Jump to content

Szlakiem Kuchennych Rewolucji

Faza
 Share

Recommended Posts

Zawsze oglądając program "Kuchenne Rewolucje" zastanawiałem się jak w rzeczywistości smakuje to jadło, które podają tam po przewrotach Magdy Gessler. Fascynowały mnie też niektóre migawki z okolic restauracji odwiedzanych przez ekipę TVN. Dlatego już zimą postanowiłem, że jedną z moich tegorocznych wypraw motocyklowych nazwę "Szlakiem Kuchennych Rewolucji" i osobiście przekonam się jak smakuje i wygląda wszystko to, co do tej pory oglądałem tylko na szklanym ekranie. 

Nawiązałem w tej sprawie kontakt z portalem MotoRmania, który bardzo chętnie zgodził się objąć wyprawę patronatem medialnym.Relację już niedługo będzie można czytać na jego łamach. 

Sami dobrze wiecie jak częsty wśród motocyklistów jest temat wybrania miejscówki, gdzie można dobrze zjeść. (W przypadku FŁM najczęściej pada na Kruszów :-)) 

Dlatego zamierzam odwiedzić miejsca w atrakcyjnych turystycznie zakątkach Polski, tak aby inni po przeczytaniu relacji, mieli podczas swoich wakacyjnych podróży podpowiedź, gdzie warto się zatrzymać, a które miejsca omijać szerokim łukiem. 

Swoją pomoc zaoferowała firma 

flm_1372626181__logo_modeka.jpg

przekazując motocyklowe jeansy Denver II

Relacja z ich użytkowania również pojawi się na forum. Pamiętam, że Koper kiedyś pytał czy miał ktoś styczność z tymi spodniami. Na razie po pierwszym przymierzeniu powiem tyle, że mają świetny fason i dobrze leżą na tyłku. 

Start planuję we wtorek 2 lipca a trasa w pierwszej kolejności prowadzi na południe Polski. W piątek szybki powrót na zlot FŁM a po zlocie ciąg dalszy. 

Gdyby ktoś chciał dołączyć to zapraszam na PW. 

Pozdrawiam :smile:

Edited by Faza (see edit history)

Kurde , sam miałem taki pomysł niedawno :smile:)) BTW. Znalazłeś gdzieś AKTUALNĄ liste tych knajp czy trzeba "ręcznie" z każdego odcinka wybierać ? :smile:

Skoro też o tym myślałeś to zapraszam do wspólnej podróży :smile:

Gotowej listy nie ma. Robiłem sobie notatki z ciekawszych odcinków i wracałem do niektórych dla przypomnienia na tvn player.

2.07 niestety jeszcze pracuję, urlop od 3.07 ;)

na zlocie pogadamy. jako, że mam urlop, chętnie wybiorę się do jakiejś knajpy po zlocie, ale do 12.07 - bo potem zwijam się w góry ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/

Ciekawe, powiedz tylko jak to widzisz, wszystkie punkty oblecieć w tydzień czy dwa, czy raz w tygodniu lecieć do jednej knajpy. Opisz coś więcej jak to ma wyglądać. No i nie ukrywam że takie info trochę wcześnie dajesz ;)

:P

W Bukowinie Tatrzańskiej ,, Kiełbacha i Korale'' oraz w Zakopanym ,, Obrochtówka" i  o tej samej nazwie danie polecam :smile:

"Jazda na motocyklu to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu,,

2.07 niestety jeszcze pracuję, urlop od 3.07 ;)

na zlocie pogadamy. jako, że mam urlop, chętnie wybiorę się do jakiejś knajpy po zlocie, ale do 12.07 - bo potem zwijam się w góry ;)

Tak jak piszesz, pogadamy na zlocie, może się uda zrobić jakiś fragment trasy wspólnie

Ciekawe, powiedz tylko jak to widzisz, wszystkie punkty oblecieć w tydzień czy dwa, czy raz w tygodniu lecieć do jednej knajpy. Opisz coś więcej jak to ma wyglądać. No i nie ukrywam że takie info trochę wcześnie dajesz ;)

Oczywiście nie będą to wszystkie knajpy, które brały udział w programie. Wybieram sobie kilka, tak jak wspomniałem w miejscowościach turystycznych oraz atrakcyjnych widokowo dla motocyklistów. Przed zlotem chcę objechać kilka knajp na południu. Po zlocie kolejne regiony: część wschodnia kraju, Mazury, wybrzeże i część zachodnia.

ta strona może się przydać.

http://kuchennerewolucje.tvn.pl/restauracje,851,n

ja bym się wybrał tutaj na początek - bliziutko Łodzi

http://kuchennerewolucje.tvn.pl/restauracje,851,n/magda-gessler-zawitala-do-lesnej-chaty-w-kraszkowie,60539.html

do Obrochtówki podjadę jak będę od 12.07 w Białym Dunajcu.

Edited by jaquzie (see edit history)

meeeega pomysł :smile: aż zgłodniałem :smile:

niestety ja w tym tyg dopiero po 17 mogę się wybrać na jakąś trasę i coś zjeść :smile:

jeżeli planujecie coś w tygodniu późnym popołudniem dajcie znać na priva albo w temacie...  najlepiej to przyszły weekend... można wtedy niejedną odhaczyć knajpę :smile: 

Świetny pomysł bardzo lubię oglądać ten program a jeszcze chętniej bym spróbowała tych pyszności :smile: Ciekawa też jestem na ile pomogła tym właścicielom ta rewolucja ?? opisujcie pozdrawiam :smile:

Ciekawa idea Piotrku :smile: Przekażesz więcej info mam nadzieję już na zlocie w SIelpi przy  :cheers:  ostatnio byłem w Bielsku, gdzie Magda dokonała rewolucji i było pyszne jedzenie :smile:

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

Tak jak piszesz. Na zlocie przy piweczku pogadamy. Bielsko też mam w planach to się wymienimy doświadczeniami ;)

Pozdro

To może by zacząć od baru w łodzi gdzie była Pani Magda :smile:

O ile jeszcze działa

Miłej wycieczki i czekamy na raport

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Kurcze, że sam na to nie wpadłem. Moja żona uważa, że nic nie robię tylko jem i jeżdżę na motocyklu... :smile: 

To może by zacząć od baru w łodzi gdzie była Pani Magda

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,14095470,Magda_Gessler_kreci_w_Lodzi__Kuchenne_Rewolucje__.html

Otóż miałem okazję zjeść tam i pozwolę sobie napisać swoją opinię. 

Bar jak to bar z obiadami domowymi. Lokalizacja na Zgierskiej prawie na przeciwko stacji Nestle. Przed barem parking. Można zjeść zarówno na zewnątrz jak i w środku.

W menu brak zup, które są ale wypisane w zestawach -5 do wyboru w tym z filetem z ryby. Można oczywiście zupę zamówić. Pieczarkowa (5zł) smaczna, z dużą ilością pieczarek, makaron nierozgotowany.

Jako drugie poszedł stek z cebulą i ziemniaki (około 20 zł). Tu akurat nie ma co spieprzyć, porcja nie powalająca wielkością ale i ja raczej preferują porcje "kruszowskie". Cebula mogłaby być nieco bardziej bardziej wysmażona. Zaskoczył mnie brak w menu buraczków a to raczej standard więc wybrana została surówka z kiszonej kapusty. Przyznam, że tak niesmacznej nawet nad morzem do smażonej ryby nie jadłem. Mdła, bez wyrazu. Na deser tiramisu truskawkowe i to chyba najmocniejsza strona tego lokalu. Mimo, że cena 10 zł za pucharek nie należy do najniższych deser pyszny. Bezalkoholowo nasączone biszkopty kwalifikują go jako deser dla dzieciaków. Fajna konsystencja, kilka dużych truskawek. Czas oczekiwania na jedzenie około 15 min i plusem jest, że nie było "pip" z mikrofalówki czyli smażone na świeżo.

Raz czy dwa byłem na obiadach gdy jeszcze był to wcześniejszy lokal. W wystroju nie zauważyłem ani rewolucji ani rewelacji, menu też się nie zmieniło i gąsek w żurawinie w maślanej pierzynie tam nie zjemy ale jeśli w porze obiadowej głód nas chwyci można spokojnie zajechać będąc w pobliżu. Mimo, że w pobliżu brak konkurencji (najbliższe obiady są 4-6 km od tego miejsca) to lokal jakoś nie ma szczęścia do klientów. Dawno temu była tam pizzeria z przepyszną lasagną.

Edited by xanton (see edit history)

Odniosę się do opini xantona , jako że jedliśmy razem to samo . Zaczynając od pieczarkowej , naprawdę smaczna , dalej stek z ziemniaczkami i młodą kiszoną kapustą . Stek (można pięknie spieprzyć, ale to wie ktoś kto gotuje ) smaczny , miękki , może ciut za mało ostry jak dla mnie ale to kwestia gustu (pieprz stoi na stoliku) . Ziemniaczki , nie wypowiem się bo nie jadłam , ja miałam frytki . Surówka z młodej kiszonej kapusty bardzo smaczna i dobrze doprawiona ( niestety ktoś kto je tylko starą kiszoną , młodej kiszonej nie doceni ) . Deser naprawdę wyśmienity zaciekawiła mnie nazwa "tiramisu truskawkowe" i dlatego wzięłam , po chwili zamówiliśmy jeszcze kolejne 2 porcje :smile: Co do wystroju , cóż jak się oczekuje kryształów i kelnera w drzwiach to nie ten lokal . Czysto , schludnie , mnie osobiście przeszkadzały ceraty na stołach ale nie ma się co czepiać . Podsumowując : jedzenie smaczne ( robione na bieżąco), deser wyśmienity , obsługa grzeczna , czysto i schludnie uważam że ceny naprawdę przystępne .

Edited by Okropna (see edit history)

to może zbierzemy na najbliższy weekend ekipę głodomorów i pojedziemy przetestować jakąś knajpę? :P

tylko nie jakąś w Łodzi :smile: 

Jacek zapodał dobrą propozycje na początek

https://maps.google.pl/maps?q=kraszk%C3%B3w&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x4719ba5e00d0c501:0xadb821234b99d69e,Kraszk%C3%B3w&gl=pl&ei=9XjRUa_IIcfxOszEgbgN&ved=0CHgQtgM

fajna trasa a i obiad może być dobry :smile:

Uuuuu chłopie.... projekt zacny czekam na relacje 

Ale ze spodniami to kicha - sugeruje wymiane na jakiś model.... z gumką w pasie bo jak wyjazd się uda w te się nie wciśniesz

Gesslerowa byla w Impuls'ie na Dachowej 40 w Lodzi. dosc czesto tamtedy przejezdzam, bo to rzut beretem ode mnie. nawet promocja byla w moich osiedlach. faktycznie widze na stronie restauracjaimpuls.pl maratonska, ale to chyba jakis inny impuls.. kiedys korcilo mnie wejsc na Dachowej, ale.. przy ulicy, glosno, 0 klimatu bo to miasto, wiec mi sie odwidzialo ;)

lesna chata w kraszkowie mysle to dobry pomysl na 1 raz. nieopodal opoczna, las, klimacik. no i to co pisal konrad, niezla traska.

ps. tylko najblizszy weekend to zlot, chyba, ze w ramach spaceru urwiemy sie z sielpii i wpadniemy na obiad do lesnej ;)

to tylko 40km od Sielpii ;)

wiec 2 pieczenie na 1 ogniu. zlot i gessler.

https://maps.google.pl/maps?saddr=sielpia&daddr=Zajazd+Le%C5%9Bna+Chata,+Kraszk%C3%B3w+45B,+26-300+Opoczno&hl=pl&ie=UTF8&ll=51.387905,20.417233&spn=0.000107,0.090551&sll=51.390798,20.412855&sspn=0.035027,0.090551&geocode=FXLtCwMdtXU2ASkbFP7lZ84ZRzFSF2cA6K8pNw%3BFcUdEAMdz4k3ASmXdIp37boZRzHjKzDdUEaDkA&mra=ls&t=m&z=14&layer=c&cbll=51.387892,20.417091&panoid=At9SYc_PPxukOKTqfYSESw&cbp=12,153.57,,0,8.45

http://www.oceniamyrewolucje.pl/ - już wcześniej ktoś wpadł na pomysł, ale forumowe wypady ... czemu nie o ile czas pozwoli i do Szczecina nie będzie trzeba jechać ;P

A widzisz, tego nie znałem. Jednak ta stronka ma chyba nieco inną formułę. Jeśli dobrze patrzę to głosują tam różni ludzie, którzy w danej restauracji byli. Ja jadę jako jedna osoba do kilku miejsc, które odwiedzała ekipa TVN. 

Co do Łodzi, to po ostatnich przemyśleniach przed wyjazdem raczej nie będę się ładował w środek dużych miast, raczej ich obrzeża a przede wszystkim miejsca przy trasie i małe mieścinki. Tak jak sami chcielibyśmy stanąć gdzieś w podróży. Chyba, że się mylę. Dajcie znać czy będąc w trasie chciałoby Wam się szukać jakiejś knajpy w środku wielkiego miasta?

Uuuuu chłopie.... projekt zacny czekam na relacje 

Ale ze spodniami to kicha - sugeruje wymiane na jakiś model.... z gumką w pasie bo jak wyjazd się uda w te się nie wciśniesz

:smile:  :smile:  :smile: A to Ci się udało. Rozwaliłeś mnie tą gumką  :hihi: 

• 2 weeks later...

Bardzo fajny artykuł :smile: Dwie restauracje też odwiedziłem w ciągu ostatniego miesiąca, a we wtorek nieświadomie zjadłem zestaw obiadowy 5km przed restauracją "U Schabińskiej" i potem tylko żałowałem mojego wyboru... no, ale nie byłem świadomy, że za rogiem czai się zrewolucjonizowana restauracja :P

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

• 2 weeks later...

Zajazd "Leśna Chata" odhaczony...   

to co pani Magda zrobiła z wnętrzem lokalu to jakaś masakra... jak wyglądał wcześniej i obecnie możecie zobaczyć i sami ocenić tutaj http://tvnplayer.pl/programy-online/kuchenne-rewolucje-odcinki,114/odcinek-3,S06E03,14981.html

może i te kolorowe szmatki wyglądają ładnie w mocnym świetle podczas kręcenia odcinka ale w świetle dziennym jest szaro i ponuro... 

zamówiłem schabowego z zapiekanymi ziemniaczkami żeby mieć łatwe porównanie do innych knajp na trasie... niestety pani Magda pomogła tylko w potrawach podanych pod koniec odcinka dla gości... i które sama zamówiła dla sprawdzenia po ponownej wizycie... sam koniec odcinka...

tak samo jest w MENU... pierwsza strona "dania pani Magdy" kolejna strona "obiady"... a przecież mogła dać wskazówki i porady do pozostałych dań...

rezultat... panierka nie trzymała się mięsa... ziemniaki opiekane bez żadnych przypraw... najprościej jak się da...

humor nam na szczęście dopisywał bo trasa była ciekawa i przyjechaliśmy głodni... 

https://maps.google.pl/maps?saddr=Pstr%C4%85gowa,+%C5%81%C3%B3d%C5%BA&daddr=Pabianicka,+%C5%81%C3%B3d%C5%BA+to:Czartoryskiego,+Stara+Gadka+to:Krusz%C3%B3w+to:Sulejowska,+Piotrk%C3%B3w+Trybunalski+to:Opoczno+to:Kraszk%C3%B3w+to:Opoczno+to:Tomasz%C3%B3w+Mazowiecki+to:Budziszewice+to:Brzeziny+to:Stryk%C3%B3w+to:%C5%81agiewnicka,+%C5%81%C3%B3d%C5%BA+to:Pstr%C4%85gowa&hl=pl&ie=UTF8&sll=51.627915,19.914575&sspn=0.737396,2.113495&geocode=FWq4FgMd7ZYoASkXDmKdecobRzEtEVzuG1LgjQ%3BFfQlFQMdyZEoASkbWznrUDQaRzEUM32TFrGgTw%3BFVadFAMdEPooASkB-rtZBzQaRzHibVYe-9UlDg%3BFdcOEwMdmqAqASn7-jfWjy8aRzEB-ckhy5kKyA%3BFfxaEAMdqecsASlfWAGD_IoZRzGoy1gaGOYMVQ%3BFersDwMd6201ASlD8hjgFLwZRzE8hjxCsDFNNg%3BFV3hDwMdvGk3ASkBxdAAXroZRzGe1plLIyG4rQ%3BFersDwMd6201ASlD8hjgFLwZRzE8hjxCsDFNNg%3BFbpNEgMdx04xASnnQm5ozpoZRzFUAJYOs65UNg%3BFV1hFAMdojEwASkJz4H9zoEZRzGZWz5eE3Q9dA%3BFb9oFgMd_2ItASkLL-mbgdEbRzHabGKlQffuNA%3BFeT2FwMdBigrASkBTkd8pMgbRzEk0lUH4Xv4ew%3BFeSsFgMdXOEoASmzZ-djXcobRzF7G8cRD39FFw%3BFdm4FgMdrJgoAQ&oq=Budziszewice&t=h&mra=ls&z=10

wychodząc z knajpy zauważyliśmy że w oczku wodnym pływają... gumowe kaczuszki...WHY?!?!?!?! :smile: 

aha... jeszcze jedno... magia "pięknych ujęć" podczas kręcenia odcinka ładnie ukryła jak w rzeczywistości małe jest wnętrze knajpy... 

jeśli wybieracie się do "Leśnej Chaty" albo do innych miejsc po kuchennych rewolucjach... pamiętajcie że macie wybór... zjeść to co zostało pokazane w danym odcinku i nazwijmy to... dopieszczone... albo zjeść to co zostało niezmienione i niestety nadal woła o pomoc :smile: 

bedac kilka dni temu w Zakopanym, przy Krupowkach jadlem w Obrochtowce - tak pysznego zarcia (i tak duzej porcji) dawno nie jadlem. Zamowilem golonke, jako, ze jestem jej smakoszem, znam sie na rzeczy :biggrin: Ta z Obrochtowki nie ma sobie rownych.

Jedyny minus - portfel zmniejszyl sie o 100 (88zl rachunek + 12zl napiwek), za zarelko i napoje dla 2 osob ;)

http://obrochtowka-zakopane.pl/

Edited by jaquzie (see edit history)