy jeździsz na torze czy na ulicy ???? więcej i groźniejsze gleby zdarzają się chyba jednak w cywilnych warunkach więc tym lepiej mieć najbezpieczniejsze zapięcie, podchodząc do tego w sposób "a bo mi sie nie chce zapinać" ablo "a bo to za długo trwa" to może w ogóle zrezygnować ze skorupy ;) bez ręki, nogi można żyć.... bez głowy to już może być ciężko

• Piuriel lubi to

#638 krasus

krasus
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • Imię:kra
  • Motocykl:Honda V2

Napisano 27 styczeń 2017 - 11:53

z doświadczenia po ubieraniu żony w kask, już wiem że jak się nie ma okularów i doradza okularnikowi w wyborze kasku, to będzie wtopa. 

Co wobec tego lepsze - widziałem, że LS2 ma fajne "schowki" na pingle czy lepszy Shark z tym easy fit?

#639 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1903 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 12:41

Co wobec tego lepsze - widziałem, że LS2 ma fajne "schowki" na pingle czy lepszy Shark z tym easy fit?

nie ma to znaczenia, to i to to te same rzeczy, kwestia nazewnictwa przez markę ale chodzi o to samo ;)

• krasus lubi to

#640 jaszczomb

jaszczomb
  • Użytkownik
  • 473 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:xj600

Napisano 27 styczeń 2017 - 12:53

Ja byłem zachwycony GT Air, gdyby nie okulary na pewno bym go kupił, niestety zostaje szczęka

Hmm, a tak na serio, to co ci daje szczęka przy okularach? Ja zmieniałem kask latem i której szczęki bym nie zakładał, to i tak bryle musiałem ściągać - co wydaje się logiczne w końcu kask powinien przylegać do głowy.