Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Zakup Laptopa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 Logan

Logan
  • Użytkownik
  • 566 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Smokey (Suzuki GSF Bandit S 600 '96)

Napisano 17 lipiec 2013 - 00:09

osobiście sprzetem komputerowym jako takim (tak PC'tami jak urządzeniami przenośnymi) zajmuję sie już parę latek

ja zawsze dostając górą granicę budżetu klienta składam (albo wybieram lapka/tableta) najbardziej wydajnego w danych pieniądzach

chyba że ktoś ma konkretne widzimisie np. odnośnie peryferiów, ilości złącz etc.

Bo tak właśnie powinno się to robić/ względnie dobrać najtańsze spełniające potrzeby usera.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM, 2014-: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"

#42 fred89

fred89
  • Dawca
  • 331 postów
  • Imię:Sylwester
  • Motocykl:GiXXer 1000 K2, CBR 600 F3, Virago 535, RG 80, Simson!

Napisano 17 lipiec 2013 - 18:59

Szczerze to polecam sklep X-KOM.

Mają najlepsze ceny i kupuję tam każdy sprzęt komputerowy :)

Stoisko jest w Porcie Łódzkim. Można też negocjować cenę lub dostać jakiś gratis :).

qxK0W5f.jpg

#43 tlfabianka

tlfabianka
  • Dawca
  • 165 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:BMW - w planach :)

Napisano 18 lipiec 2013 - 01:31

Mają najlepsze ceny i kupuję tam każdy sprzęt komputerowy :)

Stoisko jest w Porcie Łódzkim. Można też negocjować cenę lub dostać jakiś gratis :).

Potrwierdzam, również kupiłem tam kilka klamotów. Oprócz cen, można liczyć na naprawdę szybką i fachową obsługę. 

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

#44 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3708 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 18 lipiec 2013 - 07:30

'noszenie po pokojach' wygodne, a i w ewentualną podróż łatwiej zabrać 13" niż kobyłę 17".

Ale do tego trzeba okulary i chyba nie czytałeś od początku - to ma być zastępstwo za komputer domowy, czyli możliwie duży monitor, lekki i w dobrej cenie. A idąc Twoim tokiem myślenia to skoro 13" lepszy i lżejszy to czemu nie tablet 9"? Przecie lżejszy i mobilniejszy :D

Ja osobiście dostałam streeta w oczach od tego gówna i mojego Windowsa 7 się nie pozbędę nawet jak się pojawi w kosmos wyjebany jakiś Windows tysiąc pińcet sto dziewińcet

Anabell666 się podoba, innym kobietom, które znam a które jeszcze nie wiedzą ile to problemów przynosi bardziej wymagającym użytkownikom także. Wnioskuję więc, że jesteś w mniejszości i masz męskie poczucie piękna/praktyczności :D

Faktycznie, przez ponad rok królowali cenowo i nawet na allegro nie dało się znaleźć taniej. Sam kupiłem u nich 5 lapków dla siebie i rodziny/znajomych. Niestety poszli teraz po renomie i ceny podnieśli. Już się nie opłaca tak jak kiedyś, a przynajmniej nie każdy model!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#45 jabioka

jabioka
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • Imię:marta

Napisano 18 lipiec 2013 - 08:02

męskie poczucie piękna/praktyczności

Być może można tak to ująć. Generalnie właściwie we wszystkich aspektach mojego życia wolę praktyczne niż ładne ;)

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :)

#46 orzo

orzo
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Imię:Bartek
  • Motocykl:Suzuki Burgman

Napisano 18 lipiec 2013 - 11:42

Ale do tego trzeba okulary i chyba nie czytałeś od początku - to ma być zastępstwo za komputer domowy, czyli możliwie duży monitor, lekki i w dobrej cenie. A idąc Twoim tokiem myślenia to skoro 13" lepszy i lżejszy to czemu nie tablet 9"? Przecie lżejszy i mobilniejszy :biggrin:

czytałem od początku, czytałem. dlatego zaproponowałem 13" i do tego jakichś sensownych rozmiarów monitor. otrzymujemy wtedy wygodną stacjonarkę i mobilny, poręczny sprzęt. zależy to jednak od tego czy posiadamy miejsce na monitor, czy też nie. jesli nie, to faktycznie- 13" jest nie najlepszym pomysłem i bierz coś większych rozmiarów. 

#47 Logan

Logan
  • Użytkownik
  • 566 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Smokey (Suzuki GSF Bandit S 600 '96)

Napisano 18 lipiec 2013 - 11:48

Ale do tego trzeba okulary i chyba nie czytałeś od początku - to ma być zastępstwo za komputer domowy, czyli możliwie duży monitor, lekki i w dobrej cenie. A idąc Twoim tokiem myślenia to skoro 13" lepszy i lżejszy to czemu nie tablet 9"? Przecie lżejszy i mobilniejszy :biggrin:

Gdzie jest info o tym, że zastępstwo za stacjonarkę, bo dalej nie widzę takiej informacji?

Piszecie o "jechaniu na renomie" Nie da się długo sprzedawać bez zarobku. to dobre na rozpromowanie się i koniec, a Toshiby z pierwszego linku są tak dziwnie tanie i w dużej ilości, że dowiedziałbym się w pierwszej kolejności, czy to nie jest sprzęt z nieudanego przetargu.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM, 2014-: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"

#48 Bocian

Bocian
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Imię:Bogdan
  • Motocykl:kawasaki zzr 600

Napisano 09 listopad 2016 - 20:28

Odgrzewam kotleta.Potrzebuję kupić laptopa cena około 2k może ciut więcej,do zadań domowych :biggrin: ...

#49 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3708 postów

Napisano 09 listopad 2016 - 23:08

Polecam dwa:
HP: http://www.x-kom.pl/...vd-r5-m330.html
Acer: http://www.x-kom.pl/...n10-gf920m.html

Oba mają matową matrycę, 8 GB RAM DDR3.

Acer ma dysk SSD 240 (wg mnie wystarczający, ale jak potrzebujesz więcej HP ma 1 TB 5400 obr). Oba mają też dodatkową grafikę. HP to i5, wyższe taktowanie...

Wyszukiwałem do 2000zł... więc jeśli chcesz dołożyć 100 czy 200zł to pisz a znajdzie się ciut lepszy. Pisz na czym Ci zależy :)

#50 Bocian

Bocian
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Imię:Bogdan
  • Motocykl:kawasaki zzr 600

Napisano 10 listopad 2016 - 09:36

Polecam dwa:
HP: http://www.x-kom.pl/...vd-r5-m330.html
Acer: http://www.x-kom.pl/...n10-gf920m.html

Oba mają matową matrycę, 8 GB RAM DDR3.

Acer ma dysk SSD 240 (wg mnie wystarczający, ale jak potrzebujesz więcej HP ma 1 TB 5400 obr). Oba mają też dodatkową grafikę. HP to i5, wyższe taktowanie...

Wyszukiwałem do 2000zł... więc jeśli chcesz dołożyć 100 czy 200zł to pisz a znajdzie się ciut lepszy. Pisz na czym Ci zależy :)

Potrzebuję do zwykłych prac domowych;przelewy itp.Może być ciut droższy.Na czym mi zależy,trudne pytanie ...jestem zielony :hihi:

#51 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 803 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Suzuki Bandit 600N '03

Napisano 10 listopad 2016 - 12:30

Podstawy na tą chwilę dla mnie to właśnie matowa matryca, dysk SSD, procek min i5 i 6-8GB pamięci.

Do SSD tylko Win 10 bo ma już mocno dopracowaną obsługę tych dysków.

Stawiałbym na Acera. 15,6 cali będzie wystarczające do domu.

• Aidekk lubi to

#52 Pan Konrad

Pan Konrad
  • Dawca
  • 68 postów
  • Imię:Konrad
  • Motocykl:Aprilia Pegaso 650

Napisano 10 listopad 2016 - 12:58

Podstawy na tą chwilę dla mnie to właśnie matowa matryca, dysk SSD, procek min i5 i 6-8GB pamięci.

Stawiałbym na Acera. 15,6 cali będzie wystarczające do domu.

Ja do tego co pisze Karpiu zrezygnowałem z napędu CD/DVD bo i tak się z tego juz praktycznie nie korzysta.

#53 jaszczomb

jaszczomb
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:xj600

Napisano 10 listopad 2016 - 13:08

Nie przesadzałbym, u mnie na win7 różnica w szybkości między SSD a zwykłym była diametralna (uruchamianie 2x szybciej itp.)

#54 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 803 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Suzuki Bandit 600N '03

Napisano 10 listopad 2016 - 13:18

Nie przesadzałbym, u mnie na win7 różnica w szybkości między SSD a zwykłym była diametralna (uruchamianie 2x szybciej itp.)

To poszukaj jeszcze gdzieś w necie opcji do zmiany w rejestrze w Win 7 to będzie działało 5 x szybciej.

Win 7 nie ogarnia jeszcze jak trzeba tej technologii. Fakt, będzie szybciej ale to jeszcze nie to.

#55 jaszczomb

jaszczomb
  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 13:21

To poszukaj jeszcze gdzieś w necie opcji do zmiany w rejestrze w Win 7 to będzie działało 5 x szybciej.

Win 7 nie ogarnia jeszcze jak trzeba tej technologii. Fakt, będzie szybciej ale to jeszcze nie to.

To niestety nie ja tylko mój IT Department - ja osobiście komputera nie posiadam. Niemniej jednak na starszych systemach też nie ma co się bawić w tradycyjne HD - bo różnica będzie i tak spora.

#56 Lipson

Lipson
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • Imię:Adam
  • Motocykl:Yamaha MT-09

Napisano 10 listopad 2016 - 13:40

Pracuje na dellu e5440 ma ssd i jest na win7 pro, jak pamietam to tylko raz mi sie zawiesił. Polecam

Sent from my iPhone; spelling might vary because I have fat fingers.

#57 jaszczomb

jaszczomb
  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 13:57

Pracuje na dellu e5440 ma ssd i jest na win7 pro, jak pamietam to tylko raz mi sie zawiesił. Polecam

To chyba nie ten budżet.

PS. A w tych pieniądzach to mimo wszystko postawił bym na ThinkPady

#58 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3708 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 14:13

Potrzebuję do zwykłych prac domowych;przelewy itp.Może być ciut droższy.Na czym mi zależy,trudne pytanie ...jestem zielony

To bierz pan jednego z poleconych. Będziesz pan zadowolony. Zalety i wady każdego z nich wymieniłem wyżej :)
  • Bocian lubi to

#59 eramus

eramus
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 10 listopad 2016 - 14:22

Potrzebuję do zwykłych prac domowych;przelewy itp.Może być ciut droższy.Na czym mi zależy,trudne pytanie ...jestem zielony

to kup cos tanszego jak do zwykłych prac domowych

#60 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3708 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 14:47

to kup cos tanszego jak do zwykłych prac domowych

Przy HTML5, nowych flashach i silverlight na win8 czy win10 cokolwiek poniżej i3 2 GHz mija się moim zdaniem z celem. Lepiej dziś dac 300zł więcej niż rok szybciej znów musieć wymienić ;)
  • Logan i Bocian lubią to