Jump to content

Beskidy

Mawet
 Share

Recommended Posts

Jako, że nikomu się nie chciało jechać, a Dario29 poleciał w innym kierunku, ruszyłem sam z dziewczyną na wycieczkę w Beskidy. Ruszyliśmy przed 9. Do Częstochowy lecieliśmy spokojnie. Odbiliśmy na Olsztyn, Janów, Żarki, Ogrodzieniec, Olkusz do Andrychowa. Po drodze nastacji spotkaliśmy dziadka w fiacie uno, który poprosił mnie o pomoc przy pomopowaniu kół. Ciśnienie miał od 0.7 do 4 atmosfer zależnie od koła:). Od Zatory zaczęło robić się malowniczo a i winkle coraz ciekawsze. Z Andrychowa ruszyliśmy w kierunku Żywca, droga na mapie wyglądała świetnie, niestety okazało się, że:

Dołączona grafika

Na szczęście spotkaliśmy miejscowego górala, który stwierdził żeby się zakazami nie przejmować, więc ruszyliśmy, oczywiście prowadząc motocykl;]. Droga bardzo malownicza, przecinająca górę, niestety bardzo wąska i stroma, więc turlaliśmy się a nie jechalismy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tu bylo naprawdę stroma, zjazd na 1 biegu i ciągłym heblowaniu.

Dalej już było lepiej

Dołączona grafika

Z Żywca ruszyliśmy do międzybordzia żywieckiego, gdzie zatrzymaliśmy się na nocleg.

Dołączona grafika

Następnego dnia ranek przywitał nas całymi 3 stopniami ciepła:). Kierunek Wisła - Droga przepiękna, z niesamowitym zakrętem za Milówką.Niestety nieco dalej nawierzchnia była po prostu fatalna, więc trzeba było jechać spokojnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W zasadzie do samej Wisły poza jednym odcinkiem nawierzchnia mocno mnie rozczarowała.

Dalej z Wisły na Szczyrk - super droga, dobra nawierzchnia super winkle. Niestety auta mocno zamulały i psuły zabawę.

Z Szczyrku do Bielska i "1" powrót do domu.

Nabite 680 km

trasa - http://tnij.org/nk9b

Niestety nie, motocykl mam od lipca, więc dopiero zaczynam swoją przygodę. Ale mam parę planów wyjazdowych na przyszły sezon, między innymi Beskidy potem przez Czechy w Sudety, czy też pętla bieszczadzka i tatrzańska (wraz z Słowacją). Obie wersje ok 1300km

• 1 month later...

Fajna wyprawa. Jak patrze na niektóre zdjęcia z wypraw forumowiczów to mam poczucie źle wykorzystanego sezonu. 3tyś km praktycznie po mieście http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif Chociaż zakończenie jakieś sensowne o ile jutrzejsza trasa ok 350km przez Płock wypali :riding:

Super wypad! Widać, że pogoda dopisała. Widoki świetne! Aż chce się wsiadać na moto i jechać jak się ogląda te foty.

Kurcze naprawdę można zorganizować taki wyjazd, człowiek przynajmniej będzie miał ładne widoki podczas jazdy a nie korki w mieście.