Jump to content

Chorwacja Lipiec-Sierpień 2013

Konrad Ko
 Share

Recommended Posts

Witajcie!

Mam pomysł żeby pojechać motocyklem do Chorwacji na 10-14 dni.

Czas wolny którym dysponuję to druga połowa Lipca oraz cały Sierpień.

Motocykl którym sie poruszam to GSXR 1000 K5. Tempo jazdy zdecydowanie szybsze

niż watacha chopperów poruszających sie w szyku :smile: lecz w zgodzie z przepisami.

Wszelkie szczegóły wyjazdu sa do ustalenia jeśli znajdzie się ktoś chętny. 

Pozdrawiam!

Tempo jazdy zdecydowanie szybsze niż watacha chopperów poruszających sie w szyku :smile: lecz w zgodzie z przepisami.

A to da się pogodzić? :shock3:;) 

Też mam w planach mam Chorwację. Ale od połowy sierpnia i do połowy września mam urlop. Będziesz jechał sam czy z plecakiem? Trasę zamierzasz pokonać na jeden strzał czy gdzieś z noclegiem? Autostrady czy boczne drogi? Ja raczej na tydzień i może powrót przez Alpy :smile:

Hej pod koniec lipca tj najprawdopodobniej 27 będe wybierał sie do Trogiru. Natomiast planuje trase bez autostrad z 1 lub dwoma miedzynoclegami ( jeden nocleg na 99 % nad balatonem). Później zamierzam poświęcić 1 tydzień na zwiedzanie chorwackich winkielków w tym napewno jeden dzień na hvarze ( zobacz sobie filmy na youtube z hvaru- cudowna trasa dla motocykla, samochodem średnia prędkośc przez mnogośc zakrętów oscyluje w okolicach 20 km/h) Spać w drodze pewnie będe pod namiotem-taniej i bliżej natury natomiast w samej Chorwacji jeszcze nie wiem. Dlatego jeżeli Twój wyjazd będzie oscylował w okolicach tego terminu i wszelkie moje plany nie pokrzyżują twoich to zapraszam :smile: P.S. Narazie jadę sam.

Trasa zdecydowanie z noclegiem i zwiedzaniem np Budapesztu lub innych ciekawych miast. Jadę bez plecaka. Pierwszego września niestety muszę być już w Łodzi :/

jakoob interesująca trasa, byłem już na Hwarze ale na czterech kołach, noclegi też planowałem pod namiotem.

Od dawna paszport nie był potrzebny... to znaczy formalnie niby tak ale obywatele UE wjeżdżali na dowód osobisty. Jeśli jedziesz ze Słowenii do Chorwacji to tam ponoć się czepiają o paszporty ale nie sprawdzałem osobiście.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Co do paszportu to muszisz sprawdzić na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, są info na temat wszelkich państw

Od dawna paszport nie był potrzebny... to znaczy formalnie niby tak ale obywatele UE wjeżdżali na dowód osobisty. Jeśli jedziesz ze Słowenii do Chorwacji to tam ponoć się czepiają o paszporty ale nie sprawdzałem osobiście.

Chorwacja od 01.07.2013 weszła do Unii Europejskiej więc jak nie był potrzebny...?

działkowy emeryt

od 15 lat nikt przy wjeździe do CRO paszportu nawet nie chciał oglądać. Ani od strony Słowenii, ani żadnej innej... 

Wyjątkiem jest przejazd przez Neum (BiH) aby dostać się np do Dupovnika albo dalej na wyspy...

za to bardzo chętnie oglądali "zieloną kartę"... ale jak weszli do Eurokołchozu to może już nie chcą... no chyba, że znowu Dupovnik i przejazd przez BiH - wtedy obowiązkowo.

Aha, to że są w Unii nie zmienia faktu, że granice są i obowiązują - bo nie są w strefie Schengen - więc swoje trzeba na przejściu odklepać. Sami CRO mówią, że ich system regulacji przepływu i tranzytu nie jest jeszcze dostosowany do norm Schengen, więc kontrole graniczne mają się odbywac normalnei jak dotąd.

PS. Jadę wozem w pierwszej połowie lipca, ... ale tak czy inaczej, nie sądzę, żebyś utrzymał tempo :P (prócz korków rzecz jasna :smile: )

Edited by działkowy emeryt (see edit history)

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Wyjątkiem jest przejazd przez Neum (BiH) aby dostać się np do Dupovnika albo dalej na wyspy...

Rok temu samochodem to była jedyna granica a raczej dwie gdzie chcieli paszport w jedną stronę a w drugą wystarczyły im dowody bo akurat trzepali jakiegoś busa z nastolatkami :P a zielonej karty nigdzie, czy nawet dokumentów od auta, nie licząc mandatu na Słowacji bo tam już za 5 km ponad normę jest opłata obowiązkowa ;)

motorcycle.gif

działkowy emeryt

ano - loteria. Ale mogą akurat nikogo nie trzepać i zapytać o zieloną ... jak nie masz to dygasz do budki i kupujesz ubezpieczenie za zylion Kun czy innych Euro na przejazd odległosci 15 (a może nawet nie...?) kilometrów...BiH nie jest w UE, mogą chcieć zarówno paszport jak i kartę :smile:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Właśnie wczoraj byłem w biurze podróży i otrzymałem wiadomość że tak jest w unii, ale nie ma podpisanego porozumienia z Schengen. Że otrzymali z MSZ informację że każdy polak który tam wjeżdża bez paszportu popełnia przestępstwo :smile: Ale oczywiście wpuszczają. Ja paszport posiadam gorzej z plecaczkiem.... I co ja tam biedny będę robił sam w tym pokoju hotelowym B) Ja raczej kieruje się na Istrie do Wenecji blisko, Modena i muzeum Ferrari też niedaleko. Chce trasę pokonać na jeden raz.