Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Tor Radom

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1291 odpowiedzi w tym temacie

#21 wildeyed

wildeyed
  • Członek Stowarzyszenia
  • 293 postów
  • Imię:Aleksandra
  • Motocykl:Kawasaki ZX6R

Napisano 25 czerwiec 2013 - 18:56

O rety, to ja się chyba nie nadaję, bo z tego wszystkiego to mam kombi, a reszta....:/

#22 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4154 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GSX-R 600 L2
  • Karta FŁM:0169

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:01

Ola jedziesz po to, aby przełamać strach i wszelkie stereotypy. Jedź z nami teraz, zanim będzie za późno bo samemu ciężko będzie CI się zebrać :)

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#23 zino

zino
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Imię:Zenek
  • Motocykl:VT 1100

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:27

Ktoś pomoże w ustawieniu zawiasów???

Mnie też pasuje w tygodniu---pn?

Użytkownik zino edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 19:31

#24 AgaJaga

AgaJaga
  • Członek Stowarzyszenia
  • 620 postów
  • Imię:Agnieszka
  • Motocykl:Yamaha XJ 600 N honda cb 600

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:28

Kusicie , chętnie bym pojechała ale czy dam radę, pomyślę

#25 wildeyed

wildeyed
  • Członek Stowarzyszenia
  • 293 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:47

Suchy, ja się nie boję:) wręcz przeciwnie aż mnie korci żeby jechać. Coś tam próbowałam się skłądac w zeszłym sezonie podczas wypadu do Kleszczowa, ale sama bez pomocy to bardziej na czuja jechałam no i przelotowa w zakrętach większa koło 100. Jeżlei moje moto się nada i pomożecie z ustawieniami to pojade choćbym miała skisnąć:D

#26 kwinto

kwinto
  • Dawca
  • 167 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:R6 / 660 LC4

Napisano 25 czerwiec 2013 - 19:52

świetny pomysł. Też się piszę :)

• KrzysztoFu lubi to

#27 masiek

masiek
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • Imię:Robert
  • Motocykl:Suzuki GSX-R 750 k6

Napisano 25 czerwiec 2013 - 20:07

Super! Ekipa się powiększa :riding: 
Przygotujcie się mentalnie i fizycznie. Od deski do deski ze zrozumieniem przeczytać "Przyśpieszenie II" oraz obejrzeć film :biggrin:
A potem cieszyć się jazdą!

Chętnie pożycze film gdyby ktoś chciał...

Nawiasem mowiąc świetna produkcja, myśle że z teorii nic wiecej nie potrzeba!

i Tak jak wspomniał Krzysiek najlepiej obejzec tyle razy az bedzie sie znało wszystkie dialogi i sceny na pamięć :)

Użytkownik masiek edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 20:08

..................SEX, DRUGS, AND DRUM 'N' BASS.....................

#28 zino

zino
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • Imię:Zenek
  • Motocykl:VT 1100

Napisano 25 czerwiec 2013 - 20:41

Chętnie pożycze film gdyby ktoś chciał...

Nawiasem mowiąc świetna produkcja, myśle że z teorii nic wiecej nie potrzeba!

i Tak jak wspomniał Krzysiek najlepiej obejzec tyle razy az bedzie sie znało wszystkie dialogi i sceny na pamięć :)

Ja poproszę :)

#29 Julka

Julka

Julian, Król Julian :)

• Użytkownik
  • 725 postów
  • Imię:J.

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:12

Będzie tam jakiś wstęp teoretyczny, instruktor itp.? Czy po prostu wpadamy i każdy jeździ jak chce?

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

#30 piyok

piyok
  • Dawca
  • 377 postów
  • Imię:Tomash
  • Motocykl:o2o

Napisano 25 czerwiec 2013 - 22:40

No ciekawe czy jakieś wstępne proste reguły ktoś wyłoży przed wjazdem, minimum przydały by się podstawy poruszania po torze bezpiecznie.

Myślę że w razie czego warto by zapoznać się wcześniej z jakimiś podstawami samego poruszania się po torze, chociażby tego żeby nie lampić się w lusterka i NIE próbować ustępować drogi jadącym szybciej, to jadący z tyłu jest odpowiedzialny za wyprzedzanie i on dokonuje decyzji kiedy jest bezpieczna okazja do wyprzedzania, jeśli zaczniemy mu z grzeczności ustępować i kombinować to nie będzie wiedział o co kaman, NIE zatrzymujemy się na torze żeby komuś tam pomóc od tego są służby (przy najmniej być powinny, a nie wiem jak jest w Radomiu), NIE patrzymy się się na kogoś kto wylatuje z toru na pobocze, jeśli będziecie patrzeć to więcej niż pewne że wylecicie z toru za tą osobą w podobny sposób, trzeba by poszukać o tym w necie, jakiś profesjonalnych porad:

poszukajcie w treści na stronie, pkt. Zasady zachowania podczas jazdy po torze

http://www.motobraci...klem&Itemid=121

http://www.motocykl-...owania_na_torze

i pewnie wiele innych stron.

Jeśli bym pojechał to raczej podzielę się tym czego ja się dowiedziałem do tej pory od innych, przy czym żaden ze mnie super doświadczony torowiec :(

Co do ustawienia zawieszeń nie ma co demonizować, na obecnych da się jeździć, no chyba że ktoś jedzie typowo żeby zejść na kolanko albo łokieć :)

• KrzysztoFu lubi to

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

#31 KrzysztoFu

KrzysztoFu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 332 postów
  • Imię:K.
  • Motocykl:Ninja

Napisano 25 czerwiec 2013 - 23:39

Będzie tam jakiś wstęp teoretyczny, instruktor itp.? Czy po prostu wpadamy i każdy jeździ jak chce?

Nie ma żadnego instruktora. Jedziemy sami i tak będziemy korzystać z tego obiektu. Mam nadzieje ze w godzinach porannych nie bedzie zbyt wielu chętnych co przełoży się na większy luz na torze.

O rety, to ja się chyba nie nadaję, bo z tego wszystkiego to mam kombi, a reszta....:/

Ola nic nie panikuj! Oponki są ok? hamulce dają rade? jesli tak to śmiało możesz jechać. Jedziemy wszyscy razem, razem wracamy i w zamiarze mamy dobrą bezstresową zabawę. Każdy z nas pewną wiedzę już posiada i celem naszych wizyt na zamkniętym obiekcie jest wypracowaniu nawyków, które na pewno przydadzą się w codziennym ruchu ulicznym.

Suchy, ja się nie boję :) wręcz przeciwnie aż mnie korci żeby jechać. Coś tam próbowałam się skłądac w zeszłym sezonie podczas wypadu do Kleszczowa, ale sama bez pomocy to bardziej na czuja jechałam no i przelotowa w zakrętach większa koło 100. Jeżlei moje moto się nada i pomożecie z ustawieniami to pojade choćbym miała skisnąć :biggrin:

Ola na razie skupimy się na absolutnych podstawach z techniki jazdy aby dobrze nam weszły w nawyk. Tempo przez pierwsze wizyty na torze w Radomiu nie bedzie duze wiec ustawieniami się nie przejmuj. Podałem to jako przykład że było by dobrze aby coś takiego zrobić ale weź to na chłodno i niech nie spędza Ci ten maly szczegół snu z powiek, ok?

#32 wildeyed

wildeyed
  • Członek Stowarzyszenia
  • 293 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 07:21

:) super dzięki. W takim razie czekam z niecierpliwością, na wyznaczony dzień:)

• KrzysztoFu lubi to

#33 Julka

Julka

• Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 08:09

Nie ma żadnego instruktora. Jedziemy sami i tak będziemy korzystać z tego obiektu. Mam nadzieje ze w godzinach porannych nie bedzie zbyt wielu chętnych co przełoży się na większy luz na torze.

No to jak na pierwszy raz to nie mam się co pchać.

Tempo przez pierwsze wizyty na torze w Radomiu nie bedzie duze wiec ustawieniami się nie przejmuj.

Tempo na tym torze nigdy nie będzie duże, bo to tor przystosowany do jazdy na kartingach. Więc nie szybki, ale techniczny.

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

#34 KrzysztoFu

KrzysztoFu
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 332 postów
  • Imię:K.
  • Motocykl:Ninja

Napisano 26 czerwiec 2013 - 11:48

No to jak na pierwszy raz to nie mam się co pchać.

Tempo na tym torze nigdy nie będzie duże, bo to tor przystosowany do jazdy na kartingach. Więc nie szybki, ale techniczny.

I właśnie tą technikę będziemy dopracowywać w najlepszych możliwych warunkach. Myślę że warto pojechać wiec spokojnie możesz się pchać :riding:

#35 Julka

Julka

• Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 12:20

I właśnie tą technikę będziemy dopracowywać w najlepszych możliwych warunkach. Myślę że warto pojechać wiec spokojnie możesz się pchać

Jak się uczyć to od profesjonalistów :) Najpierw z instruktorem, bo to moim zdaniem są najlepsze możliwe warunki :)

#36 pShreku

pShreku
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:DERBI MULHACEN CAFE

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:02

Witam ja może bym się pisał, przynajmniej żeby popatrzeć dopiero zaczynam przygodę z moto i niechciał bym przeszkadzać.

Jak jedziecie to jaka jest średnia prędkość z Łodzi do Radonia- żebym nadążył

#37 fatcartman

fatcartman
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Imię:Piotrek
  • Motocykl:HONDA CBR 600, HONDA CB500X

Napisano 26 czerwiec 2013 - 19:45

Ja bym sie pisał z kumplem, jesteśmy w stanie zorganizaowac sobie wolne w tygodniu wiec termin pasuje jakikolwiek właściwie. Tym bardziej ze w Radomiu obowiązuje jakaś normalna cena :) 

@pShreku - chyba ktoś tu nie był w powitalni :) znasz takiego gościa ? :) pzdr

#38 Zyygy

Zyygy
  • Użytkownik
  • 803 postów
  • Imię:Artur
  • Motocykl:FZS1000

Napisano 26 czerwiec 2013 - 20:40

Czekam na info kiedy, chętnie poćwiczymy z fazerkiem, już nie może się doczekać, mam nadzieję że zdążę wymienić oponę :)

:P

#39 wildeyed

wildeyed
  • Członek Stowarzyszenia
  • 293 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 08:23

Oby to było jeszcze w pierwszej połowie lipca, bo inaczej - będzie trudno

#40 SMmaciek

SMmaciek
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Imię:uuuuu

Napisano 29 czerwiec 2013 - 10:03

też bym był chętny ale raczej druga połowa lipca:) 

Jak jedziecie to jaka jest średnia prędkość z Łodzi do Radonia- żebym nadążył

no właśnie? 

I mam jeszcze kilka pytań:

1.czy tam ktoś będzie mi oglądał moto przed wjazdem na tor czy nie? Bo moja tylna opona jest juz słaba na środku ale na torze środek nie jest aż tak potrzebny  :P

2. czy jest możliwość wynajęcia jakiejś zamykanej szafki czy schowka na plecak, bo wiadomo że pare rzeczy trzeba zabrać a jeździć z plecakiem to licha sprawa.

Użytkownik MACIEKgsxr edytował ten post 29 czerwiec 2013 - 13:11